#
wróć do listy
14 cze
Raport kadrowiczek Czarnych

Reprezentantki Polski i Słowacji rozegrały we wtorek mecze w ramach eliminacji do mistrzostw świata, które w przyszłym roku odbędą się we Francji. W obu kadrach znalazły się zawodniczki Czarnych Sosnowiec.

Do reprezentacji Polski powołanie otrzymały Dagmara Grad i Anna Szymańska. Rywalem Polek była reprezentacja Szkocji, z którą w pierwszym meczu w eliminacjach przegraliśmy na wyjeździe 3:0. Tym razem Szkotki także okazały się lepsze. Wyspiarki pokonały w Kielcach podopieczne Miłosza Stępińskiego 2:3, choć nasze piłkarki prowadziły już 2:0. Dagmara rozegrała całe spotkanie, natomiast Ania spędziła cały mecz na ławce rezerwowych.

Do kadry Słowacji powołanie otrzymały z kolei Patricia Fischerova, Patricia Hmirova, Andrea Horvathova, Stanislava Liskova, Lucia Suskova i Petra Zdechovanova. „Lucii” z powodu kontuzji nie mogła jednak stawić się na zgrupowanie. Przeciwnikiem Słowaczek była reprezentacja Holandii, która okazała się lepsza i pokonała reprezentację naszych zawodniczek 1:0 po bramce zdobytej w… 92. minucie spotkania. Fischerova i Hmirova wystąpiły w całym meczu, natomiast Zdechovanova opuściła boisko w 83. minucie. Z kolei Horvathova i Liskova przesiedziały cały pojedynek na ławce rezerwowych. Spotkanie odbyło się w holenderskim Heerenveen.

Autor: Marcin Malinowski