Aktualności
#
wróć do listy
09 gru
Ten zespół jeszcze nas wszystkich zaskoczy
Szóste miejsce po rundzie jesiennej. Nie takiego zakończenia pierwszej części zmagań zapewne się Pan spodziewał.
Na pewno nie takiego wyniku się spodziewaliśmy po pierwszej rundzie. Niedosyt pozostaje, natomiast jak to mówią nie ważne jak zaczynasz ważne jak kończysz, więc z oceną poczekajmy do zakończenia sezonu. Moim zdaniem ten zespół stać na zdecydowanie więcej. Postanowiliśmy od tej rundy połączyć doświadczenie naszych zawodniczek wraz z młodzieżą która ma ogromny potencjał. Ja wierzę w tą drużynę i wiem że nie pokazały całego swojego potencjału. To miejsce, które na dzień dzisiejszy zajmujemy nie jest adekwatne do potencjału jaki posiadamy. 
Co zdaniem dyrektora sportowego miała wpływ na taki a nie inny przebieg rundy?
Uważam, że wpływ na wyniki w tej rundzie miały dwa czynniki: odejścia kluczowych zawodniczek do zagranicznych klubów - niestety nie jesteśmy w stanie rywalizować pod względem finansowym z żadnym z tych zagranicznych klubów - oraz duża ilość kontuzji u kluczowych zawodniczek. Za mojej kadencji nie pamiętam takiej rundy, aby nie udało się rozegrać dwóch meczów pod rząd tym samym składem.
W trakcie rozgrywek podjęliście decyzję o zmianie trenera. Roberta Stanka zastąpiła dotychczasowa bramkarka, wybitna zawodniczka Anna Szymańska. Żałujecie, że postawiliście na byłego bramkarza Zagłębia, który w pracy szkoleniowej nie miał wcześniej doświadczenia z kobiecą piłką nożną?
Nie żałujemy naszej decyzji odnośnie zatrudnienia trenera Stanka.Co do doświadczenia w pracy z kobietami to gdy zatrudnialiśmy trenera Sebastiana Stemplewskiego również nie miał żadnego doświadczenia w piłce kobiecej. Teraz czas na nowy rozdział już z Anną Szymańska w roli trenera pierwszego zespołu. Zapewne w niedługim czasie zostanie przedstawiony cały sztab szkoleniowy pani trener, który wraz z nią będzie walczył o jak najlepszy wynik w kolejnej rundzie. 
Jak Pan ocenia letnie transfery? Postawiliście na młodość, która w przyszłości powinna zaprocentować, ale mamy tu i teraz. Tej drużynie zabrakło doświadczenia?
Transfery oceniam pozytywnie. Przeprowadziliśmy takie ruchy kadrowe jakie były możliwe w danym okienku transferowym. Są to młode, perspektywiczne zawodniczki z ogromnym potencjałem, który mam nam dać jakość w przyszłości. Problemem rynku transferowego jest to, iż na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zastąpić kluczowych zawodniczek na tu i teraz. Odejścia zawodniczek do zagranicznych klubów z jednej strony cieszą, że dzięki pracy w Czarnych Sosnowiec odeszły do solidnych europejskich marek, natomiast jest pewne „ale” czyli niedobór piłkarek na polskim rynku, które mogą „wejść w buty” zawodniczek z takimi umiejętnościami. Wszystkie młode zawodniczki zostały rzucone na głęboką wodę, bo oczekujemy od nich zastąpienia zawodniczek, które swoje doświadczenia oraz umiejętności szlifowały przez kilka lat na poziomie Ekstraligi. 
Cel na rundę rewanżową?
Grać w każdym meczu o zwycięstwo i zejść do szatni po z podniesioną głową. Chciałbym, aby każda zawodniczką po zakończonym spotkaniu zeszła do szatni i powiedziała sobie, że dała z siebie wszystko.
Jesteście w stanie obronić Puchar Polski?
Tak jak już mówiłem wcześniej ten zespół jeszcze nas wszystkich zaskoczy, według mnie drzemie w nich ogromny potencjał. Gramy dalej w rozgrywkach Pucharu Polski i wszystko zależy od nas.
Jak będą wyglądały przygotowania do rundy rewanżowej?
Okres przygotowawczy rozpoczynamy z początkiem Stycznia na naszych obiektach. Planujemy rozegranie około czterech sparingów w tym jeden zagraniczny z uczestniczkami Ligi Mistrzyń. Zespół będzie pracował według planu ustalonego przez panią trener oraz jej sztab szkoleniowy. Jestem pewny, że na kolejną rundę zobaczymy całkowicie inną drużynę.
Co z ewentualnymi transferami?
Wszyscy dobrze wiemy, że okienko transferowe zimowe jest wielką niewiadomą, natomiast my już działamy na rynku aby wzmocnić zespół przed nadchodzącą rundą, a czy się uda to czas pokaże. Obecny zespół stać na dużo więcej i wszyscy o tym dobrze wiemy.

Grzegorz Majewski (z prawej) jest przekonany, że wiosna w wykonaniu Czarnych będzie lepsza niż pierwsza runda sezonu 2022/2023.


 
Wróć do listy
23 gru
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
Nadchodzi świąteczny czas. Niech upłynie nam w spokojnej atmosferze. Zdrowia i spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.
zobacz więcej
28 lis
Obrończynie trofeum grają dalej
Nasze zawodniczki wciąż w grze o Puchar Polski
zobacz więcej
25 lis
Dorota Hałatek już po zabiegu
Zawodniczka wróci do zajęć najwcześniej w połowie stycznia 2023.
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć