Aktualności
#
wróć do listy
13 lip
Transfery. Dżesika Jaszek w Czarnych Sosnowiec

 

Pytało o nią wielu, ale ona wybrała Czarnych. Dziś swój podpis pod dwuletnim kontraktem z Czarnymi Sosnowiec złożyła Dżesika Jaszek, która przechodzi do naszego klubu z Górnika Łęczna.


Mierząca 177 centymetrów piłkarka pochodzi z Cyprzanowa i jest wychowanką miejscowego LKS-u. Następnie utalentowana napastniczka była zawodniczką Unii Racibórz, z którą sięgnęła dwukrotnie po mistrzostwo Polski i jednokrotnie po Puchar Polski. Będąc piłkarką Unii była także wypożyczana do takich klubów, jak LKS Gamów i… Czarni Sosnowiec. W styczniu 2014 roku na skutek upadku klubu z Raciborza, który był spowodowany problemami finansowymi, mistrzyni Europy U-17 z 2013 roku przeniosła się do Górnika Łęczna.

 

 

Sezon 2017/18 był dla 22-letniej Dżesiki bardzo udany. Z Górnikiem Łęczna zdobyła pierwsze mistrzostwo Polski i pierwszy Puchar Polski (została wybrana MVP meczu finałowego) w historii klubu, natomiast 28 lutego 2018 roku zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Jordanią. We wspomnianym sezonie strzeliła w rozgrywkach ligowych dla Górnika trzynaście goli. Do tego dołożyła dziesięć trafień w Pucharze Polski. W kadrze narodowej zdobyła jedną bramkę i to bardzo urokliwą. Premierowego gola w seniorskiej reprezentacji strzeliła przeciwko Szkocji w eliminacjach do mistrzostw świata.

 

Witamy na pokładzie i życzymy samych udanych występów!

 

Autor: Marcin Malinowski


 

Wróć do listy
04 lip
Lilyana Kostova zawodniczką Czarnych Sosnowiec!
EKSTRALIGA "Lili w Czarnych!"
zobacz więcej
03 lip
Alicja Materek zawodniczką Czarnych Sosnowiec!
EKSTRALIGA "Materek w Czarnych!"
zobacz więcej
02 lip
Klaudia Olejniczak zawodniczką Czarnych Sosnowiec!
EKSTRALIGA "Olejniczak w Czarnych"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć