Kadetki. Polonia Tychy - Czarni II Sosnowiec 1-6

7 kolejka, III Liga śląska kobiet
13.10.2019, godz. 15:00, Tychy, Gen. Andersa
POLONIA TYCHY - CZARNI II SOSNOWIEC 1:6 (0:4)
Bramki:  Nikola Palowska (55') - Daria Lisowska (2'), Daria Długokęcka (30'), Kamila Fuchs (39', 83'), Dominika Misztal (44'), Kinga Bieszczad (67')

CZARNI II: Izabela Sas, Emilia Sułkowska (46' Klaudia Tobiczyk), Weronika Kamala, Daria Lisowska, Paulina Sobota (46' Kinga Bieszczad), Kamila Fuchs, Dominika Misztal (75' Zuzanna Zalewska), Marta Sroczyńska, Daria Woszkowska, Daria Długokęcka, Oliwia Ogierman
REZERWA: Klaudia Sasińska
TRENERZY: Wojciech Pniak, Kamil Konopka

POLONIA: Kinga Krymer, Sylwia Lorenz (46' Marta Kotlarz), Weronika Bolek, Martyna Krzysztofik (35' Laura Płoskonka), Nikola Palowska, Sara Nowotarska, Klaudia Bargieła (46' Julia Kopczyńska), Noemi Dziekan, Joanna Grzesica, Agata Kowalska, Zofia Szeja
REZERWA: brak
TRENER: Dariusz Grzesik

Opis:
Po stojącym na bardzo solidnym trzecioligowym poziomie nasz zespół pokonał na wyjeździe Polonię Tychy 6-1. Już w drugiej minucie wynik spotkania otworzyła Daria Lisowska co ułatwiło grę naszej drużynie. Jeszcze przed przerwą podopieczne Wojciecha Pniaka strzeliły trzy bramki. Po zmianie stron gospodynie strzeliły kontaktowego gola na którego nasz zespół odpowiedział kolejnymi dwoma trafieniami. Okazała wygrana 6-1 pozwoliła naszej drużynie utrzymać fotel lidera.

Wojciech Pniak (Trener Czarni II Sosnowiec): Za nami kolejny mecz ligowy, tym razem mieliśmy przyjemność rywalizować w Tychach, gdzie miejscowy zespół pokazał, że mecz na poziomie trzeciej ligi też może być przyjemny dla oka. Zawodniczki gospodarzy podeszły bardzo ambitnie do meczu, kilkukrotnie dając możliwość wykazania się naszej bramkarce. Szybko zdobyta bramka jednak to nam bardziej ułatwia grę, dając nam komfort psychiczny już na samym początku spotkania. Determinacja i zaangażowanie naszych zawodniczek pozwoliły nam obejrzeć kilka ładnie wyglądających bramek. Kolejny mecz za nami, wyciągamy z niego wnioski i dalej ciężko pracujemy.

Autor: Janusz Dyszkowski