Puchar Polski Śl.ZPN. MTS Knurów - Czarni II Sosnowiec 1-9

3 runda Pucharu Polski Śl.ZPN
22.09.2021, godz. 18:00, Knurów, ul. Ułanów
MTS KNURÓW - CZARNI II SOSNOWIEC 1:9 (0:5)
Bramki: Roksana Kryspin (58') - Veronika Slukova (1', 6', 22'-karny), Gabriela Kuczyńska (3'), Dominika Misztal (45'), Daria Długokęcka (49', 86'), Paulina Czechowska (64'), Klaudia Tobiczyk (65')

CZARNI II: Ewa Sikora, Oliwia Ogierman (70' Oliwia Urańczyców), Daria Woszkowska (55' Alicja Stolarczyk), Paulina Czechowska, Kinga Bieszczad (65' Martyna Kowal), Weronika Kamala (46' Emilia Sułkowska), Kamila Fuchs, Daria Długokęcka, Veronika Slukova (46' Klaudia Tobiczyk), Dominika Misztal, Gabriela Kuczyńska
REZERWA: Izabela Sas
TRENER: Adrian Cioch

MTS: Nikola Soczyńska, Aleksandra Krakowczyk, Wiktoria Kozielska, Milena Gwóźdź, Roksana Kryspin, Martyna Maciaś (55' Magdalena Kluczniok), Emilia Białas, Adrianna Czech, Magdalena Lisik, Dorota Raszewska, Julia Woźniak
REZERWA: Brak
TRENER: Oskar Radkiewicz

Opis:
Pewnym zwycięstwem zakończył się pojedynek 3 Rundy Pucharu Polski na szczeblu Ślaskiego Związku Piłki Nożnej. Nasz zespół rezerw pokonał MTS Knurów 9-1 i zapewnił sobie udział w wojewódzkim finale Pucharu Polski.
Nasza druzyna wiedziała po co jedzie do Knurowa i szybko chciała wyjaśnić sprawę na boisku. Dlatego od pierwszych minut podopieczne Adriana Ciocha rozpoczęły ostre "strzelanie". W 1 minucie Veronika Slukova otworzyła wynik meczu. W 3 minucie Gabriela Kuczyńska podwyższyła na 2-0, a w 6 i 22 minucie Slukova uzyskuje dwa trafienia kompletując hat-tricka. Jeszcze przed przerwą Dominika Misztal strzela piątego gola.
Po zmianie stron oglądamy kolejne gole. W 49 minucie na 6-0 podwyższa Daria Długokęcka. W 58 minucie ambitnie grające gospodynie stzrelają zasłużoną honorową bramkę dzięki trafieniu Roksany Kryspin.
W 54 minucie Paulina Czechowska daje siódmą bramkę, a minutę później jest już 8-1 po trafieniu Klaudii Tobiczyk. Wynik spotkania na 9-1 w 86 minucie ustaliła Daria Długokęcka.
Całe spotkanie w naszych barwach rozegrała bramkarka z rocznika 2006 Ewa Sikora, a dwie inne jej koleżanki z rocznika Martyna Kowal i Oliwia Uraczyńcow pojawiły się na placu gry odpowiednio w 65 i 70 minucie zdobywając tym samym kolejne cenne minuty w piłce seniorskiej.
Czarne awansowały do finału wojewódzkiego w którym w przyszłą środę (29.09. godz. 16:00) zmierzą się z UKKS Istebna.

Autor: Janusz Dyszkowski