III Liga. Jaskółki Chorzów - Czarni II Sosnowiec 0-8

4 kolejka, III Liga kobiet, grupa 3
19.09.2020, godz. 16:00, Chorzów, ul. Pokoju 6
JASKÓŁKI CHORZÓW - CZARNI II SOSNOWIEC  0:8 (0:2)
Bramki:   Klaudia Tobiczyk (40', 66'), Dominika Misztal (43', 79'), Daria Długokęcka (50'-karny, 62'), Kamila Fuchs (59'), Emilia Sułkowska (73'-karny)

CZARNI II: Izabela Sas, Klaudia Tobiczyk, Kinga Bieszczad, Kamila Fuchs, Alicja Stolarczyk (63' Lidia Grzonka), Daria Długokęcka, Dominika Misztal, Wiktoria Barczyk (60' Marta Sroczyńska), Paulina Czechowska, Daria Woszkowska (75' Oliwia Ogierman), Emilia Sułkowska
REZERWA: brak
TRENER: Kamil Konopka

JASKÓŁKI: Martyna Halupczok, Daria Latka, Paulina Załęcka, Dolores Grudzień, Kinga Karlińska, Monika Majcherkiewicz, Agata Grabiec, Natalia Mąka, Weronika Bystrzowska, Joanna Kęsoń, Karolina Jantczak
REZERWA: Paulina Mielcarek, Wiktoria Musiał, Klaudia Łyszczarz
TRENER: Miłosz Kocot

Opis:
Kolejnym wysokim zwycięstwem zakończył się mecz 4 kolejki II Ligi kobiet w którym nasz młody zespół rezerw rozgromił na wyjeździe Jaskółki Chorzów aż 8-0!
W pierwszej połowie meczu mimo znaczącej przewagi nasza drużyna miała ogromne problemy ze skierowaniem futbolówki do bramki rywalek, ta sztuka udała się dopiero w 40 minucie za sprawą Klaudii Tobiczyk. Trzy minuty później było już 2-0, ponownie w głównej roli Klaudia Tobiczyk, która jednak tym razem wypracowała bramkę dla Dominiki Misztal. To było wszystko na co było stać nasz nieskuteczny zespół w pierwszej części meczu.
Po zmianie stron rozwiazał się "worek z bramkami". W 50 minucie Daria Długokęcka faulowana jest w polu karnym, chwilę później sama wymierza sprawiedliwość trafiając z 11-metra. W 59 minucie jest juz 4-0 po trafieniu z około 20 metrów przez Kamilę Fuchs, bramkę poprzedziła bardzo ładna akcja całego naszego zespołu. Trzy minuty później na listę strzelczyń ponownie wpisuje się Daria Długokęcka i mamy 5-0. Szósta bramka ma miejsce w 66 minucie kiedy to Klaudia Tobiczyk po raz drugi w tym meczu pokonuje bramkarkę rywalek. W 73 minucie sędzia główna odgwizduje zagranie ręką w polu karnym gospodyń, a z rzutu karnego tym razem trafia Kapitan zespołu Emilia Sułkowska. W 79 minucie wynik spotkania ustala Dominika Misztal uzyskując swoją drugą bramkę w tym meczu. Młody zespół Czarnych zdominował rywalki i odniósł absolutnie zasłużone zwycięstwo!

Opinie po meczu:

Kamil Konopka (Trener Czarni II Sosnowiec): "Jestem zadowolony, gdyż kolejny mecz gramy na zero z tyłu. Konsekwentnie rozgrywamy akcje przez co stwarzamy sobie dużo sytuacji strzeleckich. Skuteczność od kilku spotkań również napawa optymizmem. Musimy być jednak cały czas skoncentrowani bo najważniejsze spotkania dopiero przed nami. Skupiamy się na najbliższym meczu".

Autor: Janusz Dyszkowski