U15. Czarni Sosnowiec U15 - Skra Częstochowa U15 6-2

6 kolejka, Śląska Liga Trampkarek U-15
14.10.2020, godz. 16:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego 31
CZARNI SOSNOWIEC U15 - SKRA CZĘSTOCHOWA U15 6:2 (2:0)
Bramki: Julia Janczy (6'), Wiktoria Durnaś (10', 57'), Klaudia Zygulska (68'), Weronika Kamińska (72'), Karolina Sroka (80'+2) - Zofia Dubiel (59', 78')

CZARNI: Ewa Sikora, Julia Janczy, Oliwia Uraczyńcow, Oliwia Baran, Natalia Dunajewska, Wiktoria Durnaś, Martyna Kowal, Laura Kowalczyk, Wiktoria Piechowicz, Karolina Sroka, Klaudia Zygulska
REZERWA: Weronika Madetko, Weronika Kamińska, Wiktoria Latos, Zofia Szmer, Martyna Wrótniak

TRENER: Bartosz Kubisa

SKRA: Zuzanna Szramowska, Zuzanna Kubiciel, Paulina Brzęczek, Nikola Cipora, Zofia Dubiel, Julia Jaworska, Maria Kucza, Nikola Młynek, Natalia Mucha, Wiktoria Przełożyńska, Michalina Sirek
REZERWA: Paulina Maliszewska, Nikola Maliszewska, Paulina Franiel, Paulina Idzik, Oliwia Sirek
TRENER: Robert Ogrodniczek

Opis:
W środowe popołudnie na Stadionie przy Alei Mireckiego odbył się niezwykle ważny dla naszego zespołu U-15 Ladies mecz ligowy ze Skrą Częstochowa. Podopieczne Bartosza Kubisy aby realnie myśleć o awansie do Centralnej Ligi Trampkarek U-15 musiały to spotkanie wygrać, mało tego... musiały to spotkanie wygrać minimum czterema bramkami na skutek weryfikacji poprzedniego meczu pomiędzy zespołami jako walkower dla Skry. Nasz zespół kolejny raz jednak udowodnił swoją wyższość na boisku, a w ostatniej akcji meczu strzelił bramkę, która dawała satysfakcjonujący wynik.
Już w 6 minucie nasz zespół objął prowadzenie po bramce Julii Janczy. Cztery minuty później było już 2-0 po trafieniu Wiktorii Durnaś. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron w 57 minucie na 3-0 podwyższyła ponownie Wiktoria Durnaś jednak dwie minuty później rywalki zdobywają kontaktową bramkę za sprawą Zofii Dubiel. Wynik 3-1 wżaden sposób nie zadowalał naszego zespołu więc podopieczne Bartosza Kubisy dążyły do strzelenia kolejnych bramek. Udało się w 68 minucie dzięki trafieniu niezawodnej Klaudii Zygulskiej, a cztery minuty później Weronika Kamińska daje naszej drużynie piątego gola! W samej końcówce meczu ponownie daje o sobie znać Zofia Dubiel i zmniejsza rozmiary porażki na 5-2. Ten wynik dawał Skrze utrzymanie drugiej pozycji w lidze, na szczęście w naszych szeregach mamy supersnajperkę Karolinę Srokę, która w doliczonym czasie gry strzela gola na 6-2! Na odrobienie strat rywalkom już nie pozwolił sędzia który zakończył mecz. Czarne zwycieżają Skrę 6-2 i wskakują na drugą pozycję w ligowej tabeli. Do zakończenia rozgrywek pozostały 3 kolejki. Dwie pierwsze drużyny otrzymają promocję do Centralnej Ligi Trampkarek. Bezkonkurencyjny w tym sezonie jest GKS Katowice, który wygrał wszystkie swoje mecze. O drugie miejsce powalczą właśnie Czarne i Skra.

Autor: Janusz Dyszkowski