Aktualności
#
wróć do listy
09 wrz
Puchar Polski Śl.ZPN. Mitech Żywiec - Czarni II Sosnowiec 1-5

2 runda Pucharu Polski Śl.ZPN
08.09.2021, godz. 16:45, Żywiac, ul. Sadowa

MITECH ŻYWIEC - CZARNI II SOSNOWIEC 1:5 (0:2)
Bramki: Marta Ponikwia (59') - Kinga Bieszczad (3'), Veronika Slukova (43'), Kamila Fuchs (77', 87'), Gabriela Kuczyńska (85')CZARNI: Izabela Sas, Veronika Slukova, Klaudia Tobiczyk, Oliwia Ogierman, Kinga Bieszczad (23' Emilia Sułkowska), Kamila Fuchs, Alicja Stolarczyk, Daria Długokęcka (69' Weronika Kamala), Dominika Misztal, Daria Woszkowska, Gabriela Kuczyńska (88' Wiktoria Barczyk)
REZERWA: Ewa Sikora
TRENER: Adrian Cioch

MITECH: Monika Czulak, Natalia Zdrada, Patrycja Wiśniewska, Daria Szyszka, Katarzyna Wnuk, Bożena Kurowska, Natalia Sobel, Marta Ponikwia, Magdalena Chrzanowska, Marta Talik, Magdalena Szczotka
REZERWA: Klaudia Łysień, Magdalena Waligóra, Amelia Madejska
TRENER: Magdalena Szczotka


Opis:
W środku tygodnia nasz zespół rezerw udał się do Żywca na mecz 2 rundy Pucharu Polski Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczne Adriana Ciocha odniosły pewne zwycięstwo choć nie ustrzegły sie błędów.
Już w 3 minucie meczu Kinga Bieszczad daje naszej drużynie prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej części meczu Veronika Slukova podwyższyła stan meczu na 2-0. Po zmianie stron rywalki strzelają kontaktowego gola. Dokłądnie w 59 minucie Marta Ponikwia pokonała Izabelę Sas.
Końcówka spotkania należy jednak do naszej drużyny. Najpierw w 77 minucie Kamila Fuchs podwyższa na 3-1, w 85 minucie Gabriela Kuczyńska strzela czwartego gola, a dwie minuty później do bramki trafia ponownie Kamila Fuchs pieczętując tym samym awans naszego zespołu do fazy półfinałowej.Opinia po meczu:

Kamila Fuchs (Zawodniczka KKS Czarni SOsnowiec): "Od samego początku wiedziałyśmy po co jedziemy do Żywca, cel był jeden. Mecz od samego początku nie należał do łatwych, jednak to my stworzyłyśmy sobie więcej sytuacji co zaprocentowało zdobytą bramką. Cieszy jednak fakt, że padły bramki ze stałych fragmentów gry, które ćwiczymy. Jadąc na mecz każda z nas wiedziała, że nie będzie to ten sam Mitech, co w sparingu. Cieszy Awans do kolejny rundy, gratulacje dla nas. Czekamy na losowanie, a teraz skupiamy się na najbliższym rywalu ligowym".

Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
24 wrz
Zapowiedź. TME UKS SMS Łódź - Czarni Antrans Sosnowiec
EKSTRALIGA "W sobotę Hit Ekstraligi"
zobacz więcej
23 wrz
Puchar Polski Śl.ZPN. MTS Knurów - Czarni II Sosnowiec 1-9
PUCHAR POLSKI "Rezerwy w Finale wojewódzkim!"
zobacz więcej
21 wrz
B-Klasa. Promień Strzemieszyce Małe - Czarni Sosnowiec 1-3
SENIORZY "Wyszarpana wygrana z Promieniem"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć