Kadetki. Czarni II Sosnowiec - UKKS Istebna 7-0

2 kolejka III Liga kobiet
08.09.2019 godz. 13:00. Sosnowiec, Al. Mireckiego
CZARNI II SOSNOWIEC - UKKS ISTEBNA 7:0 (3:0)
Bramki: Daria Długokęcka (34', 59', 75'), Dominika Jodzińska (77', 81'), Marta Sroczyńska (6'), Klaudia Tobiczyk (45')

CZARNI: Martyna Małysa, Kinga Bieszczad, Daria Woszkowska (46' Izabela Sas), Kamila Fuchs, Paulina Czechowska, Dominika Misztal (35' Dominika Jodzińska), Klaudia Tobiczyk, Zuzanna Zalewska, Daria Długokęcka, Marta Sroczyńska
REZERWA: brak
TRENER: Wojciech Pniak

UKKS: Magdalena Waszut, Łucja Kawulok, Edyta Klimosz, Wiktoria Bojko, kinga Jochacy, Kinga Kukuczka, Kinga Golik, Joanna Macura, Joanna Legierska, Justyna Zawada, Karolina Bojko
TRENER: Marcin Pudalik

Fot: Bogumiła Sroczyńska

Opis:
Okazałym zwycięstwem zakończył się inauguracyjny pojedynek naszego zespołu rezerw w III Lidze kobiet. Czarne odprawiły spadkowicza z II Ligi UKKS Istebna z wynikiem 7-0! Od początku meczu nasz zespół kontrolował wydarzenia na boisku. Już w 6 minucie na listę strzelców wpisała się Marta Sroczyńska. W 34 minucie wynik podwyższa Daria Długokęcka, a tuż przed przerwą na 3-0 trafia Klaudia Tobiczyk. Po zmianie stron nasz zespół nie zwalnia tempa i zdobywa kolejne bramki. W 59 i 75 minucie na listę strzelców wpisuje się Daria Długokęcka kompletując kolejnego hat-tricka w rozgrywkach III Ligi. W 77 i 81 minucie przypomina o sobie powracająca po dłuższej przerwie do gry Dominika Jodzińska ustalając tym samym wynik spotkania na 7-0 dla Czarnych!

Opinia po meczu:

Wojciech Pniak (Trener Czarni II Sosnowiec):
W debiutanckim meczu ineugurującym nowy zezon rozgrywkowy odnieśliśmy imponujące zwycięstwo. Wynik cieszy, lecz to dzisiejsza realizacja założeń bardziej daje powód do dumy. Nie wszystko wyglądało jednak dobrze, jest jeszcze nad czym pracować, ale dziś dziewczyny pokazały, że chcą się uczyć, że im zależy, a to zawsze najbardziej cieszy. Teraz przed nami najważniejsze zadanie, podsycać ten płomień, który dziś zaczął się palić, a każdy następny mecz będzie nam sprawiał dużą przyjemność. Bardzo mocno ja, jak i cała drużyna wspiera osoby, które mecz kończyły z urazami, zwłaszcza Tobiczyk Klaudię, która nabawiła się bardzo groźnie wyglądającego urazu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, przed Tobą jeszcze nie jeden mecz w Ekstralidze!

Autor: Janusz Dyszkowski