Aktualności
#
wróć do listy
08 paź
Czarni Sosnowiec powalczą w futsalu

CZARNI SOSNOWIEC POWALCZĄ W FUTSALU

Nasz klub w tym roku zgłosił swoje zespoły do rywalizacji w rozgrywkach młodzieżowych w futsalu. Jest to pierwsza taka sytuacja od wielu lat, wcześniej nasz klub izolował się od uczestnictwa w futsalu skupiając sie głównie na rywalizacji na trawiastych boiskach. Jak dowiedzieliśmy się od Dyrektora sportowego Grzegorza Majewskiego  "...zgłosiliśmy zespoły w celu urozmaicenia sezonu zimowego oraz uzupełnienie treningu piłkarskiego w okresie zimowym...". Dla naszych drużyn młodzieżowych będzie to więc ciekawa przygoda i możliwość zdobycia kolejnego cennego doświadczenia".
Czarni wystartują zatem aż w trzech kategoriach wiekowych U-19, U-17 i U15.
Poznaliśmy już podziały na grupy w dwóch najstarszych kategoriach.
W U-19 nasza drużyna trafiła do grupy szóstej, gdzie zmierzy się z Wierzbowianką Wierzbno, Pogorzanką Pogorzyce oraz Wandą Kraków. Turniej ten rozegrany zostanie 11 listopada w Wierzbnie, a awans do kolejnej rundy wywalczą dwa najlepsze zespoły. W turnieju finałowym udział mają zapewniony Prądniczanka Kraków (gospodarz turnieju finałowego) oraz UKS SMS Łódź (obrońca tytułu).
Natomiast w kategorii U-17 nasza drużyna trafiła do bardzo silnej pięciozespołowej grupy ósmej, gdzie zmierzy się z takimi futsalowymi potęgami jak: GKS GieKSa Katowice, SWD Wodzisław Śląski, Polonia Tychy i Rekord Bielsko-Biała. Z grupy tej do drugiej fazy eliminacji awansują trzy najlepsze drużyny. Turniej eliminacyjny pierwszej fazy zostanie rozegrany w terminie 27-28 listopada. Udział w turnieju finałowym mają zapewniony TS ROW Rybnik (gospodarz turnieju finałowego) oraz Wierzbowianka Wierzbno (obrońca tytułu).

Z pomysłu o wystąpieniu w rozgrywkach futsalu bardzo zadowolona jest zawodniczka pierwszego zespołu Dorota Hałatek, która jest wielką zwolenniczką gry w turniejach w tej właśnie odmianie piłki nożnej: "...to bardzo dobry pomysł z uwagi na to, że futsal jest nieco inną ‚dyscypliną’ niż piłka na pełnowymiarowym boisku trawiastym, jest to szansa na doskonalenie techniki piłkarskiej i możliwość sprawdzenia się w innej odmianie piłki nożnej, dzięki której można poszerzać swoje możliwości i rozwijać umiejętności piłkarskie.."


Poniżej podział na grupy w obu wspomnianych turniejach eliminacyjnych:

Eliminacje MMP U-19

Grupa 1: Pogoń Tczew (gospodarz), AZS UAM Poznań, Stomilanki Olsztyn, AS Stomil Olsztyn, Tęcza Bydgoszcz
Grupa 2: Astoria Junior Szczerców (gospodarz), Rekord Brzeziny, SMS II Łódź, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
Grupa 3: AZS UW Warszawa (gospodarz), Legia Soccer schools, Ząbkovia Ząbki, Praga Warszawa
Grupa 4: Rolnik Głogówek (gospodarz), Ślęza Wrocław, Unia Opole, Plon Błotnica Strzelecka
Grupa 5: Rekord Bielsko-Biała (gospodarz), MTS Knurów, TS ROW Rybnik, Polonia Tychy, SWD Wodzisław Śląski
Grupa 6: Wierzbowianka Wierzbno (gospodarz), Czarni Sosnowiec, Pogorzanka Pogorzyce, Wanda Kraków
Grupa 7: Respekt Myślenice (gospodarz), Staszkówka Jelna, AP Szaflary, URAN Łukowica


Eliminacje MMP U-17

Grupa 1: Olimpia Szczecin, AZS UAM Poznań, Tęcza II Bydgoszcz, Futsal Gostyń
Grupa 2: Pogoń Tczew, AP Marcus Gdynia, Tęcza Bydgoszcz, Jedynka Aleksandrów Kujawski
Grupa 3: Stomilanki Olsztyn, Stomil Olsztyn S.A., AS Stomil Olsztyn, Włokniarz Białystok
Grupa 4: AZS UW Warszawa, MUKS Praga Warszawa, Ząbkovia Ząbki, Mazovia Grodzisk Mazowiecki, Legia Soccer Schools
Grupa 5: Rekord Brzeziny, LUKS Astoria Junior Szczerców, UKS SMS Łódź, Kaja Opoczno, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
Grupa 6: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Perły Lublin, Beniaminek Profbud Krosno, Staszkówka Jelna
Grupa 7:Ślęza Wrocław, Plon Błotnica Strzelecka, Unia Opole, Rolnik Głogówek, GOL Częstochowa
Grupa 8: Czarni SOsnowiec, GKS GieKSa Katowice, SWD Wodzisław Śląski, Polonia Tychy, Rekord Bielsko-Biała
Grupa 9: Prądniczanka Kraków, Pogorzanka Pogorzyce, FSA Kraków, AP Szaflary, Targowianka Targowisko
Grupa 10: Tarnovia Tarnów, Respekt Myślenice, Football Wizards Myślenice, Naprzód Sobolów, Podgórze Kraków
Autor: Janusz Dyszkowski

Wróć do listy
19 paź
B-Klasa. UKS Sławków - Czarni Sosnowiec 3-4
SENIORZY "Wygrana w Sławkowie"
zobacz więcej
18 paź
III Liga. Czarni II Sosnowiec - Polonia Świdnica 11-0
REZERWY "Kolejny pogrom w III Lidze"
zobacz więcej
18 paź
2 kolejka 2021/2022 (zaległa). AZS UJ Kraków - Czarni Antrans Sosnowiec 0-0
EKSTRALIGA "Bezbramkowo w Krakowie"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć