Aktualności
#
wróć do listy
06 lis
Porażka na koniec
Nie tak miało wyglądać zakończenie domowych zmagań w 2022 roku. W ostatnim w tym roku spotkaniu ligowy rozegranym przy Al. Mireckiego sosnowiczanki musiały uznać wyższość ekipy Sportis KKS Bydgoszcz.O wygranej zespołu z Bydgoszczy przesądziła bramka zdobyta przez Aleksandrę Stasiak, która kapitalnym uderzeniem z dystansu nie dała szans Annie Szymańskiej.
W pierwszej połowie podpieczne Roberta Stanka stworzyły sobie praktycznie tylko jedną bramkową okazję, ale mierzony strzał Alicji Materek z okolic linii pola karnego minimalnie minęła bramkę rywalek.
Czarne nie potrafiły znaleźć sposóbu na ekipę z Bydgoszczy, która w swoich wypadach była bardzo groźna. 
Kluczowa dla losów meczu okazała się 32 minuta kiedy to Aleksandra Stasiak zdecydowała się na na uderzenie z ponad 20 metrów. Po tym strzale bramkarka sosnowieckiego klubu musiała wyjąć piłkę z siatki. To nie był koniec złych informacji w pierwszych 45. minutach. Pod koniec pierwszej odsłony po zderzeniu z jedną z rywalek Szymańska padła na murawę, a po interwencji medycznej musiała udać się do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. W jej miejsce do gry weszła Martyna Małysa i jeszcze w doliczonym czasie uratowała zespół przed stratą drugiej bramki parując strzał na poprzeczkę. Piłka odbiła się raz jeszcze od poprzeczki i wyszła w pole.
Po przerwie ekipa trenera Stanka próbowała doprowadzić do wyrównania, ale sosnowiczankom brakowało pomysłu na sforsowanie bydgoskiej defensywy. Jakby tego było mało najpierw z boiska wyleciała za czerwoną kartkę Kamila Fuchs, a potem jej los podzieliła Zofia Buszewska. W drugiej połowie kontuzji doznała także bramkarka gości i spotkanie zostało przedłużone o osiem minut, a że i pierwsza odsłona trwała dłużej to spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 14.00 kończyło się już w półmroku.
Po jednej z ostatnich akcji meczu sztab szkoleniowy i zawodniczki domagały się rzutu karnego dla gospodyń. Sędzina była jednak innego zdania, a że trener Robert Stanek głośno wyraził swoje niezadowolenie z takiej decyzji to chwilę potem także musiał udać się do szatni.
To trzecia porażka w tym sezonie poniesiona na własnym boisku, a w sumie piąty przegrany mecz w tym sezonie.
Za tydzień przerea na reprezentację, a ostatni ligowy bój nasz zespół rozegra 19 listopada w Krakowie.

Fotorelacja


Wróć do listy
23 gru
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
Nadchodzi świąteczny czas. Niech upłynie nam w spokojnej atmosferze. Zdrowia i spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.
zobacz więcej
09 gru
Ten zespół jeszcze nas wszystkich zaskoczy
Rozmowa z Grzegorzem Majewskim, dyrektorem sportowym Czarni Antrans Sosnowiec.
zobacz więcej
28 lis
Obrończynie trofeum grają dalej
Nasze zawodniczki wciąż w grze o Puchar Polski
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć