Aktualności
#
wróć do listy
11 kwi
Zapowiedź: Czarni Sosnowiec - AZS PSW Biała Podlaska

CZARNI SOSNOWIEC - AZS PSW BIAŁA PODLASKA
Sosnowiec, Al. Mireckiego, 14.04.2018 godz. 11:00Po przerwie na mecze reprezentacji Ekstraliga kobiet wraca do gry. Przed nami dwudziesta kolejka, w której piłkarki Czarnych Sosnowiec zmierzą się u siebie z AZS PSW Biała Podlaska. W rundzie jesiennej w pojedynku wspomnianych drużyn padł bezbramkowy remis. Jak będzie tym razem?

 

Sosnowiczaki podejdą do spotkania z drużyną z województwa lubelskiego w bardzo dobrych humorach. W poprzedniej kolejce ligowej podopieczne Grzegorza Majewskiego pokonały na wyjeździe aktualnego mistrza Polski, Medyka Konin 3:0. Wynik spotkania otwarła Patrycja Matla, a następnie po jednym trafieniu dołożyły Marta Cichosz i Patricia Hmirova. Warto podkreślić, że bramki Martli i Hmirovej były wyjątkowej urody. Nasze najbliższe przeciwniczki uległy natomiast u siebie Olimpii Szczecin 3:1, a jedyne trafienie dla gospodyń spotkania zanotowała Kinga Niedbała.

 

Do Sosnowca nasze rywalki nie przyjadą jednak w złych nastrojach, ponieważ pojedynek z Olimpią nie był ostatnim meczem dla zawodniczek z Białej Podlaskiej przed starciem z Czarnymi. Dzisiaj podopieczne Michała Kwietnia rozegrały na wyjeździe zaległy mecz z AZS Wrocław, który miał odbyć się 17 marca br. w ramach 16. kolejki Ekstraligi. Spotkanie zakończyło się wygraną AZS PSW Biała Podlaska 2:0 po dwóch bramkach Ewy Cieśli. Dla ekipy z Lubelszczyzny było to pierwsze zwycięstwo od 28 października ubiegłego roku, kiedy to pokonały u siebie Sportową Czwórkę Radom 6:0.

 

Po dziewiętnastu kolejkach Ekstraligi AZS PSW Biała Podlaska plasuje się w ligowej tabeli na miejscu dziewiątym z dorobkiem siedemnastu punktów. Zawodniczki z Sosnowca zajmują natomiast pozycję trzecią i posiadają czterdzieści „oczek”.

 

Serdecznie zapraszamy na sobotnie spotkanie i zachęcamy do gorącego wspierania naszych dziewczyn! Początek spotkania o godzinie 11.


 

Autor: Marcin Malinowski
 

Wróć do listy
25 mar
Turniej Elite Cup Wrocław - Rocznik 2009
AKADEMIA "Wrocławski turniej rocznika 2009"
zobacz więcej
24 mar
18 kolejka Olimpia Szczecin - Czarni Sosnowiec 2-6
EKSTRALIGA "Wysoka wygrana w Szczecinie"
zobacz więcej
18 mar
CzarniTV "Skrót meczu Czarni Sosnowiec - AZS Wrocław"
CzarniTV "Skrót meczu z Wrocławiem"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć