Sparing. GKS Katowice - Czarni Sosnowiec 3-1

Sparing
Siedlce, 12.07.2021, godz. 15:30
GKS KATOWICE - CZARNI SOSNOWIEC 3:1 (2:0)
Bramki: Klaudia Maciążka (7'), Amelia Bińkowska (38'), Nicol Brzęczek (78') - Weronika Kamala (70')

CZARNI:
Izabela Sas, Nicole Zając, Julia Wycisk, Kinga Bieszczad, Kamila Fuchs, Viktoria Hankova, Luiza Kozielska, Anastasija Sivolobova, Sanda Malesevic, Kornelia Grosicka, Dżesika Jaszek
Grały po przerwie: Weronika Kamala, Klaudia Tobiczyk, Zawodniczka testowana
Trener: Sebastian Stemplewski

GKS: Kinga Seweryn, Marlena Hajduk, Aleksandra Lizoń, Kamila Tkaczyk, Anita Turkiewicz, Anna Konkol, Kasandra Parczewska, Weronika Kłoda, Klaudia Łasicka, Klaudia Maciążka, Amelia Bińkowska.
Grały również: Weronika Klimek, Oliwia Grzegorczyk, Aleksandra Drąg, Matylda Bujak, Nicol Brzęczek
Trener: Witold Zając

Opis:
Porażką zakończył się drugi w dniu dzisiejszym mecz kontrolny w Siedlcach. Nasz zespół przegrał z ekstraligowym GKS Katowice 1-3. Był to jednak niezwykle pożyteczny sparing w którym nasz sztab mógł sprawdzić na tle silnego rywala kilka zawodniczek testowanych. Od początku meczu przewaga należała do katowiczanek, które już w 7 minucie otwarły wynik meczu za sprawą Klaudii Maciążki. Jeszcze przed przerwą rywalki podwyższyły wynik meczu dzięki trafieniu Amelii Bińkowskiej. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. GKS posiadał przewagę ale to nasz zespół zdobył gola. W 70 minucie strzał Kornelii Grosickiej został obroniony jednak dobitka Weroniki Kamali była już skuteczna. W końcówce meczu (grano 2x 40 minut) rywalki przypieczętowały swoją dobrą postawę trzecim golem.

Opinia po meczu:

Weronika Kamala (Czarni SOsnowiec): "
W pierwszych minutach mecz był bardzo wyrównany, bez przewagi żadnego z zespołów, jednak bramka w 7 minucie wpadła przez brak komunikacji w obronie po szybkiej akcji przeciwniczek. Przy drugiej bramce zawodniczki GKSu były w przewadze w ofensywie wykorzystując sytuację. Na drugą połowę były dwie nasze zmiany, starałyśmy się więcej grać piłką i kończyć akcje strzałem. Po naszej szybkiej akcji skrzydłem pierwsze uderzenie po podaniu Kornelii Grosickiej zostało obronione ale przez krycie w strefie obrończyń znalazłam się na czystej pozycji i zakończyłam bramką. Przy trzeciej bramce dla GieKSy jedna z przeciwniczek po przechwycie w środku pola zagrała wzdłuż linii i zawodniczka włożyła piłkę do pustej bramki. Mieliśmy sytuacje, które powinnyśmy wykorzystać bo może być tylko kilka takich na mecz. Na pewno będziemy trenować, analizować ten mecz i starać się nie popełniać więcej takich błędów".

Autor: Janusz Dyszkowski