Aktualności
#
wróć do listy
13 paź
III Liga. Czarni II Sosnowiec - Warta Gorzów Wielkopolski 5-0


7 kolejka, III Ligi kobiet
11.10.2020, godz. 15:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego 31
CZARNI II SOSNOWIEC - WARTA GORZÓW WIELKOPOLSKI 5:0 (2:0)
Bramki: Paulina Zawiślak (2', 39'), Daria Długokęcka (58', 76'), Dominika Misztal (83')


CZARNI II: Martyna Małysa, Alicja Stolarczyk, Julia Wycisk, Kamila Fuchs, Daria Długokęcka, Gabriela Kuczyńska, Paulina Czechowska, Wiktoria Kuciewicz, Lidia Grzonka, Paulina Zawiślak, Klaudia Tobiczyk
REZERWA:
Weronika Kamala, Daria Woszkowska, Emilia Sułkowska, Wiktoria Barczyk, Dominika Misztal, Oliwia Ogierman
TRENER: Kamil Konopka

WARTA: Dorota Wysocka, Alicja Kuźmińczuk, Kamila Szafrańska, Nikola Czerniak (68' Julia Staszkiewicz), Karolina Karaczyn, Anna Okulewicz, Daria Bober (87' Oliwia Ostrowska), Klaudia Zielonka, Klaudia Soczawa, Paulina Brzozowska, Marta Kamińska
REZERWA: Klaudia Dal, Magdalena Rychlik
TRENER: Katarzyna Piekarz


Fot. Dariusz Koziorowski


Opis:
Wysokim zwycięstwem 5-0 zakończył się hit siódmej kolejki w 3 grupie III Ligi kobiet w którym nasz zespół rozgromił lidera tabeli Wartę Gorzów Wielkopolski. Nasze Kadetki zostały wzmocnione kilkoma zawodniczkami szerokiej kadry pierwszego zespołu stąd tak wysoki rezultat mimo bardzo dobrej postawy rywalek, które udowodniły, że nie przypadkowo dotychczas wygrały wszystkie swoje mecze w naszej grupie.
Już w 2 minucie znakomitą akcją popisuje się nasza drużyna, prawym skrzydłem "urwała" się Klaudia Tobiczyk po czym idealnie dośrodkowała prosto na głowę Pauliny Zawiślak, a ta bez najmniejszych problemów ulokowała futbolówkę w siatce przyjezdnych.
W 38 minucie szarżująca lewym skrzydłem Gabriela Kuczyńska zostaje podcięta w polu karnym i sędzia główna nie ma wątpliwości wskazując na "11" metr. Pewną egzekutorką rzutu karnego okazuje się Paulina Zawiślak i nasz zespół prowadzi już 2-0. Na więcej w pierwszej części meczu nie pozwoliły skutecznie grające defensorki gości.
Po zmianie stron oglądamy kolejne gole. W 58 minucie trzeciego gola naszej drużynie daje Daria Długokęcka. W 76 minucie nasz zespół wyprowadza zabójczą kontrę, piłkę otrzymała Daria Długokęcka, która przebiegła z piłką blisko 40 metrów i po minięciu dwóch obrończyń ulokowala futbolówkę obok bezradnej bramkarki Warty. W 83 minucie wynik ustala Dominika Misztal, która na placu gry pojawiła się w 59 minucie i dała znakomitą zmianę. Ta zawodniczka była bardzo aktywna, a nagrodą za jej bardzo dobrą postawę był gol ustalający wynik niedzielnej konfrontacji. Wzmocnione Czarne pokonują Wartę Gorzów Wielkopolski 5-0, jednak rywalkom trzeba pogratulować ambitnej postawy i twardych warunków postawionych przed naszym zespołem.
Mecz z wysokości trybun obserwował cały sztab szkoleniowy pierwszego zespołu wraz z Zarządem klubu oraz licznie zebrana grupa kibiców.


Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
19 paź
Praca dla Fizjoterapeuty!!!
EKSTRALIGA "Praca dla Fizjo"
zobacz więcej
19 paź
Losowanie par 1/32 Pucharu Polski kobiet
PUCHAR POLSKI "Wyjazdy do Tczewa i Daleszyc"
zobacz więcej
18 paź
III Liga. MUKS PS Kostrzyn nad Odrą - Czarni II Sosnowiec 0-6
KADETKI "Wygrana w dalekim Kostrzynie"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć