wróć do listy
23 cze
III Liga śląska kobiet - Podsumowanie sezonu 2018/2019

PODSUMOWANIE SEZONU 2018/2019 - III LIGA ŚLĄSKA KOBIET

Zespół młodzieżowy zakończył w ubiegłym tygodniu niezwykle udany sezon w III Lidze śląskiej kobiet. Nasze młode dziewczyny na boisku okazały się najlepsze w lidze, niestety jeden jedyny błąd za który zostały zweryfikowane zawody z pierwszej kolejki zaważył o tym, że w końcowym rozrachunku nie udało się uzyskać promocji do II Ligi. Nie mniej jednak w klubie wszyscy są dumni z postawy podopiecznych Darii Polańskiej.

STATYSTYKI ZESPOŁOWE

Po zweryfikowaniu wszystkich zawodów nasza drużyna w 20 rozegranych meczach zdobyła 48 punktów na które złożyło się 15 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Najlepiej nasze dziewczyny radziły sobie na własnym stadionie, gdzie ośmiokrotnie wygrywały, raz zremisowały i raz przegrały (wspomniany walkower z pierwszej kolejki, na boisku wygrana z MKS Myszków 2-0).
Na wyjeździe zespół odniósł siedem zwycięstw, dwukrotnie remisował i poniósł jedną porażkę.
W dwudziestu spotkaniach nasze piłkarki strzeliły 63 bramki, co jest najlepszym wynikiem w lidze, a straciły 11 co również jest najlepszym osiągnięciem wśród wszystkich ligowych rywali. Podopieczne Darii Polańskiej najwyższe zwycięstwo odniosły w pierwszej kolejce pokonując na wyjeździe MTS Knurów 9-0. Najwyższe zwycięstwo przed własną publicznością miało miejsce w 21 kolejce, kiedy to nasze dziewczyny pokonały Gwarek Ornontowice 8-0, mecz ten trwał zaledwie jedną połowę ponieważ zespół gości na drugą część spotkania już nie wyszedł. Najwyższą porażkę i zarazem jedyną nasza drużyna poniosła w 17 kolejce ulegając w Częstochowie Skrze 0-1. Do tego dorobku porażek trzeba dodać walkower 0-3 w 1 kolejce z MKS Myszków, choć na boisku nasz zespół wygrał 2-0.

Zuzanna Fujarska
Alicja Stolarczyk (Runda jesienna, kontuzja)

Wyniki i strzelcy bramek:

CZARNI II SOSNOWIEC - MKS MYSZKÓW 2-0 (zweryfikowany jako walkower 0-3)
Bramki: Karolina Wieczorek x2

POLONIA PORAJ - CZARNI II SOSNOWIEC 0-0

CZARNI II SOSNOWIEC - LKS GOCZAŁKOWICE 1-1
Bramka: Zuzanna Fujarska

MTS KNURÓW - CZARNI II SOSNOWIEC 0-9
Bramki: Daria Długokęcka x5, Alicja Stolarczyk, Paulina Czechowska, Dominika Misztal, Klaudia Tobiczyk

Bramki: Daria Długokęcka x2, Klaudia Tobiczyk

CZARNI II SOSNOWIEC - GWAREK ORNONTOWICE 8-0 (walkower 8-0)
Bramki: Daria Długokęcka x3, Klaudia Tobiczyk x2, Jesica Godowska x2, Dominika Misztal

ROW II RYBNIK - CZARNI II SOSNOWIEC 0-3

STATYSTYKI INDYWIDUALNE

W sezonie 2018/2019 w III Lidze śląskiej kobiet barwy Czarnych Sosnowiec reprezentowało 26 zawodniczek. We wszystkich spotkaniach zobaczyliśmy trzy piłkarkiki Dominika Misztal, Klaudia Tobiczyk i Daria Woszkowska, po 19 meczy rozegrały Paulina Czechowska, Daria Długokęcka i Jesica Godowska.
Najwięcej minut na boisku spędziła Klaudia Tobiczyk, bylo ich 1545. Druga w tej klasyfikacji okazała się Daria Woszkowska 1529 minut, a trzecia Dominika Misztal 1500 minut.
W klasyfikacji strzelczyń niedościgniona okazała sie Daria Długokęcka, która pokonywała bramkarki aż 29 razy!! W całym sezonie Daria skompletowała aż siedem hat-tricków, nic więc dziwnego, że w rundzie wiosennej Trener Grzegorz Majewski dołączył skuteczną zawodniczkę do kadry pierwszego zespołu. W klasyfikacji strzelczyń wysokie miejsca zajęły również Dominika Misztal i Klaudia Tobiczyk, które mają w swoim dorobku po siedem strzelonych bramek.
Nasz zespół grał w tym sezonie niezwykle "czysto". Zaledwie dwie żółte kartki mają na swoim koncie nasze zawodniczki, Są nimi Klaudia Tobiczyk i Alicja Stolarczyk, które otrzymały po jednym upomnieniu.
Co ciekawe, nasza bramkarka Izabela Sas w siedemnastu rozegranych meczach dała się pokonać rywalkom zaledwie 8 razy, w dziesięciu meczach zachowując "czyste" konto!!