Finał PP. Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 3-4

Finał Pucharu Polski Kobiet
19.06.2019, godz. 18:00, Łódź, Unii Lubelskiej
CZARNI SOSNOWIEC - MEDYK KONIN 3:4 (0:3)
Bramki: Dżesika Jaszek (50′), Patricia Hmirova (78′), Martyna Wiankowska (80′) - Dominika Kopińska (16′ 71′) Natalia Chudzik (7′), Anna Gawrońska (36′)

Protokół:
Sędziowały:  Magdalena Łyżwa-Figura (sędzia główna) oraz Karolina Skalska i Anna Wieczorek, sędzia techniczka Michalina Diakow
Żółte kartki: Joanna Operskalska, Lucia Suskova, Andrea Horvathova, Anna Szymańska, Haley Lukas, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska, Gabija Gedgaudaite
Pogoda: słonecznie, 26ºC
Widzów: ok. 2500

CZARNI: Anna Szymańska, Lucia Suskova, Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Patrycja Matla, Marta Cichosz (46′ Julia Wycisk), Andrea Horvathova, Joanna Operskalska, Patricia Hmirova, Martyna Wiankowska, Dżesika Jaszek.
REZERWA: Martyna Małysa, Joanna Węcławek, Klaudia Tobiczyk, Karolina Wieczorek, Dorota Hałatek, Daria Długokęcka
TRENER: Grzegorz Majewski

MEDYK: Stephanie Busch, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Haley Lukas, Nicole Zając (25′ Julia Chudy), Karolina Majda, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Anna Gawrońska (90′ Daria Nowak), Dominika Kopińska
REZERWA: Natalia Dominiczak, Weronika Helińska, Aleksandra Żurek, Casidee Lynch, Alicja Piechocka

Fot: Art. Repo - Artur Żuchowski

Opis:
Niestety, porażką zakończył się pojedynek finałowy w Pucharze Polski kobiet. Nasz zespół całkowicie przespał pierwszą część meczu dając sobie strzelić aż trzy bramki, po zmianie stron Czarne ruszyły do szturmu bramki rywala jednak mimo ambitnej postawy nie wystarczyło już czasu an wyrównanie stanu meczu.
Już w 7 minucie wynik spotkania otworzyła Natalia chudzik, która wpakowała piłkę do pustej bramki po serii błędów naszego bloku defensywnego. W 16 minucie było już 0-2 po bramce Dominiki Kopińskiej. Trzeciego gola medyczki strzelają w 36 minucie kiedy to na rajd prawym skrzydłem zdecydowała się czterdziestoletnia Anna Gawrońska, która z zimną krwią wykończyła swoją solową akcję.
Gorąca rozmowa w szatni i zmiany w przerwie sprawiły, że w drugiej części meczu widzieliśmy inny zespół Czarnych. W 50 minucie meczu nasz zespół strzela kontaktowego gola. Świetną akcja popisuje się Martyna Wiankowska, która odgrywa piłkę do Dżesiki Jaszek, a ta pakuje ją do bramki.
W 71 minucie kontratak "medyczek" daje im czwartego gola, którego autorką jest Dominika Kopińska.
Ambitnie grające Czarne wciąż dążą jednak do zmiany niekorzystengo wyniku. W 78 minucie mierzony strzał Patricii Hmirovej ląduje tuż przy słupku Stephanie Busch i na tablicy jest już 2-4. Dwie minuty później kolejna bramka dla Czarnych, tym razem bramkarkę koninianek lobem pokonuje Martyna Wiankowska. Niestety, to było wszystko na co było stać nasz zespół. Czarne przegrywają w finale po walce 3-4. Gratulujemy Medykowi zdobycia Pucharu Polski, a naszym zawodniczkom dziękujemy za ambitną postawę i emocje w tym spotkaniu!

Autor: Janusz Dyszkowski