Sparing. Olympique Lyon - Czarni Sosnowiec 4-1

Sparing
22.07.2020, godz. 17:30, Opalenica

OLYMPIQUE LYON - CZARNI SOSNOWIEC 4:1 (3:0)
Bramki: Nikita Parris (7'), Wendie Renard (12’, 60'-k.), Sara Björk Gunnarsdottir (14') - Lilyana Kostova

CZARNI: Anna Szymańska (85' Martyna Małysa), Klaudia Olejniczak, Olha Zubchyk, Patricia Fischerova, Andrea Horvathova (90' +3 Weronika Kamala), Wiktoria Kuciewicz (61' Paulina Zawiślak), Weronika Zawistowska (90' Klaudia Tobiczyk), Alicja Materek (73' Dorota Hałatek), Lilyana Kostova (87' Julia Wycisk), Martyna Wiankowska, Veronika Slukova (46' Dżesika Jaszek)
REZERWA: brak
TRENER: Sebastian Stemplewski

Opis:
Porażką zakończył się czwarty mecz kontrolny naszego zespołu. Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego zmierzyły się w Opalenicy z najlepszym europejskim zespołem Olympique Lyon. W pierwszych minutach nasze zawodniczki nieco onieśmielone rangą rywala dają sobie wbić aż trzy bramki. Od 20 minuty jednak nasz zespół uporządkował grę i co raz śmielej poczynał sobie na boisku. Blok defensywny funkcjonował na tyle dobrze, że już do przerwy nie straciliśmy żadnego gola, a nawet mogliśmy pokusić się o swoją zdobycz.
Po zmianie stron wciąż przewaga należała do mistrzyń z Lyonu. W 60 minucie faul w polu karnym na bramkę z jedenastego metra zamienia słynna Wendie Renard. W 75 minucie euforia w naszych szeregach, perfekcyjnie rzut wolny wykonuje Lilyana Kostova i nasz zespół uzyskuje honorowe trafienie, jak się okazało, była to pierwsza bramka polskiego zespołu strzelona Olympique Lyon w całej historii potyczek.
Więcej goli już w tym meczu nie zobaczyliśmy choć francuzki przeprowadziły kilka bardzo dobrych sytuacji, na szczęście skutecznie spisywała się w bramce Anna Szymańska lub też bardzo dobrze funkcjonował nasz blok defensywny z Patricią Fischerovą na czele.
Ostatecznie nasz zespół przegrywa 1-4. To była znakomita lekcja futbolu z której nasz sztab zapewne wyciągnie wnioski.
Dziękujemy Olympique za zaproszenie i możliwość rozegranie tego bardzo owocnego sparingu!

Autor: Janusz Dyszkowski