Aktualności
#
wróć do listy
20 luty
Sparing. Czarni Sosnowiec - Prądniczanka Kraków 4-0

Sparing
20.02.2021, godz. 13:00, Sosnowiec, ul. Kresowa
CZARNI SOSNOWIEC - PRĄDNICZANKA KRAKÓW 4:0 (2:0)
Bramki: Alicja Materek (10', 65'), Agnieszka Jędrzejewicz (12'), samobójcza (50')


CZARNI: Martyna Małysa, Wiktoria Kuciewicz, Julia Wycisk, Olha Zubchyk, Lidia Grzonka, Daria Długokęcka, Paulina Zawiślak, Dorota Hałatek, Weronika Kamala, Alicja Materek, Agnieszka Jędrzejewicz

REZERWA: Izabela Sas, Dominika Misztal, Natalia Grajcar, Wiktoria Durnaś, Klaudia Zygulska, Ewa Sikora, Julia Raczyńska, Julia Janczy
TRENER: Sebastian StemplewskiFot. Dawid Juszczyk


Opis:
W sobotę nasz zespół rozegrał szósty mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. Pod nieobecność "kadrowiczek" formę naszego zespołu sprawdziła drugoligowa Prądniczanka Kraków. Nasz sztab szkoleniowy nie mógł w tym meczu z różnych powodów skorzystać z usług aż dwunastu zawodniczek takich jak Anna Szymańska, Patricia Fischerova, Andrea Horvathova, Veronika Slukova, Dżesika Jaszek, Lilyana Kostova, Weronika Zawistowska, Nikol Kaletka, Martyna Wiankowska, Gabriela Kuczyńska, Klaudia Tobiczyk i Paulina Czechowska. Urazy wciąż leczą Klaudia Olejniczak i Lucia Suskova więc w tym przypadku zaistniała potrzeba posiłkować się zawodniczkami z zespołu rezerw i U15. A te spisały się bardzo pozytywnie.
Od pierwszych minut zarysowała się przewaga naszej drużyny. Efekty przyszły dość szybko w postaci bramek z 10 i 12 minuty, kiedy to "do siatki" trafiały Alicja Materek i Agnieszka Jędrzejewicz. Mimo kilku ciekawych okazji więcej bramek w tej części spotkania już nie oglądaliśmy, zobaczyliśmy za to na boisku testowaną zawodniczkę Skry Częstochowa Natalię Grajcar, która pojawiła się w miejsce kontuzjowanej Doroty Hałatek.
Po zmianie stron w naszych barwach zaprezentowały się kolejne młode i uzdolnione piłkarki takie jak Izabela Sas, Klaudia Zygulska, Wiktoria Durnaś i Dominika Misztal. Wciąż nasz zespół stwarzał sytuacje bramkowe, po jednej z nich defensorka Prądniczanki podczas interwencji skierowała futbolówkę do własnej siatki i prowadziliśmy już 3-0. Czwarte trafienie dla naszego zespołu uzyskała w 65 minucie Alicja Materek strzałem z około 20 metrów. W końcówce meczu na placu gry pojawiły się kolejne młode piłkarki Julia Raczyńska i Julia Janczy. Wynik w końcówce nie uległ już zmianie i ten niezwykle pożyteczny sparing zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 4-0!
Za tydzień w niedzielę nasza drużyna rozegra ostatni sprawdzian przed ligą. Naszym rywalem będzie ekstraligowy TS ROW Rybnik, miejmy nadzieję, że w tym meczu kontrolnym nasz sztab szkoleniowy będzie mógł skorzystać z optymalnego składu.
Autor: Janusz Dyszkowski 
Wróć do listy
26 luty
UKS BAP Gol Bieruń Partnerem Czarnych Sosnowiec!
KKS CZARNI "Gol Bieruń Partnerem Czarnych"
zobacz więcej
24 luty
Michał Wasik Dyrektorem ds. marketingu
KKS CZARNI "Nowy Dyrektor ds. marketingu"
zobacz więcej
22 luty
Sebastian Stemplewski o ostatnim meczu sparingowym
EKSTRALIGA "Opinia o meczu z Prądniczanką"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć