Aktualności
#
wróć do listy
14 paź
Wywiad z Wiktorią Durnaś

W środowe popołudnie na Stadionie przy Alei Mireckiego odbył się niezwykle ważny dla naszego zespołu U-15 Ladies mecz ligowy ze Skrą Częstochowa. Podopieczne Bartosza Kubisy aby realnie myśleć o awansie do Centralnej Ligi Trampkarek U-15 musiały to spotkanie wygrać, mało tego... musiały to spotkanie wygrać minimum czterema bramkami na skutek weryfikacji poprzedniego meczu pomiędzy zespołami jako walkower dla Skry. Nasz zespół kolejny raz jednak udowodnił swoją wyższość na boisku, a w ostatniej akcji meczu strzelił bramkę, która dawała satysfakcjonujący wynik. O kilka słów o ostatnich wydarzeniach związanych z drużyną poprosiliśmy Kapitan zespołu Wiktorię Durnaś, która we wspomnianym meczu strzeliła dwie bramki.Fot. Czarni Sosnowiec


REDAKCJA: Ten wynik jest niezwykle istotny dla układu tabeli. Musiałyście wygrać czterema bramkami i zrobiłyście to. Była przed meczem dodatkowa mobilizacja czy podeszłyście do spotkania jak do każdego innego?


WIKTORIA DURNAŚ: Każdy mecz traktujemy bardzo poważnie i staramy się za wszelką cenę dać z siebie wszystko na boisku.

Pierwszy mecz w Częstochowie również wygrałyście na boisku, jednak wynik został zweryfikowany jako walkower ze względu na udział nieuprawnionej zawodniczki w naszej drużynie. Byłyście wtedy złe za popełniony błąd?

Było rozczarowanie ale niestety takie błędy się zdarzają, dlatego dzisiaj udowodniłyśmy, że potrafimy ponownie wygrać

Pod wodzą Trenera Kubisy tracicie ogólnie mało bramek w większości meczów zachowując czyste konto. Nie wliczając wpadki z GieKSą, to były pierwsze stracone bramki z innymi rywalami. Czy taka jest Wasza taktyka? Skupiacie największą uwagę podczas treningów na grę defensywną czy to po prostu przypadek?

Nic nie dzieje się przypadkiem

Wróćmy do wspomnianego meczu z GieKSą. Kompletnie wszystko się posypało i rywal rozbił nasz zespół totalnie. Katowiczanki były tak mocne czy po prostu nie podeszłyście odpowiednio skupione do tego spotkania?

Myślę, że pokonał nas stres i presja, którą same sobie stworzyłyśmy. Niestety, "katowiczanki" wykorzystały naszą chwilową słabość.

Dzisiejsza wygrana przywróciła nadzieje na awans do Centralnej Ligi Trampkarek. Myślisz, że jest to realne przy tym układzie spotkań, które zostały do rozegrania?

No jasne że tak! Było by to ukoronowanie Trenera Kubisy i naszej ciężkiej pracy

Po bramce w ostatnich sekundach meczu nastała euforia. A co po spotkaniu powiedział Wam trener Kubisa w szatni?

Była zarówno radość jak i zapowiedź jeszcze cieższej pracy.

Klub ostatnio bardzo zaangażował się w budowę drużyn młodzieżowych U-15 i U-13 opierając zespoły głównie na wychowankach ale systematycznie wzmacniając je utalentowanymi zawodniczkami z pobliskich klubów jak w Waszym przypadku pozyskanie przed sezonem Julii Janczy, Oliwii Uraczyncow czy też Julii Dudek. Myślisz, że to dobra strategia?

Oczywiście, że tak. Wzmocnienie drużyny dobrymi zawdoniczkami zawsze procentuje.


Rozmawiał: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
19 paź
Praca dla Fizjoterapeuty!!!
EKSTRALIGA "Praca dla Fizjo"
zobacz więcej
19 paź
Losowanie par 1/32 Pucharu Polski kobiet
PUCHAR POLSKI "Wyjazdy do Tczewa i Daleszyc"
zobacz więcej
18 paź
III Liga. MUKS PS Kostrzyn nad Odrą - Czarni II Sosnowiec 0-6
KADETKI "Wygrana w dalekim Kostrzynie"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć