III Liga. Czarni II Sosnowiec - Polonia Poraj 1-0

CZARNI II SOSNOWIEC - POLONIA PORAJ 1:0 (1:0)
13.04.2019, godz. 17:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego

CZARNI: Izabela Sas, Zuzanna Fujarska, Emilia Sułkowska, Paulina Czechowska, Jesica Godowska, Dominika Misztal (73' Agata Marszałek), Oliwia Ogierman, Daria Woszkowska, Klaudia Tobiczyk, Zuzanna Zalewska, Julia Kowalczyk

POLONIA: Martyna Bereza, Maja Sawicka, Maja Gałecka, Julia Białas, Milena Rajczyk, Paulina Koszownik, Michalina Kotynia, Małgorzata Lipińska, Aleksandra Placek, Paulina Szopińska, Antonina Zbirek
REZERWA: brak
TRENER: Tomasz Dusza

Opis:
Kolejne z rzędu zwycięstwo odniosły podopieczne Darii Polańskiej w III Lidze śląskiej kobiet. Nasze dziewczyny pokonały na własnym Stadionie Polonię Poraj 1-0, a jedynego gola strzeliła Zuzanna Fujarska wykorzystując znakomite prostopadłe podanie Klaudii Tobiczyk.
Mecz dwunastej kolejki w którym nasz zespół pokonał MTS Knurów 5-3 został zweryfikowany jako walkower na korzyść naszej drużyny ponieważ w zespole przyjezdnych wystąpiły trzy nieuprawnione zawodniczki. Za tydzień Kadetki czeka przerwa w rozgrywkach spododowana Świętami Wielkanocnymi, natomiast 28 kwietnia nasza drużyna wyjeżdża do Goczałkowic na pojedynek z LKS Goczałkowice Zdrój.

Opinie po meczu:

Julia Białas (Zawodniczka Polonia Poraj): Mecze z rezerwami Czarnych Sosnowiec nigdy nie należały do prostych. Na domiar złego borykaliśmy się z ogromnymi brakami kadrowymi podczas tego weekendu meczowego. Kilka zawodniczek zmaga się z kontuzjami inne natomiast uczą się zaocznie lub pracują w weekendy. Cudem udało się nam zebrać jedenastkę meczową i dzięki zaangażowaniu właśnie tych jedenastu zawodniczek dzielnie się broniliśmy na cieżkim terenie w Sosnowcu walcząc od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Sosnowiczanki zasłużenie wygrały, bo były po prostu zespołem lepszym, ja jednak jestem dumna z postawy mojej drużyny, pokazały charakter i prawdziwego ducha tej drużyny. Teraz czeka nas dwutygodniowa przerwa wierzę, że do Ornontowic pojedziemy już pełnym składem. Drużynie Czarnych życzę awasnu to wyższej klasy rozgrywkowej.

Klaudia Tobiczyk (Zawodniczka Czarni II Sosnowiec): Cały czas w tym meczu przeważałyśmy, ale nie mogłyśmy tego wykorzystać. Sędzia odgwizdywał też bardzo dużo spalonych. Udawało nam się zagrywać ze środka pola dużo dobrych fajnych prostopadłych piłek i między innymi właśnie jeden taki "killer pass" poszedł do Zuzy Fujarskiej, która wykorzystała sytuację dając nam zwycięstwo.

Jesica Godowska (Czarni II SOsnowiec): Za nami kolejny udany mecz ligowy, nasz rywal nie należał do najłatwiejszych, musiałyśmy włożyć dużo wysiłku aby wygrać. Przez cały mecz to jednak my przeważałyśmy choć nie potrafiłyśmy wykorzystać przewagi w 100%. Ale liczą się trzy punkty, wyciągamy wnioski i walczymy dalej!

Autor: Janusz Dyszkowski