Sparing. Czarni Antrans Sosnowiec - Spartak Myjava 3-0

16.01.2022, godz. 13:00, Sosnowiec, ul. Kresowa 1
CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC - SPARTAK MYJAVA 3:0 (2:0)
Bramki: Martyna Wiankowska, Nikol Kaletka, Agnieszka Jędrzejewicz

CZARNI: Anna Szymańska, Daria Kurzawa, Nicole Zając, Kinga Kozak, Kinga Bieszczad, Lilyana Kostova, Dorota Hałatek, Nikol Kaletka, Andrea Horvathova, Martyna Wiankowska, Zofia Buszewska

Grały również: Martyna Małysa, Sanda Malesevic, Klaudia Tobiczyk, Nadia Stanovic, Agnieszka Jędrzejewicz, Julia Wycisk, Veronika Slukova, Dominika Misztal, Daria Długokęcka, Kamila Fuchs
Trenerzy: Łukasz Wojtala, Przemysław Wołczyk

MYJAVA: Kristina Bazikova, Tereza Honkova, Monika Pirtanova, Sara Krsiakova, Juliana Horvathova, Ella Glatzova, Iveta Nevedalova, Katarina Vredikova, Nikoleta Hucovicova, Laura Retkesova, Andrea Bogorova

Grały również: Zuzana Nina Narozna, Matilda Slukova, Nicol Chlepkova
Grająca trener: Iveta Nevedelova

Opis:
Pierwszy tydzień okresu przygotowawczego został podsumowany meczem kontrolnym ze słowackim Spartakiem Myjava. Zwłaszcza w początkowej fazie meczu w naszych szeregach był widoczny dłuższy rozbrat z piłką, wiele niedokładności i przypadkowości w naszej grze było bardzo zauważalne, z każdą kolejną minutą nasze Panie rozpędzały się i zaczęły przejmować inicjatywę, wyczuwalny był w naszych szeregach głód gry. Efekty nadeszły dość szybko w postaci gola. W 25 minucie nasza drużyna wyprowadza "zabójczą" kontrę, a na listę strzelczyń wpisuje się nie kto inny jak Martyna Wiankowska. Przewaga naszej drużyny wzrasta, a kolejnego gola oglądamy w 39 minucie kiedy to Nikol Kaletka pokonuje bramkarkę rywalek. Pierwsza odsłona kończy sie prowadzeniem naszej drużyny 2-0.
W drugiej części meczu nasz sztab wysyła do boju całkiem nową "jedenastkę". Szybko pada kolejna bramka kiedy to Kristinę Bozikovą pokonuje Agnieszka Jędrzejewicz. Do końca meczu trwa wymiana ciosów z przewagą naszej drużyny. Kolejnych bramek niestety już nie oglądamy i ostatecznie mecz kończy się pewną wygraną Czarnych 3-0.

Opinia po meczu:

Łukasz Wojtala (Trener Czarni Antrans Sosnowiec):

"Za nami pierwszy mecz kontrolny, bezpośrednio po trudnym testowym mikrocyklu. Z przebiegu meczu uważam, że z niektórych momentów zwłaszcza taktycznych mogę być zadowolony, aczkolwiek jest jeszcze ogrom pracy nad którą musimy się skupić w kolejnych tygodniach. Trzeba również docenić postawę zespołu przyjezdnych, ponieważ zagrały odważnie, bardzo agresywnie i przede wszystkim chciały grać w piłkę nożną. Gratuluję moim zawodniczkom zwycięstwa i życzę zdrowia w kolejnych tygodniach."

Autor: Janusz Dyszkowski