#
wróć do listy
08 luty
Balon Football Festival rocznika 2007

W ubiegłą sobotę 2 lutego odbyła się pierwsza edycja BALON FOOTBALL FESTIVAL, w której udział wzięła drużyna Czarnych Sosnowiec z rocznika 2007. Podopieczni Wojciecha Kurzydło mieli gorsze i lepsze momenty w turnieju obsadzonym mocnymi, lokalnymi drużynami. Ostatecznie nasz zespół zajął wysokie 5 miejsce, a mogło być znacznie lepiej, bo nasi chłopcy pokazywali tylko momentami, na co ich stać.

W grupie Czarni rywalizowali z trzema drużynami: Unią Kosztowy, AP 2012 Jaworzno oraz Zagłębiem Sosnowiec.

Wojciech Kurzydło: "Pierwszy mecz z Unią przegrywamy 0-2 po błędach indywidualnych w obronie oraz widocznym brakiem doświadczenia w takich turniejach. Drugi mecz z uznawanym za faworyta turnieju AP 2012 Jaworzno gramy jak równy z równym, ale nie potrafiliśmy przełożyć kilku składnych akcji na zdobycze bramkowe. Po przegranym pierwszym meczu bardzo dobrze się odbudowaliśmy - grając najlepsze spotkanie na turnieju. Niestety, tylko bezbramkowy remis. Mecz z Zagłębiem, to strata bramki w pierwszej minucie spotkania i opuszczone głowy niektórych naszych zawodników. Bardzo mnie to dziwi bo spotkanie trwało jeszcze 14 minut, a niektórzy poddali się na początku. Mecz był wyrównany i żadna drużyna nie grała pięknego footbolu. Walka odbywała się w środkowej strefie boiska i niestety pojawiło się też dużo niedokładności. Mimo kilku dogodnych okazji w trzech spotkaniach nie udało nam się strzelić bramki, czego konsekwencją było zajęcie 4 miejsca w tabeli"

Tabela grupy 2:

1. Akademia 2012 Jaworzno 7 5:2
2. Zagłębie Sosnowiec 6 3:2
3. Unia Kosztowy 3 5:6
4. Czarni Sosnowiec 1 0:3

W fazie pucharowej nasz zespół walczył więc o miejsca 5-8. Pierwszym przeciwnikiem była AKS Niwka. Nasz zespół wygrywa mecz bez większych problemów 2-0, a strzelcem obu bramek został Mikołaj Bartoszek. Kolejnym przeciwnikiem w walce o 5 miejsce była drużyna Unii Kosztowy. Tym razem nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski z pierwszego spotkania i osiągnęli satysfakcjonujacy wynik.

Wojciech kurzydło: "Chłopcy wyciagnęli wnioski z pierwszego spotkania, poprawili ustawienie w obronie wyłączając z gry szybkiego napastnika Unii. Przeciwnicy mieli problem wyjść z własnej połowy, a my nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych sytuacji w ofensywie. Na szczęście, zasłużenie wygrywamy po rzutach karnych, które bardzo pewnie wykonali: Bartoszek, Rumiński oraz Chatys. Przy okazji dziękuję organizatorom AKS Niwka oraz rodzicom za wsparcie naszych chłopaków".

Turniej wygrała drużyna APN Czeladź wygrywając w finale z 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Gośćmi specjalnymi turnieju byli: Jan Benigier, Józef Grząba, Leszek Baczyński.

Więcej informacji na:

Autor: Janusz Dyszkowski, Wojciech Kurzydło

2 lutego odbyła się pierwsza edycja BALON FOOTBALL FESTIVAL, w której nasza drużyna miała gorsze i lepsze momenty. Turniej był obsadzony mocnymi, lokalnymi drużynami. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce a mogło być znacznie lepiej, bo nasi chłopcy pokazywali tylko momentami, na co ich stać. W grupie rywalizowaliśmy z 3 drużynami: Unią Kosztowy, AP 2012 Jaworzno oraz Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy mecz z Unią przegrywamy po błędach indywidualnych w obronie oraz widocznym brakiem doświadczenia w takich turniejach. Czarni Sosnowiec – Unia Kosztowy 0:2 Drugi mecz z uznawanym za faworyta turnieju AP 2012 Jaworzno gramy jak równy z równym, ale nie potrafiliśmy przełożyć kilku składnych akcji na zdobycze bramkowe. Po przegranym pierwszym meczu bardzo dobrze się odbudowaliśmy - grając najlepsze spotkanie na turnieju. Akad. 2012 Jaworzno – Czarni Sosnowiec 0:0 Mecz z Zagłębiem, to strata bramki w pierwszej minucie spotkania i opuszczone głowy niektórych naszych zawodników. Bardzo mnie to dziwi bo spotkanie trwało jeszcze 14 minut a niektórzy poddali się na początku. Mecz był wyrównany i żadna drużyna nie grała pięknego footbolu. Walka odbywała się w środkowej strefie boiska i niestety pojawiło się też dużo niedokładności. Zagłębie Sosnowiec – Czarni Sosnowiec 1:0 Mimo kilku dogodnych okazji w trzech spotkaniach nie udało nam się strzelić bramki, czego konsekwencją było zajęcie 4 miejsca w tabeli: GRUPA II: 1. Akademia 2012 Jaworzno 7 5:2 2. Zagłębie Sosnowiec 6 3:2 3. Unia Kosztowy 3 5:6 4. Czarni Sosnowiec 1 0:3 W fazie pucharowej walczyliśmy o miejsca 5 - 8. Naszym pierwszym przeciwnikiem była AKS Niwka. Mecz wygrywamy bez większych problemów a strzelcem obu bramek został Mikołaj Bartoszek. Niwka - Czarni Sosnowiec 0:2 bramki: Bartoszek x2 Kolejnym przeciwnikiem w walce o 5 miejsce była drużyna Unii Kosztowy. Tym razem nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski z pierwszego spotkania, poprawili ustawienie w obronie - wyłączając z gry szybkiego napastnika Unii. Przeciwnicy mieli problem wyjść z własnej połowy, a my nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych sytuacji w ofensywie. Na szczęście, zasłużenie wygrywamy po rzutach karnych, które bardzo pewnie wykonali: Bartoszek, Rumiński oraz Chatys. Unia Kosztowy - Czarni Sosnowiec 0:0 2:3k Turniej wygrała drużyna APN – u Czeladź wygrywając w finale z 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Gośćmi specjalnymi turnieju byli: Jan Benigier, Józef Grząba, Leszek Baczyński. Przy okazji dziękuję organizatorom AKS Niwka oraz rodzicom za wsparcie naszych chłopaków (http://apczarnisosnowiec2007.futbolowo.pl)
2 lutego odbyła się pierwsza edycja BALON FOOTBALL FESTIVAL, w której nasza drużyna miała gorsze i lepsze momenty. Turniej był obsadzony mocnymi, lokalnymi drużynami. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce a mogło być znacznie lepiej, bo nasi chłopcy pokazywali tylko momentami, na co ich stać (http://apczarnisosnowiec2007.futbolowo.pl)
2 lutego odbyła się pierwsza edycja BALON FOOTBALL FESTIVAL, w której nasza drużyna miała gorsze i lepsze momenty. Turniej był obsadzony mocnymi, lokalnymi drużynami. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce a mogło być znacznie lepiej, bo nasi chłopcy pokazywali tylko momentami, na co ich stać. W grupie rywalizowaliśmy z 3 drużynami: Unią Kosztowy, AP 2012 Jaworzno oraz Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy mecz z Unią przegrywamy po błędach indywidualnych w obronie oraz widocznym brakiem doświadczenia w takich turniejach. Czarni Sosnowiec – Unia Kosztowy 0:2 Drugi mecz z uznawanym za faworyta turnieju AP 2012 Jaworzno gramy jak równy z równym, ale nie potrafiliśmy przełożyć kilku składnych akcji na zdobycze bramkowe. Po przegranym pierwszym meczu bardzo dobrze się odbudowaliśmy - grając najlepsze spotkanie na turnieju. Akad. 2012 Jaworzno – Czarni Sosnowiec 0:0 Mecz z Zagłębiem, to strata bramki w pierwszej minucie spotkania i opuszczone głowy niektórych naszych zawodników. Bardzo mnie to dziwi bo spotkanie trwało jeszcze 14 minut a niektórzy poddali się na początku. Mecz był wyrównany i żadna drużyna nie grała pięknego footbolu. Walka odbywała się w środkowej strefie boiska i niestety pojawiło się też dużo niedokładności. Zagłębie Sosnowiec – Czarni Sosnowiec 1:0 Mimo kilku dogodnych okazji w trzech spotkaniach nie udało nam się strzelić bramki, czego konsekwencją było zajęcie 4 miejsca w tabeli: GRUPA II: 1. Akademia 2012 Jaworzno 7 5:2 2. Zagłębie Sosnowiec 6 3:2 3. Unia Kosztowy 3 5:6 4. Czarni Sosnowiec 1 0:3 W fazie pucharowej walczyliśmy o miejsca 5 - 8. Naszym pierwszym przeciwnikiem była AKS Niwka. Mecz wygrywamy bez większych problemów a strzelcem obu bramek został Mikołaj Bartoszek. Niwka - Czarni Sosnowiec 0:2 bramki: Bartoszek x2 Kolejnym przeciwnikiem w walce o 5 miejsce była drużyna Unii Kosztowy. Tym razem nasi zawodnicy wyciągnęli wnioski z pierwszego spotkania, poprawili ustawienie w obronie - wyłączając z gry szybkiego napastnika Unii. Przeciwnicy mieli problem wyjść z własnej połowy, a my nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych sytuacji w ofensywie. Na szczęście, zasłużenie wygrywamy po rzutach karnych, które bardzo pewnie wykonali: Bartoszek, Rumiński oraz Chatys. Unia Kosztowy - Czarni Sosnowiec 0:0 2:3k Turniej wygrała drużyna APN – u Czeladź wygrywając w finale z 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. Gośćmi specjalnymi turnieju byli: Jan Benigier, Józef Grząba, Leszek Baczyński. Przy okazji dziękuję organizatorom AKS Niwka oraz rodzicom za wsparcie naszych chłopaków. (http://apczarnisosnowiec2007.futbolowo.pl)