Aktualności
#
wróć do listy
19 sie
Powołania dla zawodniczek Czarnych Sosnowiec!

REPREZENTACJA POLSKI KOBIET A

Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Miłosz Stępiński na zgrupowanie w Warszawie i Mielcu oraz mecze z Białorusią i Szwajcarią desygnował następujące podopieczne trenera Grzegorza Majewskiego: Annę Szymańską, Dagmarę Grad, Dżesikę Jaszek i Martynę Wiankowską.

Zgrupowanie rozpocznie się 26.08.18 w Warszawie, a zakończy 05.09.18 w Mielcu. Mecz z Białorusinkami rozegrany zostanie 31.08.18 w Mińsku o godzinie 17:00 czasu polskiego, natomiast ze Szwajcarkami 04.09.18 o godzinie w 17:00 w Mielcu.

REPREZENTACJA SŁOWACJI KOBIET A

Selekcjoner reprezentacji Słowacji kobiet na zgrupowanie w Senecu oraz mecze z Norwegią i Irlandią Północną powołał Andreę Horvathovą, Patricię Fischerovą i Patricię Hmirovą. Zgrupowanie Słowaczek rozpocznie się 27.08.18 we wspomnianym Senecu, a zakończy 05.09.18 w Bratysławie. Starcie z Norweżkami odbędzie się 31.08.18 w Senecu o godzinie 20:00, a z drużyną Irlandii Północnej 04.09.18 w Portadown o godzinie 20:30.
Warto nadmienić, ze na wspomniane zgrupowanie powołane zostały rownież dwie byłe zawodniczki Czarnych Petra Zdechovanova i Stanislava Liskova, które w letnim okienku przeszły do Mitechu Żywiec. Udział w meczach eliminacyjnych wyeliminował natomiast inną zawodniczkę Czarnych, którą jest Lucia Suskova.

REPREZENTACJA POLSKI KOBIET U-19

W zgrupowaniu Reprezentacji Polski kobiet U-19 weźmie udział nasza młoda obrończyni Joanna Węcławek. Pozyskana w letnim okienku transferowym z AZS Wrocław zawodniczka znalazła uznanie w oczach Selekcjonera Marcina Kasprowicza i w dniach 26-31.08.2018 r. weźmie udział  zgrupowaniu w Białej Podlaskiej w ramach którego rozegrany zostanie dwumecz z reprezentacją Turcji U-19. Niestety, kontuzja wyeliminowała z udziału w zgrupowaniu inną nasza utalentowaną piłkarkę Oliwię Cichy.

REPREZENTACJA ŚLĄSKA U-16

Nowy opiekun Reprezentacji Śląska kobiet U-16 Marcin Trzebuniak powołał na konsultację selekcyjną w Chorzowie (26.08.-29.08.) bardzo liczną grupę piłkarek naszego klubu, a to wszystko dzięki pozyskaniu w letnim okienku transferowym aż trzech utalentowanych piłkarek Polonii Tychy Klaudii Tobiczyk, Pauliny Czechowskiej i Alicji Stolarczyk. Oprócz trzech wspomnianych zawodniczek w kadrze znalazły się również Daria Długokęcka i Dominika Misztal. Trener Grzegorz Majewski nie zgodził się niestety na udział w konsultacji Oliwii Ogierman, a kontuzja wyeliminowała Dorotę Hałatek. Mimo to obok ROW Rybnik możemy pochwalić się najliczniejszą grupą powołanych zawodniczek

 
 
Autor: Piotr Walkowiak, Janusz Dyszkowski


 
Wróć do listy
18 kwi
19 kolejka GKS Katowice - Czarni Sosnowiec 1-1
EKSTRALIGA "Nieskuteczni w Katowicach"
zobacz więcej
16 kwi
Zapowiedź. GKS Katowice - Czarni Sosnowiec
EKSTRALIGA "Derby w środku tygodnia"
zobacz więcej
16 kwi
CzarniTV "Skrót meczu Czarni Sosnowiec - UKS SMS Łódź"
EKSTRALIGA "Skrót meczu z UKS SMS"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć