Sparing. AZS UJ Kraków - Czarni Sosnowiec 0-3

AZS UJ KRAKÓW - CZARNI SOSNOWIEC 0-3 (0-1)
Kraków, ul. Ptaszyckiego, 18.07.2018 godz. 18:00
Bramki: Dżesika Jaszek, Martyna Wiankowska, samobójcza

Skład Czarnych:
Anna Szymańska, Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Andrea Horvathova, Oliwia Ogierman, Paulina Zawiślak, Oliwia Cichy, Patricia Hmirova, Patrycja Matla, Martyna Wiankowska, Dżesika Jaszek
W rezerwie: Martyna Małysa, Joanna Operskalska, Joanna Węcławek

Opis:
W drugim meczu kontrolnym nasz zespół odniósł zwycięstwo. W Krakowie na obiekcie Com Com Zone podopieczne Grzegorza Majewskiego pewnie pokonały ligowe rywalki AZS UJ Kraków 3-0. Nasz szkoleniowiec nie mógł w tym meczu skorzystać aż z pięciu swoich podopiecznych Marty Cichosz, Anny Marii Smidovej, Karoliny Wieczorek, Petry Zdechovanovej i Julii Wycisk. Nasz sztab w tym spotkaniu powrócił do nominalnego ustawienia i gra naszego zespołu w porównaniu z poprzednim sparingiem wyglądała znacznie lepiej. Mecz od pierwszych minut prowadzony był pod dyktando Czarnych ale dopiero w końcówce pierwszej połowy padła bramka, którą strzeliła bardzo aktywna w tym meczu Dżesika Jaszek wykorzystując błąd defensywy "krakowianek". Po zmianie stron nasz zespół zdobył jeszcze dwie bramki. Pierwszą strzeliła Martyna Wiankowska wykorzystując znakomite podanie Joanny Operskalskiej, a drugą zdobyła defensorka UJotu niefortunnie kierując futbolówkę do własnej bramki po strzale Patricii Hmirovej. W najbliższy weekend nasz zespół czeka sparingowy dwumecz. Najpierw Czarne zmierzą się z ekstraligowym Mitechem Żywiec, a następnie z pierwszoligową Wandą Kraków. Oba mecze w sobotę, pierwszy o godz. 10:30, a drugi o godz. 14:00.

Autor: Janusz Dyszkowski