Aktualności
#
wróć do listy
09 sie
Co u nich słychać? Agnieszka Janczuk

Co pewien czas za pomocą naszej strony internetowej lub też kanału TV na YouTube staramy się przypominać sylwetki zawodniczek, które w przeszłości reprezentowały barwy naszego klubu. W ostatnim czasie udało nam się nawiązać kontakt z Agnieszką Janczuk, która grała dla Czarnych w latach 2005-2008. Zapraszamy na krótkie wspomnienie o tej znakomitej zawodniczce.Foto: Archiwum prywatne Agnieszka Janczuk


Agnieszka Janczuk do zespołu Czarnych trafiła w wieku 18 lat. Było to po meczu sparingowym z Gońcem Chorzów w którym akurat grała w 2 lidze. Po sparingu trener Czarnych Pan Ryszard Kalinowski zaproponował kilku zawodniczkom chorzowskiego zespołu grę w barwach klubu, wśród tych piłkarek była oczywiście Agnieszka Janczuk. Zawodniczka spędziła w Czarnych trzy sezony, choć akurat w tym okresie zespół przeżywał kryzys i niezbyt dobrze się prezentował

"Wtedy Czarni byli w złej sytuacji, walczyliśmy o utrzymanie. Dlatego ściągnięty został trener Kalinowski. Po utrzymaniu miało być tylko lepiej ale niestety nastąpiła kolejna zmiana trenera i się zaczęło sypać. W tamtych czasach to tylko Drozda, Polok, Szondermajer, Dida i Zajączek (Agnieszka Drozdowska, Anna Polok, Agnieszka Szonermajer, Beata Mociak i Joanna Zajonc - przyp. red.) były starsze, a reszta to zawodniczki dwudziestoletnie i młodsze, a więc większość młodzieży, którą trzeba było jeszcze kształtować na boisku" - wspomina po latach Agnieszka

Piłkarka po trzech sezonach spędzonych na stadionie im. Jana Ciszewskiego odeszła do lokalnego rywala 1.FC Katowice. Obecnie zawodniczka mieszka i pracuje w Anglii, jednak z sentymentem powraca wspomnieniami do dawnych lat

"Fajny czas spędziłam w Czarnych. Żałuję, że już nie gram. Myślę, że gdybym w Polsce mieszkała to bym wróciła na duże boisko. Mieliśmy zgraną ekipę ale nie było nikogo kto by to podniósł, pociągnął"
 


Foto: Archiwum prywatne Agnieszka Janczuk


Agnieszce ciężko jest się rozstać z futbolem. W poprzednim sezonie uczestniczyła w rozgrywkach futsalu w jednej z angielskich lig, nie wyklucza również powrotu na duże boisko

"Grałam w tamtym sezonie w futsalowej drużynie Manchester Futsal Club w FA League. Obecnie gram w amatorskich ligach '5 a side' w Anglii, to są rozgrywki na sztucznej murawie 5x5, może uda się wrócić jeszcze na duże boisko bo często na tych meczach zjawiają się trenerzy drużyn kobiecych i werbują zawodniczki do swoich zespołów"Foto: Archiwum prywatne Agnieszka Janczuk


Jak twierdzi Agnieszka, na bieżąco jest z sytuacją jaka panuje zarówno w Czarnych jak i w całej kobiecej piłce w Polsce

"Mam polubione serwisy kobiecej piłki na facebooku, więc wiem co się dalej w Polsce dzieje. Jestem też pod mega wrażeniem, że tak się wszystko w Czarnych zmieniło. Pewnie w końcu się znalazły pieniądze i zaczęło iść to w dobrym kierunku"

Agnieszkę Janczuk z czasów gry w Czarnych doskonale pamięta nasza obecna zawodniczka i zarazem trenerka zespołu Kadetek Urszula Bydlińska

"Agnieszka była bardzo waleczną piłkarką. Nigdy nie odpuszczała. Natomiast jako osoba przede wszystkim bardzo wesoła. Lubi żartować i zawsze się można było z nią pośmiać" - wspomina Ula.


                       
                        Foto: Archiwum prywatne Agnieszka Janczuk


Nas najbardziej cieszy, że mogliśmy nawiązać kontakt i porozmawiać z Agnieszką, przypomnieć naszym kibicom jej losy. Wciąż poszukujemy kontaktu z kolejnymi dawnymi piłkarkami Czarnych Sosnowiec i postaramy się w najbliższym czasie przypomnieć sylwetki kolejnych piłkarek, które tworzyły piękną historię naszego klubu.
Autor: Janusz Dyszkowski

Wróć do listy
16 lip
Akademia poszukuje trenerów piłki nożnej!
AKADEMIA "Praca w Akademii"
zobacz więcej
16 lip
Odejścia z Czarnych
EKSTRALIGA "Pożegnania w Czarnych"
zobacz więcej
15 lip
Sparing. UKS SMS Łódź - Czarni Sosnowiec 4-1
EKSTRALIGA "Klęska w Łodzi na początku przygotowań"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć

Partnerzy

Sponsorzy Klubu oraz Akademii