Aktualności
#
wróć do listy
18 paź
III Liga. Czarni II Sosnowiec - Polonia Świdnica 11-0

8 kolejka III Liga kobiet, grupa 3
16.10.2021, godz. 14:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego

CZARNI II SOSNOWIEC - POLONIA ŚWIDNICA 11:0 (8:0)
Bramki: Daria Długokęcka (6', 7', 17'), Kamila Fuchs (15', 86'), Dominika Misztal (16', 63'), Wiktoria Barczyk (19', 22'), Wiktoria Karolska (42'), Emilia Kwadrans (65')


CZARNI II: Izabela Sas, Wiktoria Karolska (70' Laura Kowalczyk), Kamila Fuchs, Wiktoria Barczyk (60' Emilia Kwadrans), Alicja Stolarczyk, Daria Długokęcka, Dominika Misztal, Weronika Kamala, Daria Woszkowska, Klaudia Zygulska (75' Oliwia Uraczyńcow), Paulina Czechowska
REZERWA: Martyna Kowal
TRENER: Adrian Cioch

POLONIA: Alicja Antoszczak, Maja Sakowska, Monika Garbacz, Kamila Kosior, Julita Firuta (80' Julia Roman), Natalia Marszałek, Karolina Kusiak, Ewa Klasa, Wiktoria Szymańska, Joanna Furmaniuk, Julia Migacz (60' Amelia Patyk)
REZERWA: Dominika Gołebiewska, Natalia Nalewajko
TRENER: Bartosz Kulig


Fot. Łukasz Konieczny


Opis:
Kolejny festiwal strzelecki urządziły sobie podopieczne Adriana Ciocha w trzecioligowej rywalizacji. Nasz szkoleniowiec miał lekkie obawy przed tym spotkaniem, ponieważ nie mógł skorzystać z kilku swoich kluczowych zawodniczek. Na zgrupowaniu Reprezentacji Polski U-19 przebywają Kinga Bieszczad i Oliwia Ogierman, szkoleniowiec nie mógł również liczyć na uzupełnienia z kadry pierwszego zespołu. W związku z tym wsparcie przyszło z zespołów U15 i U17. I.....
Od początku meczu nasza drużyna ruszyła do szturmu bramki rywalek. Już w 6 minucie wynik meczu otworzyła najskuteczniejsza w całych rozgrywkach III Ligi Daria Długokęcka, minutę później miała na swoim koncie już dwa trafienia. W 15 minucie wynik meczu na 3-0 podwyższa Kamila Fuchs, w 16 minucie na 4-0 Dominika Misztal, a w 17 minucie hat-tricka kompletuje Daria Długokęcka strzelając piątego gola dla naszej drużyny w tym meczu. W 19 minucie swoje debiutanckie trafienie w sezniorskiej piłce zanotowała Wiktoria Barczyk, a trzy minuty później do tego dorobku dokłada drugie trafienie. Jest 7-0!! Jeszcze przed przerwą debiutująca w seniorskiej piłce Wiktoria Karolska strzela swoją debiutancką bramkę!!! 8-0 do przerwy!! To był koncert gry naszej młodzieży!
Po zmianie stron Czarne nieco zwolniły tempo gry ale wciąż oglądaliśmy kolejne gole. W 63 minucie Dominika Misztal strzela na 9-0, w 65 minucie natomiast mamy kolejne debiutanckie trafienie, autorką Emilia Kwadrans. Ostatnie "słowo" w tym meczu należało do Kapitan zespołu Kamili Fuchs, która w 86 minucie ustala wynik meczu na 11-0!
Wart odnotowania jest również fakt, że w spotkaniu zadebiutowała na poziomie seniorskim Klaudia Zygulska, która dzień wcześniej obchodziła piętnaste urodziny. Nasza niezwykle utalentowana piłkarka uczciła swoją uroczystość bardzo dobrym występem i miejscem w wyjściowej jedenastce na to spotkanie.


Autor: Janusz Dyszkowski

Wróć do listy
04 gru
Tramsmisja. 1/16 Finału PP. Górnik Łęczna - Czarni Antrans Sosnowiec
PUCHAR POLSKI "Transmisja pucharu z Górnikiem"
zobacz więcej
04 gru
Wywiad. Alicja Stolarczyk po meczu z Wandą w MMP U19
AKADEMIA "Rpzmowa z Alą po Wandzie"
zobacz więcej
04 gru
Tramsmisja. MMP U19 w futsalu kobiet - dzień 2
AKADEMIA "Transmisja MMP dz. 2"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć