Aktualności
#
wróć do listy
15 kwi
III Liga. Czarni II Sosnowiec - Polonia Poraj 1-0

CZARNI II SOSNOWIEC - POLONIA PORAJ 1:0 (1:0)
13.04.2019, godz. 17:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
Bramka: Zuzanna FujarskaCZARNI: Izabela Sas, Zuzanna Fujarska, Emilia Sułkowska, Paulina Czechowska, Jesica Godowska, Dominika Misztal (73' Agata Marszałek), Oliwia Ogierman, Daria Woszkowska, Klaudia Tobiczyk, Zuzanna Zalewska, Julia Kowalczyk
REZERWA: Sandra Kamińska, Nicol Perczak
TRENER: Daria Polańska

POLONIA: Martyna Bereza, Maja Sawicka, Maja Gałecka, Julia Białas, Milena Rajczyk, Paulina Koszownik, Michalina Kotynia, Małgorzata Lipińska, Aleksandra Placek, Paulina Szopińska, Antonina Zbirek
REZERWA: brak
TRENER: Tomasz Dusza


Opis:
Kolejne z rzędu zwycięstwo odniosły podopieczne Darii Polańskiej w III Lidze śląskiej kobiet. Nasze dziewczyny pokonały na własnym Stadionie Polonię Poraj 1-0, a jedynego gola strzeliła Zuzanna Fujarska wykorzystując znakomite prostopadłe podanie Klaudii Tobiczyk.
Mecz dwunastej kolejki w którym nasz zespół pokonał MTS Knurów 5-3 został zweryfikowany jako walkower na korzyść naszej drużyny ponieważ w zespole przyjezdnych wystąpiły trzy nieuprawnione zawodniczki. Za tydzień Kadetki czeka przerwa w rozgrywkach spododowana Świętami Wielkanocnymi, natomiast 28 kwietnia nasza drużyna wyjeżdża do Goczałkowic na pojedynek z LKS Goczałkowice Zdrój.


Opinie po meczu:

Julia Białas (Zawodniczka Polonia Poraj): Mecze z rezerwami Czarnych Sosnowiec nigdy nie należały do prostych. Na domiar złego borykaliśmy się z ogromnymi brakami kadrowymi podczas tego weekendu meczowego. Kilka zawodniczek zmaga się z kontuzjami inne natomiast uczą się zaocznie lub pracują w weekendy. Cudem udało się nam zebrać jedenastkę meczową i dzięki zaangażowaniu właśnie tych jedenastu zawodniczek dzielnie się broniliśmy na cieżkim terenie w Sosnowcu walcząc od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Sosnowiczanki zasłużenie wygrały, bo były po prostu zespołem lepszym, ja jednak jestem dumna z postawy mojej drużyny, pokazały charakter i prawdziwego ducha tej drużyny. Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa wierzę, że do Ornontowic pojedziemy już pełnym składem. Drużynie Czarnych życzę awasnu to wyższej klasy rozgrywkowej.

Klaudia Tobiczyk (Zawodniczka Czarni II Sosnowiec): Cały czas w tym meczu przeważałyśmy, ale nie mogłyśmy tego wykorzystać. Sędzia odgwizdywał też bardzo dużo spalonych. Udawało nam się zagrywać ze środka pola dużo dobrych fajnych prostopadłych piłek i między innymi właśnie jeden taki "killer pass" poszedł do Zuzy Fujarskiej, która wykorzystała sytuację dając nam zwycięstwo.

Jesica Godowska (Czarni II SOsnowiec): Za nami kolejny udany mecz ligowy, nasz rywal nie należał do najłatwiejszych, musiałyśmy włożyć dużo wysiłku aby wygrać. Przez cały mecz to jednak my przeważałyśmy choć nie potrafiłyśmy wykorzystać przewagi w 100%. Ale liczą się trzy punkty, wyciągamy wnioski i walczymy dalej!

Autor: Janusz DyszkowskiWróć do listy
26 cze
Wywiad. Patricia Fischerova ocenia zakończony sezon
EKSTRALIGA "W naszej drużynie drzemie ogromny potencjał"
zobacz więcej
25 cze
Ekstraliga. Podsumowanie sezonu 2018/2019
EKSTRALIGA "Podsumowanie sezonu"
zobacz więcej
25 cze
Wywiad. Daria Długokęcka młoda supersnajperka
KADETKI "Wywiad z Długą"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć