Aktualności
#
wróć do listy
11 sty
Czarni Caffe. Beata Trąpczyńska

CZARNI CAFFE. BEATA TRĄPCZYŃSKA (ur. 13.07.1960)

Od dziś rozpoczynamy nowy cykl na naszej stronie. "Czarni Caffe" to nic innego jak spotkania przy kawie z naszymi zasłużonymi piłkarkami lub też działaczami, którzy tworzyli historię naszego klubu.


W poniedziałek w ramach pierszego odcinka mieliśmy zaszczyt gościć Panią Beatę Trąpczyńską, lewą obrończynię, która reprezentowała barwy naszego klubu w latach 1978-1988.
W barwach Czarnych Sosnowiec Pani Beata zdobyła aż sześć razy Mistrzostwo Polski oraz trzykrotnie Puchar Polski, występowała również w rozgrywkach halowych w których czterokrotnie świętowała złoty medal.


Pani Beata Trąpczyńska - pierwsza z prawej (fot. archiwum prywatne)

Nasza rozmowa przy kawie oczywiście głównie dotyczyła starych dziejów klubu. Pani Beata, to niezwykle sympatyczna i pogodna kobieta, opowiedziała nam sporo "zakulisowych" wydarzeń z czasów swojej gry w Sosnowcu ale również wspomniała wiele zasłużonych osób dla naszego klubu z Panią Ireną Półtorak na czele, a także takie znakomitości jak pierwszy trener Czarnych Tadeusz Maślak, późniejszy szkoleniowiec Zbigniew Kubicki, czy też zasłużonych działaczy jak Jan Migdał o piłkarkach nie wspominając. Gdy w pewnym momencie pojawił sie jeszcze Pan Tadeusz Gręda, a więc szkoleniowiec z którym nasz klub świecił sukcesy pod koniec lat dziewięćdziesiatych, rozmow nabrała takiego tempa, że całkowicie straciliśmy rachubę czasu :)


Pani Beata Trąpczyńska obecnie (fot. Janusz Dyszkowski)


Najpiękniejszym jednak momentem całego spotkania okazała się rozmowa telefoniczna Pani Beaty z inną z naszych legendarnych piłkarek, Panią Danusią Zgryźniak. To właśnie wydarzenie uświadomiło nas w przekonaniu, że warto kontynuować nasze spotkania. I tak też będzie...  :)


Autor: Janusz Dyszkowski

Wróć do listy
24 sty
30 Finał WOŚP - Włączamy się do akcji!
KKS CZARNI "Czarni z WOŚP"
zobacz więcej
23 sty
Sparing. Czarni Antrans Sosnowiec - 1. FC Slovacko
EKSTRALIGA "Porażka z Czeszkami"
zobacz więcej
21 sty
Zapowiedź. Czarni Antrans Sosnowiec - 1.FC Slovacko
EKSTRALIGA "W sobotę z Czeszkami"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć