Aktualności
#
wróć do listy
04 gru
Mecz przyjaźni Kadetek

KADETKI KONTRA...  KADETKI!!!

W niedzielę na Stadionie przy Al. Mireckiego doszło do niecodziennego wydarzenia. Rozegrano bowiem mecz przyjaźni Kadetek, tych obecnie reprezentujących barwy naszego klubu z tymi, które w przeszłości dzielnie walczyły w naszych barwach. Zespół "Nowych" Kadetek oczywiście poprowadził obecny sztab szkoleniowy, czyli Trenerka Urszula Bydlińska wspierana przez Trenera Adriana Ciocha, natomiast zespół "Starych" Kadetek poprowadził nie kto inny jak Trenerka Patrycja Luty, która kilka lat temu włożyła ogrom pracy w ukształtowanie drużyny rezerw w naszym klubie.


Foto: Restauracja BoomBarrW niedzielne popołudnie Trenerka Ula miała do dyspozycji większość swoich podopiecznych, choć niestety nie mogły wystapić ważne ogniwa zespołu, czyli kontuzjowane Izabela Sas, Karolina Łuczkiewicz i Karolina Woźniakowska, natomiast choroba zatrzymała w domu Kamilę Fuchs, Dominikę Kozłowską i Dominikę Latos. Kadra zespołu opierta była zatem na takich zawodniczkach, jak: Julia Fujarska, Zuzanna Fujarska, Zuzanna Zalewska, Marta Sroczyńska, Dominika Jodzińska, Daria Woszkowska, Daria Długokęcka, Julia Kowalczyk, Emilia Sułkowska, Urszula Bydlińska oraz gościnnie Dominika Zabiegała i Paulina Skrzek.

W barwach "Starych" Kadetek Trenerka Patrycja również miała do dyspozycji wiele znakomitych piłkarek, prawdę mówiąc najbardziej brakowało mi dwóch, których obecność w ostatnich latach znacznie wpisała się w zespół rezerw, mowa oczywiście o Patrycji Sakłak i Maji Matys. Ich nieobecność zastąpiły inne wspaniałe Kadetki, takie jak: wieloletnia kapitan Karolina Kołdon, Dorota Młynarczyk, Anna Kuć, Magdalena Smolarek, Paulina Zarzycka, Dagmara Wieczorek, Klaudia Kukiełka, Marta Pałgan, Paulina Niemczyk, Milena Syguła, Magdalena Piekorz, Natalia Frączak, Joanna Postek oraz trzy nasze waleczne "atomówki" Bułman, Baśka i Bajórska, czyli oczywiście niezapomniane Jagoda Bułman, Basia Kapałka i Emilka Bajórska.
Sam mecz przyjaźni zgodził się sędziować Trener Adrian. Na trybunach wielu zagorzałych, wiernych kibiców Kadetek jednych i drugich. Spotkanie prowadzone w w wesołej atmosferze, ale również w szybkim tempie, ani jeden ani drugi zespół nie odpuszczał chcąc wygrać, zobaczyliśmy więc kilka znakomitych akcji które rozgrzewały zebranych kibiców.

Po meczu dzięki uprzejmości Trenera Adriana Ciocha wszyscy bohaterzy niedzielnego spotkania zostali zaproszeni do słynnej w ostatnich miesiącach katowickiej Restauracji BoomBarr, w której zorganizowany został poczęstunek.
Co najbardziej może cieszyć to, że wszyscy uczestnicy niedzielnego meczu zgodnie stwierdzili, że takie spotkania powinny stać się coroczną tradycją  :)
Zupełnie sie z tym zgadzamy!!!


O kilka słów na temat niedzielnego wydarzenia poprosiliśmy obie Trenerki. Jak oceniają tą wspaniałą inicjatywę przeczytacie poniżej:


PATRYCJA LUTY:
"
Niedzielny mecz przyjaźni między "starymi", a młodymi kadetkami był bardzo fajną inicjatywą. "Stare" wpadły na super pomysł i fajnie, że udało się to wszystko zorganizować. Super było zobaczyc dziewczyny w takim gronie, że potrafiły się zorganizowac na jeden dzień i rozegrać przyjacielski pojedynek. A ja miałam okazję znowu być w roli trenera drużyny juniorsko-seniorskiej! Mecz był prowadzony w szybkim tempie, były ciekawe akcje zespołowe, a przede wszystkim była dobra zabawa. Należy również podziękować zaprzyjaźnionym kibicom za rewelacyjny doping. Dziękujemy Trenerce Uli, Trenerowi Adrianowi i Kadetkom za możliwość rozegrania tego spotkania i mamy nadzieję, że takie mecze staną się coroczną mikołajkową tradycją"


URSZULA BYDLIŃSKA:
"Mecz był doskonałą okazją do sympatycznego spotkania obecnych zawodniczek drugiej drużyny, z byłymi zawodniczkami, rodzicami i kibicami. Stworzyliśmy na Mireckiego Wielkie Święto, w którym dużo było radości, zabawy ale także sporo piłkarskich emocji. Myślę, że wszystkim to wydarzenie przypadło do gustu. Osobiście dziękuję za obecność. Fantastyczne uczucie zobaczyć na raz tylu ludzi za którymi na codzień trochę się tęskni. Piłkarsko sparing również stał na wysokim poziomie i gra była bardzo zacięta. Oby takich spotkań więcej w przyszłości. Jeszcze raz dziękuje dziewczynom, rodzicom, kibicom, trenerowi Adrianowi, trenerce Patrycji - było super!"OBY TAKIE SPOTKANIA STAŁY SIĘ TRADYCJĄ!!!  :)

Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
11 gru
Losowanie par ćwierćfinałowych Pucharu Polski
PUCHAR POLSKI "Losowanie fazy ćwierćfinałowej"
zobacz więcej
10 gru
Czarni2TV "Turniej Mikołajkowy Czarni Cup w obiektywie CzarniTV""
CZARNITV "CzarniTV na Turnieju Mikołajkowym U8"
zobacz więcej
09 gru
Wywiad z Trenerem Tomaszem Nawrockim na temat "Czarni Cup 2018"
AKADEMIA "Wywiad z Trenerem Nawrockim"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć

Partnerzy

Sponsorzy Klubu oraz Akademii