Aktualności
#
wróć do listy
10 luty
Dąbrowa Górnicza Cup 2009. Rocznik 2008

Dąbrowa Górnicza CUP 2019

W sobotę odbyła się kolejna edycja słynnego Dąbrowa Górnicza Cup. Jest to Turniej piłki nożnej organizowany przez KS Mydlice we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji oraz Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej.
Turniej odbył się w nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej „CENTRUM”, gdzie na co dzień grają siatkarki i koszykarki MKS Dąbrowa Górniczej.

Losowanie grup odbyło się w dniu turnieju, a los przydzielił naszą drużynę do grupy A w której podopiecznym Kamila Konopki przyszło rywalizować z zespołami KS Mydlice, Soła Łęki i Piłkarz Sosnowiec. Dodatkowo nasz zespół wystąpił w meczu otwarcia w którym zmierzył się z gospodarzem turnieju KS Mydlice.

Podział na grupy:

Grupa A
KS Mydlice
KKS Czarni Sosnowiec
LKS Soła Łęki
UKS Piłkarz Sosnowiec

Grupa B
KS Mydlice II
LKS Ciężkowianka Jaworzno
KS Olimpia Huta Stara
Zagłębie Sosnowiec


Fot. Archiwum prywatne Kamil Konopka


MECZE:
(Opisy spotkań w opinii Trenera Kamila Konopki):

CZARNI SOSNOWIEC - KS MYDLICE 1:4
Bramka: Mikołaj Chachurski

„Oglądając mecze zachwycamy się statystykami, natomiast często bywa tak, że wynik jest zgoła odmienny do posiadania piłki lub stworzonych sytuacji podbramkowych. Niestety dla mojej drużyny tak było w pierwszym meczu naszej grupy. W piłce nożnej niewykorzystane sytuacje się mszczą i przekonaliśmy się dzisiaj o tym na własnej skórze. Rywal wykorzystał wszystko co mógł, a my musieliśmy rozpocząć turniej od porażki. Nie chciałbym jednak, aby przez pryzmat wyniku została przykryta gra moich zawodników, bo wyglądało to naprawdę bardzo dobrze. Mimo wszystko gratulacje dla zespołu Mydlic za skuteczność”.

CZARNI SOSNOWIEC - SOŁA ŁĘKI 2:0
Bramki: Filip Pietrzyk, Oskar Brożyna

„Zrealizowaliśmy wszystko to czego zabrakło w pierwszym spotkaniu. Byłem zadowolony przede wszystkim z podejmowania ciągłych prób zmiany ciężaru gry, co jest bardzo ważnym aspektem gry.
Przeważaliśmy w meczu natomiast w odróżnieniu od poprzedniego meczu ze spokojem i zimną krwią zawodnicy finalizowali swoje akcje”


CZARNI SOSNOWIEC - PIŁKARZ SOSNOWIEC 0:1

„W tym meczu mogliśmy sobie zapewnić awans do półfinałów. Tabela ułożyła się w taki sposób, że wystarczył nam remis. Oczywiście walczyliśmy o pełną pulę, natomiast obrót spraw był niemal identyczny jak w meczu z gospodarzami. Po zamieszaniu w naszym polu karnym straciliśmy gola, znowu byliśmy drużyną przeważającą, ale to Piłkarz odniósł zwycięstwo. Cóż za piękną grę punktów się nie dostaje..."


Mecz o 5 miejsce
CZARNI SOSNOWIEC - OLIMPIA HUTA STARA 0:3


"Przegrywamy i zajmujemy szóste miejsce w turnieju. Zawodnik, który zdobył hattricka w tym meczu został królem strzelców całego turnieju"

W meczu o 3 miejsce KS Mydlice wygrywa z Piłkarzem Sosnowiec, a w finale imprezy Ciężkowianka Jaworzno pokonuje Zagłębie Sosnowiec i zasłużenie zdobywa pierwsze miejsce w turnieju.


Skład Czarnych: Zdanowski Dominik, Grabarczyk Filip, Taranowicz Mateusz, Majcherczyk Daniel, Pryjomski Dawid, Brożyna Oskar, Pietrzyk Filip, Buszko Franciszek, Otwinowski Marcel, Chachurski Mikołaj


Podsumowanie turnieju okiem Trenera Kamila Konopki:
„Oczywiście każdy chce wygrywać i jest to naturalne natomiast dla mnie jako trenera drużyny, która nie trenuje na hali, gdyż wolimy przygotowywać się do ligi na boiskach otwartych, wynik ma wartość drugorzędną. Jest to kolejne cenne doświadczenie dla moich zawodników, a przy okazji sympatycznie spędzona sobota i właśnie tak do tego podchodzę. Oczywiście staramy się wyciągać wnioski z każdego meczu. Po turnieju porozmawialiśmy sobie w szatni i każdy zawodnik wymienił swoje dobre jak i słabsze strony i właśnie na nich w najbliższym okresie będziemy wspólnie pracowali"


W trakcie turnieju była przerwa obiadowa dla dzieciaków, pokazy Akademii KS Mydlice. Na wysokim poziomie stała zarówno organizacja turnieju jak i niesamowity doping.Autor: Janusz Dyszkowski, Kamil Konopka

Wróć do listy
12 lip
Treningi Doroty Hałatek w Borussii Moenchengladbach
EKSTRALIGA "Doris w Gladbach"
zobacz więcej
12 lip
Czarne wznowiły treningi
EKSTRALIGA "Powrót czarnych po urlopach"
zobacz więcej
08 lip
Terminarz Ekstraligi kobiet sezon 2019/2020
EKSTRALIGA "Terminarz sezon 2019/2020"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć