Aktualności
#
wróć do listy
02 sie
Wywiad z Wiktorią Kuciewicz

Z mocnym wejściem do zespołu, potem z lekkimi problemami zdrowotnymi, ostatecznie z nadziejami na udany sezon. Wiktoria Kuciewicz na dzień przed rozpoczęciem sezonu jest pełna optymizmu i wiary w swoje umiejętności. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszą nową pomocniczką.


REDAKCJA: Po roku czasu zdecydowałaś się na ponowną zmianę barw klubowych. Czym to było spowodowane


WIKTORIA KUCIEWICZ: Sosnowiec to klub z dużym potencjałem , chciałam się rozwijać dalej i przejść do mocniejszej drużyny. Moim celem jest iść cały czas na przód a to był idealny moment aby się rozwinąć . Na pewno w drużynie walbrzycha zdobyłam nowe doświadczenia i przyjaciół lecz myśle jednak, że nie do końca byłam doceniona.Fot. Janusz Dyszkowski


Słyszałem, że od zawsze chciałaś grać w Czarnych Sosnowiec. Dlaczego akurat w tym klubie?

Tak, to prawda, od zawsze chciałam być w Czarnych. Styl gry tej drużyny od zawsze mi się podobał. Jest tu wiele świetnych piłkarek. Są tu osoby, które już wcześniej mi pomagały i które od zawsze dawały mi motywacje, chciałam z nimi grać i rywalizować, wiele się uczyć, a to idealna drużyna która może mi pomoc w dalszym rozwoju. Rywalizacja? To jest to co lubie najbardziej, a jestem tu po to by wywalczyć sobie pierwszy skład.

Zaliczyłaś mocne wejście w zespół, trenerzy chwalili na każdym kroku Twoje umiejętności i zaangażowanie w trening. Niestety, szybko przytrafił Ci się uraz pleców, ponoć to kontuzja której nabawiłaś się na długo przed przed pojawieniem się w Sosnowcu?

To prawda miałam wcześniej problemy z plecami, które niestety na obozie mi się odnowiły. Musiałam chwilę odpocząć, fizjoterapeuci zbadali moją sprawę i cały czas mi pomagają, jest już lepiej, wchodzę powoli w treningi z drużyna. Muszę więcej pracować aby uraz kolejny raz mi się nie odnowił. Moim celem jest ciężka praca więc mam nadzieje, że trenerzy będą ze mnie zadowoleni. Chcę pokazywać się na każdym kroku jak najlepiej i udowadniać, że drużyna może na mnie liczyć.

Na co Twoim zdaniem będzie stać tą drużynę w nadchodzącym sezonie?

Uważam, że stać nas na bardzo wiele. Możemy walczyć o najwyższe cele jakim jest Mistrzostwo Polski. Okaże się na koniec sezonu jak będzie ale już teraz mogę powiedzieć ze nie odpuścimy i w każdym meczu będziemy walczyć z determinacją o wygraną

W “sieci” ciężko nie zauważyć wzrostu aktywności Twojego taty na fanpejdżu Czarnych. To chyba zdecydowanie Twój najwierniejszy kibic? Czy to oznacza, że również i fizycznie nasz klub zyskał nowego sympatyka?

Moja cała rodzina stoi za mną murem. Nie tylko tata ale mama, rodzeństwo i cała reszta rodziny to moi najwierniejsi kibice, zawsze gram dla nich i robie wszystko żeby byli ze mnie dumni. Ale to prawda na pewno mój tata będzie mocnym sympatykiem drużyny.

Czego Ty oczekujesz od siebie w nadchodzącym sezonie w barwach Czarnych? Jaki cel stawiasz przed sobą, przed drużyną?

Tak jak napisałam wyżej będę walczyć aby w każdym meczu wyjść w podstawowym składzie. Chcę pomóc drużynie i pokazać, że jestem warta tego aby w niej być. Jeśli chodzi o cel to wraz z drużynż chcemy walczyć o najwyższy cele, na pewno dla mnie to będzie coś nowego, coś o czym dawno marzyłam. Z nimi to możliwe, możliwe osiągać dużo. Nie ukrywam, ale będę chciała aby trener Reprezentacji też usłyszał moje nazwisko i miał mnie na oku.Rozmawiał: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
06 gru
Zapowiedź. Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt U-15 "Czarni Cup 2019"
AKADEMIA "Czarni Cup U-15 Ladies"
zobacz więcej
03 gru
Podsumowanie sezonu. Czarni II Sosnowiec
KADETKI "Historyczna runda Kadetek!"
zobacz więcej
03 gru
Akademia Techniki. "Ferie z Techniką"
AKADEMIA "Zapisy na Ferie z Techniką"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć