Aktualności
#
wróć do listy
03 gru
Awans rocznika 2007 do III Ligi wojewódzkiej!


AWANS ROCZNIKA 2007 DO III LIGI WOJEWÓDZKIEJ!!!

Podopieczni Wojciecha Kurzydło z rocznika 2007 zakończyli sukcesem rywalizację w IV Lidze okręgowej Młodzik młodszy D2. Zespół w całej rundzie jesiennej nie dał się pokonać rywalom choć konkurencja była w tym roku silna.
Nasz zespół specjalizuje się w nierozstrzygnietych spotkaniach. W dwunastu rozegranych meczach odniósł pięć zwycięstw i aż siedem remisów! Stracił również najmniej bramek w całej lidze. Dało to efekt drugiego miejsca w tabeli premiowanego awansem do III Ligi wojewódzkiej.
Rozgrywki IV ligi okręgowej Młodzika młodszego D2 okazały się bardzo wyrównane i do ostatniej kolejki ważyły się losy kilku drużyn marzących o awansie jednak to właśnie naszej drużynie udało się to marzenie zrealizować!
Nasz zespół awansował dzięki walce i zaangażowaniu, jakie nasi zawodnicy zostawili na boisku. Warto było wierzyć w sukces do ostatniej minuty, co potwierdziły spotkania z MUKP Dąbrowa Górnicza (bramka Daniela Smaglijewskiego w ostatniej minucie) oraz zwycięstwo z APN-em (dwie bramki Michała Szymczaka w końcówce spotkania i wyszarpana wygrana 3:2). Nasz zespół zakończył rywalizację ostatecznie na drugiej pozycji usępując liderowi  MUKP Dąbrowa Górnicza zaledwie o jeden punkt.

Wojciech Kurzydło (Trener rocznika 2007): "Nasz bilans to 5 wygranych, 7 remisów, 0 porażek. Może i ligi nie zdominowaliśmy ale w każdym meczu robiliśmy mały krok do przodu. Szkoda, że nie udało nam się wygrać kilku spotkań, w których byliśmy stroną przeważającą m.in. pierwszy mecz z MUKP oraz rewanżowy mecz z Mydlicami. Najlepsze spotkanie, jakie rozegraliśmy, to właśnie mecz z Mydlicami, w którym było wszystko to, co najlepsze w piłce nożnej, czyli składne akcje, strzały, pojedynki 1x1, heroiczna obrona i ogromne emocje przez 60 minut. Co prawda, mecz powinniśmy zakończyć w pierwszej połowie wynikiem 3:0, ale niewykorzystane sytuacje oraz kontrowersyjne decyzje sędziego spowodowały, że wynik meczu pozostawał otwarty do ostatniej minuty. To właśnie dla takich spotkań warto trenować piłkę nożną! Niestety w tym meczu kontuzji doznał nasz obrońca Filip Rudziński, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i treningów. Filip głowa do góry - czekamy na Ciebie! Na pochwałę zasługuję defensywa naszej drużyny i postawa bramkarza Kuby Stachurskiego, konsekwencją czego była strata zaledwie 7 bramek w 12 spotkaniach. Brawo!"
Kadra AP Czarni Sosnowiec 2007:

Patryk Bała, Mikołaj Bartoszek, Piotr Cembrzyński, Igor Chachurski, Alan Chatys, Marcel Cichoń, Tomasz Czekaj, Borys Garbas, Dominik Kaszuba, Marcel Kołodziej, Karol Mleczek, Michał Piaszczyński, Alan Piotrowski, Szymon Prorok, Antoni Rudziński, Filip Rumiński, Daniel Smaglijewski, Jakub Sochański, Patryk Sosnowski, Jakub Stachurski, Szymon Sujka, Michał Szymczak, Miłosz Walczyk
Trener: Wojciech Kurzydło

Strzelcy bramek:

6 - Alan Chatys
3 - Filip Rumiński, Mikołaj Bartoszek, Michał Szymczak
1 - Patryk Bała, Dominik Kaszuba, Antoni Przybylski, Alan Piotrowski, Daniel Smaglijewski

Wyniki zespołu:

Orbita Bukowno - Czarni Sosnowiec 1-1
APN Czeladź -  Czarni Sosnowiec 1-4
ZEW Sosnowiec - Czarni Sosnowiec 0-7
Czarni Sosnowiec - KS Mydlice 0-0
Czarni Sosnowiec - Orbita Bukowno 0-0
Sarmacja Będzin - Czarni Sosnowiec 0-2
Czarni Sosnowiec - Sarmacja Będzin 0-0
Czarni Sosnowiec - APN Czeladź 3-2
Czarni Sosnowiec - MUKP II Dąbrowa Górnicza 1-1
MUKP II Dąbrowa Górnicza - Czarni Sosnowiec 1-1
Czarni Sosnowiec - ZEW Sosnowiec 3-0wo.
KS Mydlice - Czarni Sosnowiec 1-1Autor: Janusz Dyszkowski, Wojciech KurzydłoWróć do listy
12 lip
Treningi Doroty Hałatek w Borussii Moenchengladbach
EKSTRALIGA "Doris w Gladbach"
zobacz więcej
12 lip
Czarne wznowiły treningi
EKSTRALIGA "Powrót czarnych po urlopach"
zobacz więcej
08 lip
Terminarz Ekstraligi kobiet sezon 2019/2020
EKSTRALIGA "Terminarz sezon 2019/2020"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć