11 cze
III Liga. Czarni II Sosnowiec - Gwarek Ornontowice 8-0

09.06.2019, godz. 12:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
CZARNI SOSNOWIEC - GWAREK ORNONTOWICE 8:0 (8:0) wo.
Bramki: Dominika Misztal (5'), Jesica Godowska (6', 25'), Klaudia Tobiczyk (30' 37'), Daria Długokęcka (32', 33', 39')

CZARNI: Izabela Sas, Oliwia Ogierman, Jesica Godowska, Paulina Czechowska, Zuzanna Fujarska, Emilia Sułkowska, Daria Długokęcka, Dominika Misztal, Daria Woszkowska, Zuzanna Zalewska, Klaudia Tobiczyk
REZERWA: Julia Kowalczyk, Nicol Perczak
TRENER: Daria Polańska

GWAREK: Karolina Pastor, Barbara Kocjan, Weronika Bartoszek, Małgorzata Burek, Kinga Grabiec, Wiktoria Nadolska, Beata Kuczera, Patrycja Woźniak, Weronika Rudol, Julia Buchalik, Zofia Tabacka
REZERWA: brak
TRENER: Robert Pluta

Fot: Dariusz Koziorowski

Opis:
Zespół młodzieżowy rozgromił w przedostatniej kolejce Gwarek Ornontowice 8-0. Nasza młodzież ładnie pożegnała się ze swoimi kibicami pokazując poukładaną i przede wszystkim skuteczną grę. Wszystkie osiem bramek nasz zespół strzelił w ciągu pierwszych czterdziestu minut pierwszej części meczu, gdyż rywalki, które przyjechały w okrojonym składzie na drugą połowę już nie wyszły. W bramce nieco nudziła się Izabela Sas, a kolejny hat-trick odnotowała Daria Długokęcka. Za tydzień nasz zespół wyjeżdża do Rybnika na ostatni pojedynek ligowy.

Powiedzieli po meczu:

Izabela Sas (Zawodniczka Czarni II Sosnowiec): Mecz od początku był pod nasze dyktando. Od początku atakowałyśmy i dzięki temu szybko strzeliłyśmy pierwszą bramkę. Cały czas dyktowałyśmy tempo meczu przez co rywalki szybko opadły z sił. Dzięki naszej dobrej grze udało nam się strzelić jeszcze 7 bramek. Jednak jest lekki niedosyt w tym, że mecz skończył się po pierwszej połowie.

Dominika Misztal (Zawodniczka Czarni II Sosnowiec): Od początku meczu byłyśmy bardzo pewne siebie i pewne naszej wygranej, zresztą nie mogło być inaczej ponieważ wciąż walczymy o awans do 2 ligi. Mecz bardzo jednostronny, który niestety skończył się po 40 minutach.

Autor: Janusz Dyszkowski