Aktualności
#
wróć do listy
25 cze
Wywiad. Daria Długokęcka młoda supersnajperka

WYWIAD. DARIA DŁUGOKĘCKA MŁODA SUPERSNAJPERKA

Wpisała się na listę strzelców aż 29 razy w zakończonym niedawno sezonie. Zanotowała na swoim koncie aż siedem hat-tricków. Podopieczna Darii Polańskiej błysnęła skutecznością w rozgrywkach III Ligi za co otrzymała nie tylko szansę na grę w Ekstralidze ale i również została powołana do Reprezentacji Polski U-17. Jak ocenia zakończony sezon Daria Długokęcka?
Fot. Dariusz Koziorowski


REDAKCJA: Zakończył się kolejny Twój sezon w zespole rezerw. Ponownie okazałaś się najskuteczniejsza w drużynie. Uznajesz zakończone rozgrywki za udane w swoim wykonaniu?

DARIA DŁUGOKĘCKA: To był jeden z trudniejszych sezonów dla mnie, najpierw zmiana trenera w 3 lidze, chwilę później debiut w ekstralidze, był to dla mnie ogromny stres, ale myślę, że sobie z tym poradziłam i uważam ten sezon za bardzo udany w swoim wykonaniu i wykonaniu całej drużyny.

Aż dwadzieścia dziewięć bramek znalazło się na Twoim koncie w zakończonym sezonie w III Lidze, skompletowałaś siedem hat-tricków! Wiedziałaś o tym? Liczysz sobie strzelone gole po każdym meczu?

Nie, nigdy nie liczyłam sobie bramek po meczu, ani ile strzeliłam hat-tricków czy ile miałam asyst. Po każdym meczu miałam świadomość, że strzeliłam tą jedną, dwie czy trzy bramki i wiedziałam, że jest ich coraz więcej, ale nie sądziłam, że jest ich aż dwadzieścia dziewięć (śmiech)

Dobra skuteczność zaprocentowała dołączeniem do kadry pierwszego zespołu. Czym dla Ciebie jest możliwość trenowania z tak klasowymi piłkarkami z pierwszej drużyny, jakby nie było w większości Reprezentantkami Polski i Słowacji?

Przede wszystkim jest to dla mnie ogromny zaszczyt i bardzo duża motywacja, chyba każda zawodniczka w moim, starszym czy młodszym wieku chciała by trenować z tak doświadczonymi zawodniczkami z jakimi ja trenuję na co dzień, ale wiem, że wypracowałam sobie to swoją ciężką pracą.

Podpatrujesz którąś z nich? Masz jakąś swoją idolkę, mentorkę w pierwszym zespole? A może ktoś inny jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

Każda z dziewczyn ma w sobie coś innego z czego można brać przykład, dlatego próbuje brać przykład z każdej z nich, ale faktycznie jest jedna, która jest idealnym wzorem do naśladowania, ale która to... to już zostawię dla siebie.

Trenerzy Majewski i Cioch mają do Ciebie spore zaufanie, szybko też dostałaś od nich szansę debiutu w Ekstralidze. Czujesz ich wsparcie? Łatwiej jest odnaleźć się w drużynie wiedząc, że trenerzy mają do Ciebie zaufanie?

Jeśli chodzi o trenera Majewskiego czy trenera Ciocha to w każdym z nich czuję ogromne wsparcie, dlatego też łatwiej było mi się zaaklimatyzować się w ekstralidze. Myślę, że są to trenerzy, w których każda zawodniczka znajdzie wsparcie i do których można mieć duże zaufanie

Twoje dobre występy zostały zauważone przez Selekcjonera Reprezentacji Polski U-17 Marcina Kasprowicza. Jak zareagowałaś na wiadomość o powołaniu?

Jak zobaczyłam powołanie to byłam bardzo szczęśliwa, a za razem zszokowana. Była to ogromna selekcja na którą było powołanych aż czterdzieści cztery zawodniczki i w wśród nich znalazłam się ja. Myślę, że dałam z sobie wszystko na treningach i testach i czas pokaże co będzie dalej.

Rozmawiałaś z Selekcjonerem po zakończeniu zgrupowania? Jest szansa na kolejne powołania?

Nie rozmawiałam z selekcjonerem po zakończeniu zgrupowania, ale wiem jakie trener ma wymogi jeśli chodzi o dalsze powołania i będę się starała te wymogi spełniać. Po zgrupowaniu wiem, że muszę zacząć więcej trenować indywidualnie i tak jak wspomniałam wcześniej czas pokaże czy jest szansa na dalsze powołania.

W drugiej drużynie jesteś niekwestionowaną liderką. Jakie zatem stawiasz sobie cele na kolejny sezon?

Nie wiem czy można nazwać to liderką, to że strzelam bramki to bierze się z pracy całego zespołu na boisku, każda z dziewczyn ma w to duży wkład. Jeśli chodzi o moje cele na przyszły sezon to oczywiście bycie lepszą niż w ubiegłym sezonie, a żeby to osiągnąć muszę wkładać jeszcze więcej pracy w treningi.


Rozmawiał: Janusz Dyszkowski


Wróć do listy
17 paź
Zapowiedź. UKS SMS Łódź - Czarni Sosnowiec
EKSTRALIGA "W sobotę mecz o przetrwanie"
zobacz więcej
16 paź
Zapowiedź. Skra Częstochowa U15 - Czarni Sosnowiec U15
U-15 "Piętnastki odrabiają zaległości"
zobacz więcej
15 paź
Weronika Kamala na treningach pierwszego zespołu
EKSTRALIGA "Kamala trenuje z Ekstra"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć