Aktualności
#
wróć do listy
08 kwi
III Liga. MKS Myszków - Czarni II Sosnowiec 1-2

13 kolejka, III Liga śląska kobiet
06.04.2019 godz. 17:00, Myszków, ul. Pułaskiego

MKS MYSZKÓW - CZARNI II SOSNOWIEC 1:2 (1:1)
Bramki: Agnieszka Knieszner (40) - Karolina Wieczorek (9', 80' +5)CZARNI: Izabela Sas, Zuzanna Fujarska, Jesica Godowska, Paulina Czechowska, Julia Kowalczyk (60' Zuzanna Zalewska), Klaudia Tobiczyk, Daria Długokęcka, Daria Woszkowska, Dominika Misztal, Emilia Sułkowska, Karolina Wieczorek
REZERWA: Agata Marszałek, Sandra Kamińska, Nicol Perczak
TRENER: Daria Polańska

MKS: Julia Kopińska, Izabela Kuźniak, Klaudia Matusik, Martyna Mystek, Klaudia Nowak, Patrycja Sakłak (58' Nadia Radosz), Paula Specjał, Kinga Wierzbicka, Karolina Woźniakowska, Aleksandra Knieszner, Anna Sokołowska
REZERWA: Brak
TRENER: Łukasz KarmańskiFot. Archiwum prywatne Martyna Małysa


Opis:
Zespół młodzieżowy zwyciężył na wyjeździe MKS Myszków 2-1 w trzynastej kolejce III Ligi śląskiej. Choć zwycięstwo cieszy to jednak sam styl już nie za bardzo nad czym ubolewała Trenerka Daria Polańska. Wynik meczu otworzyła już w 9 minucie Karolina Wieczorek, później nasza drużyna długo nie mogła sforsować szczelnego bloku defensywnego rywalek, a niewykorzystane sytuacje zemściły się pod koniec pierwszej części spotkania kiedy to gospodynie doprowadziły do remisu.
Po zmianie stron przewaga wciąż należała do naszego zespołu, który seryjnie marnował okazje strzeleckie. Gdy wydawało się już, że mecz zakończy się podziałem punktów ponownie dała o sobie znać Karolina Wieczorek, która w ostatniej akcji meczu dała naszej drużynie gola na wagę szczęśliwego zwycięstwa. Po słabym spotkaniu, ale po ambitnej grze Czarne zwyciężają na ciężkim terenie w Myszkowie 2-1. A już w najbliższą sobotę szansa na kolejne punkty, nasze dziewczyny zmierzą się z Polonią Poraj.


Daria Polańska (Trener Czarni II Sosnowiec): Drugi mecz w tej rundzie i drugi raz dziewczyny przyprawiają mnie o palpitację serca. Myślałam, że gorszego horroru niż w poprzedniej kolejce już nie będzie, a tymczasem było jeszcze gorzej! Przeważałyśmy cały mecz, ale nie potrafiłyśmy wykorzystać tej przewagi i zamienić jej na bramki. To był fatalny mecz w naszym wykonaniu, na boisku panował chaos i nie wyglądało to tak, jakbyśmy chciały. Ale w ostateczności udało się strzelić o jedną bramkę więcej niż przeciwnik (6 sekund przed zakończeniem meczu!!), więc jestem bardzo zadowolona. Trzeba nadmienić, że poziom sędziowania był żenujący i przykro mi, że w naszej lidze zdarzają się takie trójki sędziowskie. Ale zarówno sędziowie jak i ciężkie warunki atmosferyczne były takie same dla obu ekip, więc brawa należą się też drużynie z Myszkowa za bardzo dzielną postawę. To dobry zespół, szkoda, że mają problemy z zebraniem składu, bo uważam, że jest tam spory potencjał. Teraz pracujemy dalej, korygujemy błędy i czekamy na kolejny mecz. Mam nadzieję, że gra będzie dużo lepsza!

Patrycja Sakłak (Zawodniczka MKS Myszków): Ciężki rywal i bardzo ciężka pogoda, która nie dopisywała. Nasz występ na pewno był w lepszym wykonaniu niż ten tydzień temu z Polonią pomimo wygranej. Ciężki mecz, obie drużyny walczyły do końca ale niestety drużynie z Sosnowca więcej szczęścia dziś dopisało. Oczywiście, gratulacje dla przeciwniczek za walkę do końca. Niestety, bramki wpadły przez nasze błędy, więc wyciągamy wnioski i walczymy dalej, czego także życzę Czarnym.

Zuzanna Fujarska (Zawodniczka Czarni II Sosnowiec): Uważam, że nie był to zdecydowanie nasz najlepszy mecz. Potrafimy grać piłką, ale zabrakło nam skupienia i determinacji. Mimo wszystko udało nam się wygrać walką do końca.Autor: Janusz DyszkowskiWróć do listy
18 kwi
19 kolejka GKS Katowice - Czarni Sosnowiec 1-1
EKSTRALIGA "Nieskuteczni w Katowicach"
zobacz więcej
16 kwi
Zapowiedź. GKS Katowice - Czarni Sosnowiec
EKSTRALIGA "Derby w środku tygodnia"
zobacz więcej
16 kwi
CzarniTV "Skrót meczu Czarni Sosnowiec - UKS SMS Łódź"
EKSTRALIGA "Skrót meczu z UKS SMS"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć