Puchar Polski. Polonia Tychy - Czarni II Sosnowiec 0-9

Półfinał Pucharu Polski Kobiet Śl.ZPN
16.09.2020, godz. 16:30, Tychy, ul. Katowicka
POLONIA TYCHY - CZARNI II SOSNOWIEC  0:9 (0:3)
Bramki: Paulina Czechowska (20'), Nikola Piechota (22', 45', 60'), Dominika Misztal (52', 80'),  Klaudia Tobiczyk (56', 68'), Oliwia Ogierman (84')

CZARNI II: Izabela Sas, Klaudia Tobiczyk (85' Wiktoria Barczyk), Kinga Bieszczad, Kamila Fuchs, Alicja Stolarczyk, Daria Długokęcka, Dominika Misztal (89' Joanna Piekarz), Nikola Piechota (62' Daria Lisowska), Paulina Czechowska (79' Marta Sroczyńska), Daria Woszkowska (79' Oliwia Ogierman), Emilia Sułkowska
REZERWA: brak
TRENER: Kamil Konopka

POLONIA: Weronika Wygrabek, Klaudia Bargieła, Weronika Bolek (61' Martyna Krzysztofik), Agata Samek, Klaudia Jarczak (53' Kornelia Ścierska), Wiktoria Ciszewska, Agata Latusek (82' Kamila Krzos), Marta Kotlarz, Zofia Szeja, Nina Fronczek, Noemi Dziekan
REZERWA: Brak
TRENER: Marcin Piekarski

Opis:
Zespół rezerw wywalczył dziś awans do wojewódzkiego Finału Pucharu Polski Kobiet! Podopieczne Kamila Konopki rozbiły dziś na wyjeździe Polonię Tychy aż 9-0! "Worek" z bramkarki otwarła Paulina Czechowska w 20 minucie popisując się znakomitą indywidualną akcja lewym skrzydłem. Dwie minuty później na listę strzelczyń wpisuje się nasza supersnajperka Nikola Piechota dobijając z bliskiej odległosci stzrał Dominiki Misztal. W ostatniej akcji przed przerwą Nikola ponownie pokonuje bramkarkę gospodyń mijając ją w sytuacji "sam na sam". Na więcej w pierwszej cześci meczu nie pozwoliły ambitnie grające rywalki.
Po zmianie stron Czarne grały jak w transie spychając rywalki do głębokiej defensywy. W 52 minucie Dominika Misztal trafia na 4-0, cztery minuty później bramkarkę gospodyń pokonuje niezwykle aktywna Klaudia Tobiczyk, która raz po raz rozdzierała defensywę Polonii na prawym skrzydle. W 60 minucie hat-trick kompletuje Nikola Piechota i chwilę później opuszcza plac gry, w jej miejsce Daria Lisowska. W 68 minucie ponownie skutecznie wykańcza Tobiczek i mamy 7-0. Ósme trafienie to już piękna bramka zza szesnastki Dominiki Misztal.W 79 minucie na placu gry pojawiają się Marta Sroczyńska i Oliwia Ogierman, dla tej drugiej jest to pierwszy występ po bardzo długim czasie w którym leczyła kontuzję. Trzy minuty po wejściu Oliwia pięknie wita się z boiskiem oraz licznie zebranymi kibicami naszego klubu wpisując się na listę strzelczyń i tym samym ustalając wynik meczu na 9-0!!

Autor: Janusz Dyszkowski