III Liga. Czarni II Sosnowiec - Polonia Tychy 6-1

18. kolejka, III Liga śląska kobiet
19.05.2019, godz. 15:30, Sosnowiec, Al. Mireckiego
CZARNI II SOSNOWIEC - POLONIA TYCHY 6:1 (4:0)
Bramki: Daria Długokęcka (11', 31', 41'), Oliwia Ogierman (9'), Jesica Godowska (18'), Zuzanna Fujarska (55') - Karolina Bakiera (63')

CZARNI II: Izabela Sas, Paulina Czechowska, Zuzanna Fujarska, Daria Długokęcka (55' Agata Marszałek), Jesica Godowska, Dominika Misztal, Oliwia Ogierman, Klaudia Tobiczyk, Daria Woszkowska, Zuzanna Zalewska (52' Nicol Perczak), Julia Kowalczyk (41' Emilia Sułkowska)
REZERWA: brak
TRENER: Daria Polańska

POLONIA: Joanna Grzesica, Karolina Mecner, Sara Nowotarska, Patrycja Kielesz, Karolina Bakiera, Zofia Szeja, Klaudia Bargieła, Weronika Bolek, Julia Piętakiewicz, Nikola Palowska, Agata Latusek
TRENER: Dariusz Grzesik

Opis:
Po ubiegłotygodniowej pechowej porażce podopieczne Darii Polańskiej nie dały tym razem szans na korzystny wynik Polonii Tychy w osiemnastej kolejce III Ligi śląskiej. Nasz zespół już w pierwszej części meczu zaaplikował przyjezdnym aż cztery bramki, po przerwie nasze młode dziewczyny dołożyły jeszcze dwa gole, a ambitnie grające rywalki, które mecz kończyły w dziesiatkę, odpowiedziały zasłużoną bramką honorową. Czarne pokonały Polonię Tychy 6-1.

Opinie po meczu:

Daria Polańska (Trener Czarni II Sosnowiec): Warto było przeczekać grad i nawałnicę, żeby zobaczyć tak grający zespół. Wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. Wszystko zagrało. Może przed każdym meczem nad miastem powinna przechodzić wielka burza, może dziewczyny lubią takie wrażenia (śmiech). Oczywiście rywal nie był z najwyższej półki, ale to też sztuka zmotywować się do tak dobrej gry przy takiej przewadze. Skuteczność mogłaby być lepsza, ale to już trochę czepianie się na siłę. Gra wyglądała bardzo dobrze i w tym tygodniu będę robić wszystko, żeby utrzymać taką dyspozycję moich zawodniczek.

Patrycja Kielesz (Polonia Tychy): Moim zdaniem, mecz stał na wysokim poziomie, ale niestety w drugiej połowie zmuszone byłyśmy grać tylko w dziesiątkę. Jestem pod wrażeniem gry zespołu Czarnych.  Życzę dziewczynom awansu do 2 ligi.

Oliwia Ogierman (Zawodniczka Czarni II Sosnowiec): Mecz bardzo jednostronny ale właśnie tego się spodziewałyśmy. Lecz wiadomo, nie wolno lekceważyć żadnego przeciwnika mimo to prowadziłyśmy grę od pierwszej do ostatniej minuty. Kilka z nas miało dodatkową motywację by pokazać się z jak najlepszej strony bo w końcu Polonia Tychy to nasz były klub.

Klaudia Tobiczyk (Zawodniczka Czarni II Sosnowiec): Ogólnie mecz się opóźnił z powodu pogody i trochę każda już była przyspana ale na szczęście na boisku zupełnie tego widać nie było. Cały czas przeważałyśmy. Bardzo fajnie wyglądała wymiana piłki w środku pola dzięki czemu udało nam się zdominować rywalki, które praktycznie nie stworzyły klarownej sytuacji bramkowej.

Autor: Janusz Dyszkowski