Aktualności
#
wróć do listy
12 luty
Od marca startuje Akademia Techniki

Od marca startuje innowacyjny projekt w Akademii Piłkarskiej Czarni Sosnowiec. Będzie nim Akademia Techniki, która powstanie z myślą o rozwoju zawodników na co dzień trenujących w naszym klubie. Trenerem prowadzącym będzie Dawid Rzepliński.


Akademia Techniki Czarni Sosnowiec

Akademia Techniki powstała z myślą rozwoju zawodników trenujących na co dzień w naszym klubie. Założycielem projektu jest Trener Dawid Rzepliński na co dzień pracujący w Zagłębiu Sosnowiec oraz Mariusz Majewski koordynator Akademii Czarni Sosnowiec.

Dawid Rzepliński to pomysłodawca Akademii, który stworzył program szkolenia oraz będzie  prowadził treningi. Trener z Licencją UEFA B, Trener Coerver Coaching, Instruktor Piłki Nożnej AWF Katowice, odbył staż w Legii Warszawa oraz w lutym będzie uczestniczył w stażu w Benifce Lizbona, a więc klubie, który został w 2015 nagrodzony najlepszą akademią wychowującą młodych zawodników na świecie.
Treningi Techniki mają na celu rozwój indywidualnych umiejętności piłkarskich tak aby zawodnicy mogli rywalizować na jak najwyższym poziomie.

"Dzisiejsza piłka nożna jest bardzo zaawansowanym sportem w wielu płaszczyznach ze względu na aspekty motoryczne, taktyczne, techniczne czy mentalne dlatego moim zdaniem rozwój indywidualnych umiejętności młodych zawodników pozwoli na to aby mogli oni rozwijać się kompletnie. Musimy zwrócić szczególną uwagę na jednostkę" - Dawid Rzepliński

Nasze treningi będą traktowane jako „korepetycje„ które mają nam pomóc w rozwoju najlepszych cech zawodnika lub poprawy danych umiejętności. W dzisiejszych czasach coraz mniej jest gry ulicznej, gdzie młodzi zawodnicy mogą doskonalić elementy techniczne, wykonywać zwody, strzały, czy podania w różnych warunkach, co doskonali ich umiejętności. Dlatego Akademia Techniki ma pozwolić aby te umiejętności były rozwijane w sposób jak najbardziej optymalny.

Szkolenie zawodników w Akademii Techniki Czarni Sosnowiec

Przeznaczone jest dla zawodników do kategorii wiekowej U-12,  ta kategoria jest określana  jako "złoty wiek nauki". W tym okresie zawodnicy potrafią się nauczyć techniki w szybkim czasie. Mogą rozpocząć naukę trudniejszych elementów technicznych.

Treningi w Akademii są podzielone na trzy bloki :

MASTER SKILLS LEVEL 1  U-12
MASTER SKILLS LEVEL 2  U-10
MASTER SKILLS LEVEL 3  U-8

Każdy poziom w danej grupie wiekowej ma określone założenia oraz program szkolenia, który pozwoli płynnie przechodzić z Levelu na Level w dalszym rozwoju zawodnika.
Trening techniki prowadzony będzie w 8 osobowej grupie zawodników. Trenerzy  danej kategorii wiekowej  będą wyłaniali po 4 zawodników, którzy będą uczestniczyć w treningach.
Trening techniki będzie dodatkową jednostką treningową, która ma zapewnić rozwój umiejętności indywidualnych zawodników nie ingerując w trening drużynowy.


TRENINGI TECHNIKI DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAWODNIKÓW

Nasza Akademia Techniki również będzie prowadzić treningi dla wszystkich chętnych zawodników, którzy chcą podnosić swoje umiejętności indywidualne.
Szkolenie również jest podzielone na trzy bloki oraz tak jak w treningach Master Skills mają one określone założenia oraz program szkolenia.

Bloki treningowe :

FC BARCELONA -  U-18
BENFICA LISBONA - U-14
AJAX AMSTERADAM  - U-11

Chętni zawodnicy Akademii Czarni Sosnowiec oraz klubów partnerskich mogą czynnie uczestniczyć w treningach techniki. Treningi będą prowadzone według metod nie odbiegających od treningów AP Czarni Sosnowiec. Aby uczestniczyć w zajęciach trzeba dokonać konsultacji z trenerem koordynatorem. Opłata za treningi wynosi 20zł za trening dla zawodników AP Czarni Sosnowiec.

"Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, a przede wszystkim miłość do tego co robisz”


TRENER KOORDYNATOR AKADEMII TECHNIKI CZARNI SOSNOWIEC DAWID RZEPLIŃSKI (kontakt: 514-968-440)


Wróć do listy
17 sty
Siedem zawodniczek Czarnych powołanych na konsultację Reprezentacji ŚlZPN U-16
KKS CZARNI "Siedem zawodniczek z powołaniami"
zobacz więcej
17 sty
CzarniTV "Bramka Roku 2018 - wyniki głosowania"
CZARNITV "Bramka Roku 2018 - wyniki głosowania"
zobacz więcej
16 sty
Współpraca z Fizjo-Active Tychy
AKADEMIA "Czarni z Fizjo-Active"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć

Partnerzy

Sponsorzy Klubu oraz Akademii