Aktualności
#
wróć do listy
29 lip
Sparing. Slavia Praga - Czarni Sosnowiec 2-1

Sparing
28.07.2021, godz. 18:00, Praga
SLAVIA PRAGA - CZARNI SOSNOWIEC 2:1 (0:1)
Bramki: Kim Dinh Thankova (66'), Tereza Szewieczkova (83'-karny) - Kinga Kozak (28')


CZARNI: Izabela Sas, Martyna Wiankowska, Andrea Horvathova, Olha Zubchyk, Zofia Buszewska, Wiktoria Kuciewicz, Dorota Hałatek, Kinga Kozak, Alicja Materek, Nadja Stanovic, Dżesika Jaszek

REZERWA: Martyna Małysa, Agnieszka Jędrzejewicz, Sanda Malesevic, Nikol Kaletka, Weronika Kamala, Nicole Zając, Klaudia Tobiczyk, Kornelia Grosicka, Julia Wycisk, Zawodniczka testowana
TRENER: Sebastian StemplewskiFot. https://www.facebook.com/SKSlaviaZeny


Opis:
Kolejną porażkę zanotowały podopieczne Sebastiana Stemplewskiego w letnim okresie przygotowawczym. Tu już trzecia przegrana w czwartym meczu kontrolnym, ujmy jednak ona nie przynosi ponieważ nasz zespół zmierzył się z klasowym rywalem.
W sparingu ze Slavią Praga nasz sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać z usług dwóch bramkarek Anny Szymańskiej i Martyny Małysy. W tym wypadku między słupkami stanęła wychowanka naszego klubu Izabela Sas i trzeba przyznać, ze spisała się wyśmienicie. Nasz zespół przez większość spotkania lepiej prezentował się od rywalek. Efektem dobrej dyspozycji była bramka Kingi Kozak w 28 minucie meczu. Znakomitym dośrodkowaniem w pole karne w tej sytuacji popisała się Zofia Buszewska. Kolejnych bramek w pierwszej części meczu już nie oglądaliśmy mimo kilku dogodnych sytuacji strzeleckich. Również i rywalki miały swoje znakomite okazje jednak bezbłędna w bramce okazała sie Izabela Sas.
Druga część meczu zaczęła się od mocnego uderzenia naszej drużyny, w polu karnym (zdaniem naszego sztabu) faulowana była zawodniczka testowana w naszych barwach jednak sędzia prowadząca zawody nie odgwizdała przewinienia. Kolejne dobre okazje naszej drużyny również nie przyniosły efektów bramkowych. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 62 minucie kiedy to jeden z nieliczynch ataków Slavii znalazł drogę do naszej bramki, strzelczynią Kim Dahl Thankova. Pod koniec meczu gospodynie wyszły na prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Terezę Szewieczkovą i odniosły w całym spotkaniu zwycięstwo.Autor: Janusz Dyszkowski 

Wróć do listy
24 wrz
Zapowiedź. TME UKS SMS Łódź - Czarni Antrans Sosnowiec
EKSTRALIGA "W sobotę Hit Ekstraligi"
zobacz więcej
23 wrz
Puchar Polski Śl.ZPN. MTS Knurów - Czarni II Sosnowiec 1-9
PUCHAR POLSKI "Rezerwy w Finale wojewódzkim!"
zobacz więcej
21 wrz
B-Klasa. Promień Strzemieszyce Małe - Czarni Sosnowiec 1-3
SENIORZY "Wyszarpana wygrana z Promieniem"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć