Aktualności
#
wróć do listy
02 paź
Kadetki. MTS Knurów - Czarni II Sosnowiec 0-3

1 kolejka, III Liga śląska kobiet (zaległa)
02.10.2019, godz. 19:00, Knurów, Aleja Lipowa
MTS KNURÓW - CZARNI II SOSNOWIEC 0:3 (0:3)
Bramki:  Paulina Czechowska (6'), Karolina Wieczorek (24'), Kamila Fuchs (45' +1)


CZARNI II: Izabela Sas (46' Martyna Małysa), Emilia Sułkowska, Weronika Kamala, Daria Lisowska, Paulina Sobota, Paulina Czechowska, Kamila Fuchs, Dorota Hałatek (55' Marta Sroczyńska), Karolina Wieczorek, Julia Wycisk, Klaudia Sasińska
REZERWA: brak
TRENERZY: Wojciech Pniak, Kamil Konopka

MTS: Wanesa Kapol, Roksana Kula (70' Dorota Raszewska), Aleksandra Krakowczyk, Nikola Żmijan, Julia Janowska, Weronika Słupik (32' Gabriela Pytel), Anna Karwot, Adrianna Czech, Monika Matera, Paulina Laubach, Katarzyna Puka
REZERWA: brak
TRENER: Dariusz Szkatuła

Opis:
Zespół rezerw zwyciężył w zaległym spotkaniu 1 kolejki 3 ligi kobiet z MTS Knurów 3-0. Wszystkie trzy bramki nasza drużyna zdobyła w pierwszej części meczu.
Podopieczne Wojciecha Pniaka udały się na mecz w nieco zdekompletowanym składzie. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z usług kilku swoich czołowch zawodniczek. Oliwia Ogierman i Daria Długokęcka biorą udział obecnie w zgrupowaniu Reprezentacji Polski U-17, Daria Woszkowska, Zuzanna Zalewska i Dominika Misztal przebywały na wycieczce szkolnej, natomiast Kinga Bieszczad jeszcze nie doszła do optymalnej dyspozycji po kontuzji. Na szczęście skład uzupełniono posiłkami z zespołu Ekstraligi.
Już w 6 minucie meczu Paulina Czechowska otworzyła wynik. W 24 minucie Karolina Wieczorek podwyższa na 2-0. Na trzeciego gola musieliśmy czekać  do końca pierwszej części meczu kiedy to w doliczonym czasie gry Kamila Fuchs pokonała bramkarkę gospodyń.
Po zmianie stron niewiele sie działo. Nasz zespół zmarnował kilka dogodynych stuacji. W trudnych warunkach pogodowych (chłód i deszcz) nasze zawodniczki sprawiały wrażenie jakby czekały już tylko na końcowy gwizdek. Tak też się stało w 90 minucie meczu i dzięki zaliczce z pierwszej połowy nasza drużyna odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo, dzięki któremu po pięciu kolejkach obejmuje prowadzenie w tabeli.


Opinia po meczu:

Wojciech Pniak (Trener Czarni II Sosnowiec): Dziś od samego początku walczyliśmy nie tylko z przeciwnikiem lecz też z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Szybko zdobyte prowadzenie zdecydowanie ułatwiło nam grę, jednakże pomimo realizacji założeń i wielkiego zaangażowania zabrakło skuteczności pod bramką rywala. Wynik cieszy,  jednak pozostaje lekki niesmak,  stać nas na lepszą grę, a musimy z każdym meczem wymagać od siebie jeszcze więcej.

Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
28 luty
Wywiad z Weroniką Kamala - przed szansą debiutu
EKSTRALIGA "Kamala - Staram się pokazać jak najlepiej."
zobacz więcej
27 luty
Skarb Kibica Czarnych Sosnowiec - runda wiosenna 2020
EKSTRALIGA "Skarb Kibica wiosna 2020"
zobacz więcej
26 luty
Zapowiedź. Czarni Sosnowiec - GKS Katowice
EKSTRALIGA "Inauguracja wiosny!"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć