Aktualności
#
wróć do listy
04 sie
Piotr Strzałkowski w Czarnych
Piotr Strzałkowski w Czarnych
Stale wzmacniamy naszą kadrę szkoleniową. Do naszego klubu dołączył  Piotr Strzałkowski, który będzie odpowiedzialny za kilka zadań.
- Jestem absolwentem AWF-u Katowice i obecnie posiadam licencję UEFA A. Ostatnie 6 lat spędziłem w Zagłębiu Sosnowiec, więc przenoszę się dosłownie kilka ulic dalej. Jeśli chodzi o rzeczy, które mnie cechują w pracy, to na pewno jest to równe podejście do zawodników i sztabu. Bardzo się staram mieć dobre relacje na linii zawodnik - trener. Moim ostatnim sportowym wyzwaniem było zrobienie awansu z rezerwami Zagłębia Sosnowiec i osiągnęliśmy to – podkreśla z dumą asystent trenera naszej drużyny seniorek.
- Przyszedł czas na nowe wyzwanie i zmiany. Jestem bardzo pozytywnie do tego wszystkiego nastawiony, ponieważ jest to nowy bodziec dla mojej pracy. Będę chciał jak najszybciej poznać kobiecą piłkę oraz cały piłkarski rynek zawodniczek. Dam z siebie 100% aby pomóc trenerowi Robertowi oraz zawodniczkom w tym sezonie. Skupię się również na raportach i bazie piłkarek, które będziemy mogli pozyskać w najbliższych okienkach – dodaje.
Z kobiecą piłką Piotr Strzałkowski miał już wcześniej kontakt.
- Miałem już kiedyś przyjemność spędzić trochę czasu  z Reprezentacją Polski U17 podczas turnieju UEFA Development w Anglii. Bardzo mile wspominam ten tygodniowy wyjazd, gdzie poznałem nasze byłe zawodniczki i reprezentantki takie jak Weronika Zawistowska, Agnieszka Jędrzejewicz czy Julia Wycisk. Miałem wtedy porównanie między piłką kobiecą a męską. Dodatkowo wiele razy w poprzednich sezonach byłem na meczach KKS-u Czarni Antrans Sosnowiec, więc piłka kobieca nie była dla mnie taką całkowitą nowością. Na tą chwilę jestem mile zaskoczony profesjonalizmem klubu, sztabu oraz dziewczyn. – opisuje pierwsze wrażenia z Mireckiego.
Wyzwań w naszym klubie doskonale znany w naszym regionie Piotr Strzałkowski  będzie miał sporo.
- Zdecydowałem, że KKS Czarni Sosnowiec będzie moim jedynym klubem w najbliższym sezonie - dzięki temu będę mógł spędzać w nim dużo czasu i łączyć  kilka funkcji. Będę koordynatorem nowego projektu skautingowego. Wraz z sześcioma skautami stworzymy bazę danych zawodniczek wraz z raportami oraz statystykami. Pomoże to zarządowi podczas kolejnych okienek transferowych dokładnie wybrać i przetestować piłkarki, które najbardziej będą nam najbardziej pasować do profilu. Będziemy się również zajmować pozyskiwaniem zawodniczek już od najmłodszego wieku, organizując różne projekty. Jeśli chodzi o pierwszy zespół to będę pełnił rolę asystenta trenera oraz analityka. Będę odpowiedzialny za analizę video przeciwnika. Czeka mnie więc pracowity sezon w kobiecej piłce, ale uwielbiam nowe wyzwania.

Witamy w sosnowieckiej Lokomotywie i życzymy powodzenia w pracy!
Wróć do listy
10 sie
Prezes i trener Czarnych przed ligą
Polecamy nowy film na YouTube - w nim wywiad z prezesem i trenerem Czarnych przed sezonem. 
zobacz więcej
10 sie
Kadra na jesień 2022/23
Zobaczcie nasze zdjecie grupowe przed rundą jesienną sezonu 2022/23. 
zobacz więcej
10 sie
Nowy sezon tuż tuż :)
Nie możemy się już doczekać startu nowego sezonu. Przygotowania na ostatniej prostej. 
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć