Aktualności
#
wróć do listy
13 lis
Podsumowanie sezonu Czarni Sosnowiec U-15 Ladies


PODSUMOWANIE SEZONU CZARNI SOSNOWIEC U-15

Podopieczne Bartosza Kubisy zakończyły rywalizację w Śląskiej Lidze Trampkarek U-15. Póki co zespół zajmuje drugie miejsce premiujące awansem do Centralnej Ligi, jednak do rozegrania został zaległy mecz pomiędzy Skrą Częstochowa i GKS Katowice, który zadecyduje o ostatecznym miejscu naszej drużyny w końcowej klasyfikacji. Jakby się ten pojedynek nie rozstrzygnął trzeba przyznać, że nasze młode piłkarki mają za sobą niezwykle udaną rundę. W ośmiu rozegranych meczach dziewczyny aż sześciokrotnie zwyciężały i co ciekawe aż w pięciu z nich zachowały czyste konto. Strzeliły aż 35 bramek i straciły 17 z czego 15 bramek wbił naszej drużynie bezkonkurencyjny w tym sezonie GKS Katowice.
Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się pozyskana przed sezonem z Ciężkowianki Jaworzno Julia Janczy, która również może pochwalić się najwiekszą liczbą asyst. Cała drużyna zasługuje jednak na duże słowa uznania, gdyż z każdym kolejnym meczem w jej szeregach widać było ogromny potencjał.

Kadra Czarni Sosnowiec U-15

Ewa Sikora
Natalia Dunajewska
Klaudia Zygulska
Wiktoria Piechowicz
Martyna Kowal
Weronika Kamińska
Wiktoria Durnaś
Julia Janczy
Oliwia Baran
Martyna Wrótniak
Karolina Sroka
Laura Kowalczyk
Zofia Szmer
Wiktoria Latos
Weronika Madetko
Oliwia Uraczyncow
Julia Dudek


Śląska Liga Trampkarek U-15. Wyniki:

Skra Częstochowa - Czarni Sosnowiec 0-2 (zweryfikowany jako walkower 3-0)
KKS Zabrze - Czarni Sosnowiec 0-8
Czarni Sosnowiec - GKS Katowice 0-9
ROW Rybnik - Czarni Sosnowiec 0-2
Czarni Sosnowiec - Skra Częstochowa 6-2
Czarni Sosnowiec - KKS Zabrze 12-0
GKS Katowice - Czarni Sosnowiec 6-1
Czarni Sosnowiec - ROW Rybnik 4-0


Strzelczynie bramek:

Julia Janczy - 8 bramek
Klaudia Zygulska - 6 bramek
Wiktoria Durnaś - 6 bramek
Oliwia Baran - 5 bramek
Martyna Wrótniak - 4 bramki
Karolina Sroka - 2 bramki
Weronika Kamińska - 1 bramka
Oliwia Uraczyńcow - 1 bramka
Wiktoria Piechowicz - 1 bramka
Zofia Szmer - 1 bramka

Asysty:

Julia Janczy - 5 asyst
Klaudia Zygulska - 4 asysty
Oliwia Baran - 3 asysty
Wiktoria Durnaś - 2 asysty
Karolina Sroka - 2 asysty
Martyna Wrótniak - 1 asysta
Weronika Kamińska - 1 asysta


Podsumowanie sezonu "okiem" trenera:

Bartosz Kubisa (Trener Czarni Sosnowiec U-15): "Podsumowanie jesiennych rozgrywek oraz letniego okresu przygotowawczego chciałbym zacząć od podziękowania całej mojej drużynie, nie tyle za dobre wyniki sportowe ale przede wszystkim za stworzenie świetnej atmosfery w której przyjemnie się nam pracowało.
Jeśli chodzi o stronę sportową to podsumowanie zacznę trochę od tyłu. Dlatego, że rytm meczowy osiąneliśmy dopiero w 3 ostatnich tygodniach, grając tak jak powinno się grać ligę, czyli regularnie. Początek sezonu to pauzy i przerwy na kadrę ŚlZPN, które całkowicie zaburzyły program dla tej grupy.
W pierwszym meczu wygrywamy na boisku z zespołem z Częstochowy jednak błąd jaki popełniłem w protokole skutkuje walkowerem i faktem, że do tej pory musimy czekać na ostatni mecz, który zadecyduje o awansie do CLJ U-15. Zespół z Częstochowy jest naszym bezpośrednim rywalem w tej walce, choć na boisku dwukrotnie został ograny, a w przypadku meczu w Sosnowcu aż 6-2.
Mecze z drużynami z Zabrza I Rybnika  kończymy zwycięstwami choć w przypadku tego drugiego zespołu nie przychodzi to bez trudu. Moja ocena tych pojedynków jest taka, że był to zespół, który dużo mocniej nam się postawił niż wspomniany zespół z Częstochowy. W dwumeczu z ROWem Rybnik na 6 zdobytych bramek, aż 3 strzeliła Julia Janczy mająć chyba patent na bramkarkę rywalek.
Pojedynki z zespołem z Zabrza były mniej emocjonujące i w nich strzelamy 20 bramek co mówi wszystko o tych spotkaniach.
Rywalizacja z zespołem z Katowic, które zdominowały rozgrywki i zasłużenie wygrały ligę, pokazały w którym jesteśmy miejscu. Porażki domowe 0-9 i mecz w Katowicach 1-6 uwypłukliły problem zbyt zróżnicowanych umięjętności w naszej kadrze. Zdaję sobie sprawę, żę część rzeczy można poprawić jednak nie wszystko.
Jeśli chodzi o ocenę poszczególnych zawodniczek, to uważam, że takimi kluczowymi postaciami w zespole są Ewa Sikora, Wiktoria Durnaś i Klaudia Zygulska. Są to nasze etatowe kadrowiczki i zawodniczki o bardzo wysokim poziomie sportowym.
Nasz letni transfer Julia Janczy jeśli będzie tak się rozwijać bardzo szybko dołączy do tej grupy, a liczby po jesieni pokazują jaki ma potencjał. (Najwięcej bramek strzelonych - przyp. red.).
Na osobną ocenę zasługuje cała formacja obronna, która okazała się bardzo szczelna i trudna do sforsowania co też dało poczucie bezpieczeństwa zawodniczkom ofensywnym.
Teraz przed nami okres wolny od ligi ale nie od zajęć i meczy kontrolnych. W ferie czeka nas wyjazd na obóz przygotowawczy. Te okienko musimy również wykorzystać na sprowadzenie kolejnych zawodniczek do naszej drużyny. Tylko rywalizacja podnosi poziom sportowy, szczególnie ta rywalizacja, która zaczyna się na treningu w walce o podstawową jedenastkę".Autor: Janusz Dyszkowski

Wróć do listy
23 lis
Podsumowanie Rundy jesiennej według Trenera Sebastiana Stemplewskiego
EKSTRALIGA "Podsumowanie według Trenera"
zobacz więcej
23 lis
Ekstraliga kobiet - Podsumowanie Rundy jesiennej 2020/2021
EKSTRALIGA "Podsumowanie Rundy jesiennej"
zobacz więcej
23 lis
Natalia Kisiel fizjoterapeutką Czarnych Sosnowiec!
EKSTRALIGA "Nowa fizjoterapeutka"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć

Partnerzy

Sponsorzy Klubu oraz Akademii