wróć do listy
06 gru
Podsumowanie rundy jesiennej - Czarni Sosnowiec

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ - CZARNI SOSNOWIEC

Zakończyła się jakże udana runda jesienna naszego zespołu w Ekstralidze kobiet. Trzecie miejsce na półmetku rywalizacji z czteropunktową przewagą nad czwartą drużyną trzeba uznać za spory sukces, zwłaszcza biorąc pod uwagę problemy kadrowe z jakimi nasz sztab szkoleniowy musiał zmierzyć się podczas czteromiesięcznej rywalizacji.

STATYSTYKI INDYWIDUALNE:

Od początku sezonu Trenerzy Grzegorz Majewski i Łukasz Wojtala nie mogli skorzystać z usług dwóch niezwykle wartościowych zawodniczek jakimi oczywiście są Reprezentantki Słowacji Patricia Fischerova i Petra Zdechovanova.  Przez całą rundę jesienną borykaliśmy sie z mniejszymi lub większymi urazami, które na jakiś czas wyeliminowały takie zawodniczki jak Kamila Tkaczyk, Karolina Wieczorek czy też Anna Maria Smidova, pod koniec rundy wszystkie jednak były już w pełni sił przyczyniając sie do końcowego wyniku.

Ogólnie nasze barwy w rundzie jesiennej reprezentowało osiemnaście zawodniczek. Aż trzy z nich debiutowały w tym sezonie w rozgrywkach Ekstraligi, są nimi Dorota Hałatek, Kamila Fuchs i Dominika Jodzińska. Ta ostatnia może pochwalić się również golem w debiutanckim meczu.
We wszystkich czternastu spotkaniach w tym sezonie wystąpiło aż sześć zawodniczek: Dagmara Grad, Andrea Horvathova, Joanna Operskalska, Patrycja Matla, Lucia Suskova i Marta Cichosz. Najwięcej rozegranych minut zaliczyły Patrycja Matla, Joanna Operskalska i Dagmara Grad, wszystkie po 1260 minut, z tą różnicą, że Dagmara Grad w ostatnim meczu z Mitechem Żywiec opuściła plac gry z powodu kontuzji...  ale było to już w doliczonym czasie gry.
Najwięcej razy zmieniana przed końcem spotkania była Oliwia Cichy, która pięciokrotnie opuszczała boisko przed czasem. Najwięcej razy na zmianę wchodziła natomiast Dorota Hałatek, która ośmiokrotnie zmieniała swoje koleżanki z zespołu.

W najważniejszych statystykach, czyli w klasyfikacji strzelczyń przewodzą Patricia Hmirova i Marta Cichosz, mają one na swoim koncie po osiem trafień. Pierwsza skuteczniejsza była na początku sezonu natomiast druga w końcowej fazie. Najwięcej razy skutecznym ostatnim podaniem popisała się Patrycja Matla, która sześciokrotnie obsługiwała swoje koleżanki skuteczną asystą. W kalsyfikacji "kanadyjskiej", a więc zliczającej bramki plus asysty przewodzi Patricia Hmirova, która zgromadziła 13 punktów.

W mniej chlubnych statystykach przewodzą dwie zawodniczki. Kamilę Tkaczyk i Julię Wycisk można uznać za największych brutali zespołu. Obie dziewczyny zanotowały po cztery żółte kartoniki w zakończonej rundzie! Tylko raz kończyliśmy mecz w osłabionym składzie, było to już w pierwszej kolejce z AZS Wrocław kiedy to w 71 minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymała Stanislava Liskova i jak do tej pory jest to jedyna "czerwień" dla naszego zespołu w tym sezonie.

Ciekawostki rundy jesiennej:
- Anna Szymańska w dwunastu rozegranych spotkaniach, aż w ośmiu schodziła z boiska z czystym kontem po stronie wpuszczonych bramek!!! To niewiarygodny wynik!!

- Najwięcej bramek w jednym meczu strzeliła Marta Cichosz, która w spotkaniu 13 kolejki z AZS PWSZ Wałbrzych, aż czterokrotnie pokonywała bramkarkę rywali!
- W rundzie jesiennej w naszych barwach występowało osiem Reprezentantek kraju. Anna Szymańska, Dagmara Grad i Joanna Operskalska (Reprezentacja Polski A), Oliwia Cichy (Reprezentacja Polski U-17), Andrea Horvathova, Patricia Hmirova, Stanislava Liskova, Lucia Suskova (Reprezentacja Słowacji A)
- Lucia Suskova jest najszybszym strzelcem bramki dla Czarnych w rundzie jesiennej. W meczu z Unifreeze Górzno wpisała się na listę strzelców już w 3 minucie
- Fizjoterapeuta Karol Jabłoński wygrał tajne głosowanie naszej redakcji na najsympatyczniejszego członka sztabu szkoleniowego Ekstraligi w rundzie jesiennej :)

STATYSTYKI INDYWIDUALNE - TABELA
Lp. Imię i Nazwisko   Mecze    Minuty     Bramki     Asysty  Klas.Kanad.     Żółte     Czerwone

STATYSTYKI ZESPOŁOWE:

Nasz zespół w rundzie jesiennej rozegrał czternaście spotkań, dziewięć z nich zwyciężył, trzy zremisował i w dwóch musiał uznać wyższosć rywali. Nasze dziewczyny strzeliły 33 bramki i straciły 10.
Na własnym stadionie rozegraliśmy siedem spotkań. Czterokrotnie wygrywaliśmy, raz był remis i dwukrotnie daliśmy się pokonać przed własną publicznością. Bilans bramkowy to 22 bramki strzelone i 9 straconych. W meczach wyjazdowych wyglądało to jeszcze lepiej, w siedmiu meczach aż pięciokrotnie nasze dziewczyny zwyciężały, dwukrotnie padł remis i ani raz nie daliśmy się pokonać! 11 bramek strzelonych i tylko jedna stracona przemawia za tym, że lepiej nam się gra na wyjazdach!

Najwyższe zwycięstwo u siebie zanotowaliśmy w szóstej kolejce pokonując Unifreeze Górzno 10-0. Najwyższą porażkę ponieśliśmy w ósmej kolejce przegrywając na Mireckiego 0-3 z Medykiem Konin. Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe odnieśliśmy w Radomiu pokonując Sportową Czwórkę w siódmej kolejce i jak już wspominaliśmy na wyjeździe nie ponieśliśmy żadnej porażki.

Wracając do strzelonych bramek to według statystyk w drugiej części meczu nasza drużyna była skuteczniejsza, aż dwudziestokrotnie pokonując rywali, w pierwszej ta sztuka udała się 13 razy. Według statystyk wychodzi również na to, że nasz zespół był dobrze przygotowany kondycyjnie do meczów mistrzowskich, aż dziewięć bramek strzeliliśmy w końcowych piętnastu minutach meczu.

Opracował: Janusz Dyszkowski