#
wróć do listy
02 gru
Podsumowanie rundy jesiennej Ekstraliga kobiet

Prawie dwa tygodnie minęły od zakończenia ligowej rywalizacji w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017.  Na dzisiejszym treningu Trener Grzegorz Majewski przedstawił całej drużynie statystyki drużynowe oraz indywidualne zakończonej rywalizacji w pierwszej części sezonu 2016/2017. To również bardzo dobry czas dla naszej redakcji aby na spokojnie przeanalizować występ naszego zespołu w rozgrywkach Ekstraligi kobiet.
Nasza drużyna na półmetku rywalizacji osiągnęła nadspodziewanie dobry wynik meldując się po rundzie jesiennej na podium ligowej rywalizacji.
Na trzecie miejsce po rundzie jesiennej złożyło się kilka ważnych statystyk, które pozwoliliśmy sobie poniżej opisać.

W czternastu rozegranych meczach (8 u siebie, 6 na wyjeździe) podopieczne Grzegorza Majewskiego i Mariusza Ilnickiego zdobyły 26 punktów (16 u siebie, 10 na wyjeździe) na które złożyło się aż osiem zwycięstw (5 u siebie i 3 na wyjeździe), dwukrotnie remisowaliśmy (1 raz u siebie, 1 raz na wyjeździe) i czterokrotnie schodziliśmy z boiska pokonani (2 razy u siebie, 2 razy na wyjeździe).
Stosunek bramek również jest bardzo zadowalający. Nasze dziewczyny aż 32 razy znalazły skuteczny sposób na defensywę rywalek (19 razy u siebie, 13 razy na wyjeździe).  Niestety, nasz blok defensywny aż 17 razy dał się zaskoczyć rywalkom (7 u siebie, 10 na wyjeździe).
Za ciekawostkę trzeba uznać, że nasze Panie najbardziej skuteczne były między 31-45 minutą oraz 61-75 minutą spotkania, kiedy to po osiem razy pokonywały bramkarki rywalek. Najgorzej ta sztuka wyglądała w pierwszym kwadransie drugiej połowy, kiedy to ani raz nie udało się naszej drużynie zdobyć bramki.
Jeśli chodzi o stracone gole to po cztery razy nasza defensywa przyspała w okresach między 16-30 minutą, 46-60 minutą  oraz 75-90 minutą i w czasie doliczonym. To tyle jeśli chodzi o statystyki zespołowe. Trochę bardziej szczegółowej analizy dokonaliśmy na temat naszych ligowych rywali jednak ten materiał przekażemy w przerwie zimowej dla naszego sztabu szkoleniowego jako (być może ciekawa) baza danych na temat przeciwników przed rundą wiosenną :)

STATYSTYKI INDYWIDUALNE

Nasze fantastyczne dziewczyny bez wątpienia wywalczyły znakomity wynik w rundzie jesiennej o czym niejednokrotnie na dzisiejszym spotkaniu wspominał Trener Grzegorz Majewski oraz Dyrektor sportowy Robert Majewski.  To zasługa wielu ludzi pracujących w klubie, jednak największa samych piłkarek. Pokusiliśmy się o indywidualne podsumowanie ich wysiłku. rezulataty poniżej ;)

We wszystkich czternastu rozegranych spotkaniach mogliśmy obejrzeć na placu gry aż 19 naszych zawodniczek, aż pięć z nich wystąpiło we wszystkich meczach rundy jesiennej, są nimi Weronika Klimek, Julia Wycisk, Petra Zdechovanova, Patrycja Matla, Stanislava Liskova. Jednak tylko trzy z nich mogą pochwalić się wyjściem we wszystkich tych spotkaniach w wyjściowym składzie, są to Weronika Klimek, Julia Wycisk, Petra Zdechovanova, natomiast tylko Julia Wycisk i Weronika Klimek mogą pochwalić się tym, że każdą z tych rywalizacji zaliczyły w pełnym wymiarze czasowym, co dało im aż 1260 minut rozegranych w rundzie jesiennej w barwach naszego klubu w Ekstralidze kobiet.
Najwięcej razy z ławki rezerwowych wchodziła Kamila Tkaczyk, której ta sztuka udała się dziewięciokrotnie. Natomiast najwięcej razy zmieniana była Anna Maria Smidova, która aż ośmiokrotnie nie dotrwała do końcowego gwizdka.
W najważniejszej z klasyfikacji najlepsza okazała się nasza perełka Nikol Kaletka, która rozpoczęła strzelanie naszego zespołu w drugiej kolejce w Białej Podlaskiej strzelając przepiękną bramkę po indywidualnej akcji oraz zakończyła go w Gdańsku w czternastej kolejce również fantastycznym strzałem z około 30 metrów.
Ogólnie w rundzie jesiennej "Niki" ośmiokrotnie znalazła skuteczną metodę na pokonanie rywalek. Również i w klasyfikacji asystentów Nikol zajęła pierwszą lokatę, aż siedmiokrotnie popisała się ostatnim skutecznym podaniem do partnerki.
W klasyfikacji największych (nazwijmy to) "brutali" przewodzi Asia Operskalska. Nasza obecna Pani Kapitan aż pięciokrotnie ukarana została żółtym kartonikiem. Tylko raz w tej rundzie sędziny pokazały czerwony kartonik naszej zawodniczce. Było to w meczu z UKS SMS Łódź, a boisko opuścić musiała Karolina Wieczorek za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.
Najstarszą zawodniczką jaka reprezentowała barwy naszego klubu w rundzie jesiennej okazała się Marta Mika (33 lata), natomiast najmłodszą Oliwia Cichy (15 lat), a ogólna średnia wieku naszego zespołu wyniosła 22,2 lata)

Najwięcej rozegranych spotkań: 14 - Weronika Klimek, Julia Wycisk, Petra Zdechovanova, Patrycja Matla, Stanislava Liskova.
Najwięcej rozegranych spotkań w pierwszym składzie: 14 - Weronika Klimek, Julia Wycisk, Petra Zdechovanova
Najwięcej rozegranych spotkań w pełnym wymiarze czasowym: 14 - Weronika Klimek, Julia Wycisk
Najwięcej rozegranych minut: 1260 - Weroniak Klimek, Julia Wycisk
Najwięcej razy wchodząca z ławki: 9 - Kamila Tkaczyk
Najwięcej razy schodząca przed końcem meczu: 8 - Anna Maria Smidova
Najwięcej strzelonych bramek: 8 - Nikol Kaletka
Najwięcej asyst: 7 - Nikol Kaletka
Najwięcej żółtych kartek: 5 - Joanna Operskalska
Najwięcej czerwonych kartek: 1 - Karolina Wieczorek (za dwie żółte)
Najstarsza zawodniczka: Marta Mika (33 lata)
Najmłodsza zawodniczka: Oliwia Cichy (15 lat)
Średnia wieku zespołu: 22,2 lata
Najstarsza strzelczyni: Joanna Operskalska (29 lat)
Najmłodsza strzelczyni: Anna Maria Smidova (19 lat)

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ OKIEM TRENERA

Grzegorz Majewski (Trener Czarnych Sosnowiec):
"Nasze dziewczyny w tej rundzie osiągnęły bardzo dobry rezultat. Mówiąc szczerze to przed sezonem nie mieliśmy ściśle określonych celów. Naszym zadaniem było wygrywanie każdego meczu i systematyczne podążanie wzwyż tabeli. Po 14. kolejkach zajmujemy trzecie miejsce i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. W tabeli jesteśmy za Medykiem i Górnikiem. Wiadomo, że Konin na chwilę obecną jest najlepszym zespołem w Polsce. Staramy się gonić Łęczną, ale patrząc racjonalnie w tym sezonie chyba ani nam, ani nikomu innemu nie uda się wejść w miejsce jednego z tych dwóch zespołów. Wracając do nas to cieszymy się z osiągniętych wyników ale nie popadamy w hurraoptymizm. To, że po rundzie mamy podium jeszcze nic nie oznacza. Będzie liczył się ostateczny wynik osiągnięty w grupie mistrzowskiej. Miejmy nadzieje, że wiosną utrzymamy równie dobrą formę"

Od redakcji:  Jeśli w powyższym materiale dostrzegliście jakieś błędy, to prosimy o zgłoszenie ich do naszej redakcji ;)

Autor: Janusz Dyszkowski