Aktualności
#
wróć do listy
23 sty
Sparing. Czarni Antrans Sosnowiec - 1. FC Slovacko

Sparing
22.01.2022, godz. 14:00, Sosnowiec, ul. Kresowa 1
CZARNI ANTRANS SOSNOWIEC - 1. FC SLOVACKO 0:2 (0:1)

CZARNI: Anna Szymańska, Lilyana Kostova, Nicole Zając, Nadja Stanovic, Martyna Wiankowska, Zofia Buszewska, Klaudia Zygulska, Kinga Kozak, Kornelia Grosicka, Agnieszka Jędrzejewicz, Daria Kurzawa

GRAŁY RÓWNIEŻ: Izabela Sas, Klaudia Olejniczak, Wiktoria Barczyk, Ana Barjaktarovic
TRENERZY: Łukasz Wojtala, Przemysław Wołczyk


Fot. Dariusz Koziorowski

Opis:
Porażką zakończył się trzeci zimowy mecz kontrolny. Nasz sztab szkoleniowy bardziej niż na rywalu, musiał skupić się na zdrowiu naszych piłkarek. W meczu przeciwko 1. FC Slovacko wystąpiliśmy bez dwunastu zawodniczek kadry pierwszego zespołu.
Mimo poważnych braków kadrowych trzeba przyznać, że na tle bardzo silnego rywala (uczestnik eliminacji UWCL - przyp. red.) nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Mimo porażki sztab szkoleniowy był zadowolony z postawy swoich podopiecznych co nie ukrywał Trener Wojtala.
W naszych barwach przez 90 minut wystąpiła Klaudia Zygulska, młoda piłkarka zespołu U15 zaprezentowała się bardzo przyzwoicie i zebrała sporo pochwał po końcowym gwizdku, mieliśmy okazję oglądać również testowaną napastniczkę Anę Barjaktarovic.


Opinia po meczu:

Łukasz Wojtala (Trener KKS Czarni Antrans Sosnowiec): "W sparingu z 1. FC Slovacko pomimo wielu mankamentów poza sportowych, mogliśmy zobaczyć bardzo dobry i wartościowy mecz pod względem piłkarskim z bardzo solidną drużyną z Czech. Rozgrywaliśmy spotkanie praktycznie w 11 osób w tym miała szanse pokazania się przez całe 90 min zawodniczka naszej Akademii Klaudia Zygulska  oraz przez większą część czasu gry zawodniczka testowana, która nie spełniła pokładanych oczekiwań. Dziewczyny na pewno wykonały ogrom pracy zarówno pod względem taktycznym jak i względem motorycznym co potwierdzają wyniki z nadajników GPS, niektóre osiągały nawet do 12 km przebiegnietego dystansu. Ponadto przynajmniej cztery zawodniczki zagrały nie na swoich optymalnych pozycjach m.in Nic Zając, Lily Kostova, Kornelia Grosicka, która zeszła już na początku spotkania w wyniku urazu skręcenia kostki. Mimo to stworzyliśmy sobie kilkanaście dogodnych dobrze przygotowanych akcji piłkarskich zakończonych uderzeniami w światło bramki bądź obijaliśmy obramowanie bramki, z czego mogę być zadowolony. Spodziewaliśmy się trudnego przeciwnika, który na pewno nie będzie łatwy pod względem fizycznym, przeciwstawiał się pod tym aspektem w każdej części boiska. I jak to w sporcie czasem bywa, a zwłaszcza w piłce nożnej mecz wygrywa nie zespół, który jest lepszy, a zespół, który jest bardziej skuteczny pod bramką przeciwnika  i tak się stało mimo niewielu sytuacji, a moze nawet i dwóch rywal wykorzystał i wygrał spotkanie. Dlatego my dalej pracujemy nad własną organizacją gry, doskonalimy rozpoczęte działania tak aby w pełni być gotowym na pierwszy mecz mistrzowski. Gratuluje dziewczyną postawy i gwarantuję, że doczekamy się zespołu, który będzie kompletny w każdym aspekcie".

Galeria zdjęć (Dariusz Koziorowski):
https://photos.google.com/share/AF1QipNZ3hsJvtGvfOSiwqSpKIDx0ERK6WE3A7-rOuEfUZ73rTW8KzjhmrfXEakfvSohXg?key=cnNoYy11SnlQUVBTNmtsWnlKaDh3OEFsWHFVODFn
Autor: Janusz Dyszkowski 
Wróć do listy
16 maj
Rezerwy bez punktów
W weekend II drużyna KKS Czarni Antrans Sosnowiec zmierzyła się w ramach rozgrywek III ligi ze Ślęzą Wrocław.
zobacz więcej
15 maj
Nikol Kaletka o wygranej ze Sportisem
Jak pojedynek z ekipą z Bydgoszczy ocenia zdobywczyni jednej z bramek?
zobacz więcej
15 maj
Wygrywamy ze Sportisem!
Czarni pokonują 3:0 ekipę z Bydgoszczy po bramkach Wiankowskiej, Kaletki i Materek.
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć