Aktualności
#
wróć do listy
03 paź
Zmarł były Prezes Czarnych Sosnowiec

Zmarł były prezes Czarnych Sosnowiec

 

W Sosnowcu w wieku 88 lat zmarł Wacław Majewski, były prezes Czarnych Sosnowiec. W czasie jego kadencji w latach 80 i 90 piłkarki Czarnych odnosiły największe sukcesy, zdobywając seryjnie mistrzostwo i puchar Polski. Zespół należał do jednych z najlepszych w Europie. Majewski pochodził ze Starego Sącza, dzielnicy Nowego Sącza i był niezwykle sympatycznym i barwnym, eleganckim człowiekiem: pięknie śpiewał i miał aparycję polskiego szlachcica. Był zawsze pogodny, uśmiechnięty i kulturalny. Żartował, że pochodzi z miasta wyjątkowego, bo oprócz Nowego Sącz, są jeszcze na świecie są tylko tak dwa takie miasta: Nowy Jork i News Jersy. Pracował zawodowo Śląskiej DOKP, gdzie był naczelnikiem biura oraz uczył w sosnowieckim technikum kolejowym. Prezesem był społecznie. Przyznawał, że nie zna się na sporcie, ale swoje serce oddawał piłkarkom i starał się, żeby nic im nie brakowało. Do legendy przeszło jego pytanie gdy przychodził na mecz ”Które to nasze?” Ale jak już się dowiedział kibicował im z całego serca. Bardzo dobrze współpracował z Ireną Półtorak, najbardziej znaną i zasłużoną działaczką Czarnych. Tworzyli zgrany duet. Podczas Jego kadencji obiekty klubowe zostały wyremontowane, powstał budynek klubowy, który do dziś służy piłkarkom.

Odszedł niezwykle sympatyczny, kulturalny człowiek i zasłużony działacz, który przyczynił się do tego, że do dziś piłkarki Czarnych są najbardziej utytułowaną drużyna w futbolu kobiecym w Polsce. I jeszcze długo taką pozostanie. Także miałem przyjemność z nim współpracować, bo to była niewątpliwa przyjemność.

Panie Wacławie wielkie, wielkie dzięki. Niech Pan tam z niebios nadal kibicuje swoim piłkarkom, które starają się nawiązać do sukcesów z okresu Pańskiej prezesury.Autor: Janusz Mincewicz 

Wróć do listy
21 maj
III Liga. Czarni II Sosnowiec - Polonia Tychy 6-1
KADETKI "Kadetki wróciły na zwycięską ścieżkę"
zobacz więcej
19 maj
24 kolejka Czarni Sosnowiec - UKS SMS Łódź 4-0
EKSTRALIGA "Okazałe zwycięstwo z SMS-em"
zobacz więcej
18 maj
Zapowiedź. Czarni II Sosnowiec - Polonia Tychy
KADETKI "Młodzież w niedzielę walczy z Polonią tychy"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć