Aktualności
#
wróć do listy
10 sty
Sztab szkoleniowy o pierwszych dniach przygotowań

W dniu wczorajszym odbył się pierwszy trening zespołu Ekstraligi. W zajęciach po za odchodzącymi z klubu Weroniką Klimek i Kamilą Tkaczyk uczestniczyły wszystkie zawodniczki, które w rundzie jesiennej reprezentowały barwy naszego klubu. Dodatkowo ćwiczyły powracające po kontuzjach Patricia Fischerova i Petra Zdechovanova. Mieliśmy okazję obserwować również pięć nowych zawodniczek, które być może zasilą naszą kadrę w rundzie wiosennej.
O wypowiedź na temat pierwszych dni okresu przygotowawczego poprosiliśmy naszych szkoleniowców.
Foto: Janusz Dyszkowski


Trener Grzegorz Majewski:
"Jak co roku wraz z trenerami poświęciliśmy bardzo wiele czasu na przygotowanie okresu przygotowawczego. Okres ten rozpoczęliśmy od spotkania organizacyjnego, które miało na celu przedstawienie naszej wizji odnośnie przygotowań i aspektów taktycznych będziemy nad którymi będziemy przez ten okres pracować. Pierwszy tydzień będzie dla nas mikrocyklem testowym w którym zostaną wykonane badania antropometryczne, szybkościowe oraz wytrzymałościowe. Cieszę się, że bedziemy mieli teraz dłuższy czas na pracę z tym zespołęm, gdyż jak wiadomo w okresie letnim zaszło w kadrze zespołu wiele zmian i nie mieliśmy  odpowiedniej ilości jednostek treningowych aby wszystko wyglądało tak jak powinno. Oprócz ciężkiej pracy motorycznej na pewno wiele uwagi poświecimy na doskonalenie naszych umiejętności taktycznych tak aby dziewczyny mogły jeszcze lepiej zrozumień naszą filozofię gry i przygotować odpowiednio organizm do ciężkiej rundy wiosennej, bo na pewno taka nas czeka. Podczas okresu przygotowawczego mamy do dyspozycji dwa obiekty treningowe z których na pewno skorzystamy. Jednym z nich jest nasz obiekt natomiast drugi to Stadion Ludowy Zagłębia Sosnowiec. Pracujemy przez większą część okresu cztery razy w tygodniu plus gra kontrolna. Oprócz tego mamy zaplanowany obóz dochodzeniowy w dniach od 5 do 10 lutego w którym będziemy pracować dwa razy dziennie i zakończymy ten obóz meczem kontrolnym z zespołem GKS Katowice. Oprócz tego mamy ustalonych kilku innych bardzo ciekawych sparingpartnerów i podczas spotkańz  nimi bedziemy mieli okazję przetestować alternatywne ustawienie oraz doskonalić nasze założenia taktyczne. Ponadto bardzo mnie cieszy powrót wszystkich zawodniczek na pierwsze zajęcia całych i zdrowych, a także powrót do pełnej sprawności fizycznej Patricii Fischerovej i Petry Zdechovanovej, które mogą już z nami trenować na maksymalnych obciążeniach"


Trener Łukasz Wojtala:
"Od poniedziałku rozpoczeliśmy okres przygotowawczy zebraniem organizacyjnym na którym zostały przekazane zawodniczkom szczegółowe plany i założenia na całą rundę wiosenną oraz na czas okresu przygotowawczego. Natomiast od wtorku rozpoczeliśmy już zajęcia treningowe. W zajęciach wzięło udział 20 zawodniczek. Zajęcia miały charakter wprowadzający. W tym tygodniu czekają nas jeszcze testy motoryczne oraz badania masy i składu ciała. Cały mikrocykl zakończymy w sobotę grą wewnętrzną. Od pierwszego treningu widać wśród zawodniczek bardzo duże zaangażowanie  oraz pełną świadomość celów i tego co chcą osiągnąć. W każdym momencie treningu dawało się we znaki, że rywalizacja o pierszą "11" będzie dużą motywacją do pracy dla każdej z dziewczyn. Widać, że każda zawodniczka od pierwszego treningu chce wykorzystać każdy moment na zaprezentowanie pełni swoich umiejętności. Oby w tym okresie przygotowawczym  i całej rundzie kontuzje omijały nas szerokim łukiem i tego przede wszystkim życzę każdej zawodniczce".
Autor: Janusz Dyszkowski

Wróć do listy
11 gru
Losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski
PUCHAR POLSKI "Losowanie fazy ćwierćfinałowej"
zobacz więcej
10 gru
Czarni2TV "Turniej Mikołajkowy Czarni Cup w obiektywie CzarniTV""
CZARNITV "CzarniTV na Turnieju Mikołajkowym U8"
zobacz więcej
09 gru
Wywiad z Trenerem Tomaszem Nawrockim na temat "Czarni Cup 2018"
AKADEMIA "Wywiad z Trenerem Nawrockim"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć

Partnerzy

Sponsorzy Klubu oraz Akademii