Aktualności
#
wróć do listy
01 lis
"Złote chłopaki Chodora" - Adrian Grabowski


Pod wodzą Sławomira Chodora zespół Juniorów w sezonie 2016/2017  wywalczył historyczny awans do I Ligi wojewódzkiej Juniorów. Mimo solidnej rundy jesiennej zespół niestety nie dotrwał do końca rywalizacji i został wycofany z rozgrywek. Gdzie obecnie grają i jak się wiedzie "złotym chłopcom Chodora", którzy wywalczyli awans?


                            


ADRIAN GRABOWSKI (ur. 23.04.1999)


Adrian Grabowski to kapitan zespołu, który we wspomnianym sezonie wywalczył awans do Śląskiej Ligi Juniorów. To on odbierał okazały puchar za awans z rąk przedstawicieli Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Później opaskę przekazał Bartoszowi Merda. Czołowy zawodnik defensywy w układance Trenera Chodora rundę jesienną w Śląskiej Lidze Juniorów rozegrał jeszcze całą, w rundzie wiosennej niestety obowiązki związane z kursami i podjęciem nauki uniemożliwiały mu systematyczne uczęszczanie na treningi i mecze. Obecnie po rozpoczęciu nauki na wyższej uczelni i uporządkowaniu swoich spraw osobistych znalazł czas aby powrócić na piłkarskie areny. Wybór padł na solidnego a-klasowca jakim jest Górnik Sosnowiec.

"Z drużyną Czarnych Sosnowiec byłem związany przez ponad osiem lat. Wieloletnie treningi i sparingi  z kilkoma trenerami pozwoliły poznać znakomitych ludzi, a także ujrzeć swoje mocne i słabe strony.  Z tą drużyną dwa lata temu zdobyliśmy awans do I Ligi Śląskiej Juniorów, co było naszym  największym sukcesem.  Dzięki trenerowi Chodorowi staliśmy się naprawdę zagraną ekipą. Nauczył nas dyscypliny i zbudował atmosferę braterstwa. Teraz, gdy zacząłem studia, po krótkiej przerwie wróciłem do gry w piłkę w drużynie Górnik Sosnowiec. Razem z trenerem Chodorem spotykam się na boisku. Cieszę się , że trafiłem na bardzo zgrany zespół i udało mi się do nich dopasować. Mam nadzieję, że będę wsparciem i w najbliższym czasie uda nam się wywalczyć awans do wyższej ligi"Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
25 mar
Turniej Elite Cup Wrocław - Rocznik 2009
AKADEMIA "Wrocławski turniej rocznika 2009"
zobacz więcej
24 mar
18 kolejka Olimpia Szczecin - Czarni Sosnowiec 2-6
EKSTRALIGA "Wysoka wygrana w Szczecinie"
zobacz więcej
18 mar
CzarniTV "Skrót meczu Czarni Sosnowiec - AZS Wrocław"
CzarniTV "Skrót meczu z Wrocławiem"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć