Aktualności
#
wróć do listy
05 gru
Awans rocznika 2006 do III Ligi wojewódzkiej!

AWANS ROCZNIKA 2006 DO III LIGI WOJEWÓDZKIEJ

Zespół z rocznika 2006 zaprezentował wysoką formę w rozgrywkach IV okręgowej ligi Młodzika D1. Podopieczni Marcina Donka wygrali dwanaście z czternastu pojedynków i z pierwszego miejsca awansowali do III Ligi wojewódzkiej. Był to pierwszy rok pracy trenera Donka z tą druzyną, a więc sukces ten jest tym bardziej okazały.

Już w pierwszym meczy ligowym drużyna odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad faworytem rozgrywek Zagłębiem II Sosnowiec 3-1 dając sygnał, że będzie liczyć się w walce o najwyższe lokaty.
Znakomitą skuteczność w rozgrywkach zaprezentował Jan Podżorny, który z trzynastoma bramkami okazał się najlepszym strzelcem zespołu w zakończonej rundzie. Bardzo skuteczny był również Maciej Szumla kończąc rozgrywki z jedenastoma trafieniami, a na duże słowa pochwały zasługują wszyscy zawodnicy, którzy swoją pracą na treningach oraz ambitną postawą na boisku zsłużyli na końcowy sukces

Marcin Donek (Trener rocznika 2006): "Przejmując drużynę 2006 rocznika wiedziałem, że niestety poprzedni sezon nie był dla nich udany bo spadli z ligi, więc moim zadaniem było spowodować to żeby przede wszystkim zaczęli tak grać aby wygrywać bo to podnosi morale drużyny, a co za tym idzie uciecha z gry, a celem podrzędnym awans do ligi wyżej. Kiedy wszedłem do szatni i przeprowadziłem z nimi parę treningów od razu zauważyłem gdzie tkwi największy problem - indywidualizm, a mianowicie wielu zawodników z dobrymi predyspozycjami i umiejętnościami ale niestety bez zespołowości. Wyglądało to tak, jakby każdy z nich chciał pokazać przed innymi, że jest lepszy, ciągłe kłótnie, nieporozumienia, brak szacunku, a przede wszystkim zaufania do kolegi z drużyny. I na tym skupiłem początek przygotowań, czyli trening mentalny. Musiałem spowodować żeby zaczęli być drużyną, a nie pojedynczymi jednostkami. Na obozie przygotowawczym rozegraliśmy jeden sparing z Ruchem Chorzów wygrany 1:0 i tam już było widać większe zaufanie do kolegów i współpracę. Kiedy rozpoczynaliśmy ligę miałem 18 zawodników, którzy zaczęli marsz ku awansowi w niesamowitym stylu. Po pierwszym meczu z rywalem najmocniejszym bo z Zagłębiem wygranym 3 :1 na wyjeździe wiedziałem, że to na czym mi zależało najbardziej zaskoczyło, więc w  dalszej części sezonu skupilismy się na treningach taktycznych i technicznych podtrzymując tę atmosferę.  Zakonczyliśmy sezon awansem jako lider z najmniej straconą ilością bramek. Co prawda zanotowaliśmy dwie porażki ale każda z nich spowodowała większą koncentrację na meczu następnym. W tej chwili drużyna liczy 20 zawodników, którzy posiadają dobre umiejętności i dobrą świadomość jak grać żeby cieszyć się grą. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie pokażą się z tej właśnie strony. Z takimi chłopakami warto pracować i poświęcać dla nich swój czas. Chciałem również wspomnieć o drugiej grupie z tego rocznika, w której trenuje paru chłopaków mających też chęci do dołączenia do grupy ligowej. Kilku z nich dostało szansę na pokazanie się w lidze i jak tylko będą sumiennie pracować i dążyć do celu tak jak do tej pory na pewno dostaną jeszcze nie jedną szansę".


Kadra zespołu 2006:

Filip Adamczuk, Adrian Bednarek, Dawid Błaszczyk, Aleksander Cios, Dawid Goik, Michał Górski, Krystian Jagieła, Filip Karliński, Marcel Kołodziej, Patryk Konig, Mateusz Koryciński, Adam Kozioł, Marcin Marczewski, Mateusz Miedziński, Jan Podżorny, Maciej Ptak, Bartosz Seweryn, Dawid Szlęk, Damian Szmer, Maciej Szumla, Oskar Towarek, Kamil Zarzycki
Trener: Marcin Donek


Osiągnięte wyniki:

Zagłębie Sosnowiec - Czarni Sosnowiec 1-3
Czarni Sosnowiec - Górnik Sosnowiec 2-4
AKS Górnik Niwka - Czarni Sosnowiec 0-10
FC Będzin - Czarni Sosnowiec 0-4
Czarni Sosnowiec - MUKP II Dąbrowa Górnicza
ZEW Sosnowiec - Czarni Sosnowiec 0-1
Czarni Sosnowiec - Zagłebie II Sosnowiec 1-0
Czarni Sosnowiec - MCKiS II Jaworzno 8-2
Górnik Sosnowiec - Czarni Sosnowiec 1-4
Czarni Sosnowiec - AKS Górnik Niwka 6-0

MUKP II Dąbrowa Górnicza - Czarni Sosnowiec 2-1
Czarni Sosnowiec - ZEW Sosnowiec 5-1
MCKiS II Jaworzno - Czarni Sosnowiec 0-6Strzelcy bramek:

13 - Jan Podżorny
11 - Maciej Szumla
5 - Patryk Konig, Michał Górski
4 - Adam Kozioł
3 - Bartosz Seweryn, Dawid Goik
2 - Dawid Szlęk, Mateusz koryciński, Filip Adamczuk
1 - Mateusz Miedziński
1 - bramka samobójcza
Autor: Janusz Dyszkowski
Wróć do listy
12 lip
Treningi Doroty Hałatek w Borussii Moenchengladbach
EKSTRALIGA "Doris w Gladbach"
zobacz więcej
12 lip
Czarne wznowiły treningi
EKSTRALIGA "Powrót czarnych po urlopach"
zobacz więcej
08 lip
Terminarz Ekstraligi kobiet sezon 2019/2020
EKSTRALIGA "Terminarz sezon 2019/2020"
zobacz więcej

Historia
klubu

Kadra
Ekstraligi

Terminarz
spotkań

Galeria
zdjęć