21 paź
9 kolejka Czarni Sosnowiec - GKS Katowice 4-1
20.10.2018 godz. 11:00, Sosnowiec, Al. Mireckiego
CZARNI SOSNOWIEC - GKS KATOWICE 4:1 (3:0)
Bramki: Joanna Operskalska (27'), Patricia Fischerova (40'), Dżesika Jaszek (43', 75') - Agata Sobkowicz (70')

Protokół:
Sędziowały: Magdalena Figura-Łyżwa (sędzia główna) oraz Agnieszka Bobowska i Anna Synówka
Żółte kartki: Kinga Kozak, Marlena Konieczna
Pogoda: pochmurnie, 14ºC
Widzów: ok. 400

CZARNI: Anna Szymańska - Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Joanna Operskalska, Andrea Horvathova, Marta Cichosz (87' Dorota Hałatek), Karolina Wieczorek (57' Joanna Węcławek), Patrycja Matla (82' Oliwia Ogierman), Patricia Hmirova, Dżesika Jaszek, Martyna Wiankowska
REZERWA: Martyna Małysa, Paulina Zawiślak
TRENER: Grzegorz Majewski

GKS: Jessica Ludwiczak - Karolina Szczypka (60' Anna Konkol), Agata Sobkowicz, Kinga Kozak, Joanna Olszewska, Angelika Łąckiewicz-Oślizło, Wiktoria Nowak (38' Aleksandra Noras), Marlena Hajduk, Joanna Wróblewska (70' Magdalena Wojcik), Natalia Nosalik (84' Kamila Tkaczyk), Marlena Konieczna
REZERWA: Weronika Klimek, Nicol Wojtas, Nikola Brzęczek
TRENER: Witold Zając

Opis:
Zwycięstwem Czarnych zakończył się derbowy pojedynek z GKS Katowice w dziewiątej kolejce Ekstraligi kobiet. Licznie zebrani na Stadionie kibice oglądali bardzo szybkie spotkanie w którym od pierwszych minut przewagę przejął zespół Czarnych, rywalki jednak postawiły solidny opór. Dopiero w 27 minucie strzał niezawodnej Joanny Operskalskiej dał naszej drużynie zasłużone prowadzenie. W 40 minucie znakomitą akcję przeprowadza nasz zespół, Patricia Hmirova zagrywa piłkę w pole karne prosto na głową Patricii Fischerovej, a nasza obrończyni pakuje piłkę do siatki podwyższając wynik meczu. Jeszcze przed przerwą nasz zespół dobija rywalki trzecim trafieniem. Lewym skrzydłem uciekła obrońcom Dżesika Jaszek i strzałem w "krótki róg" pokonała dobrze spisującą się Jessicę Ludwiczak.
Po zmianie stron tempo gry znacznie spadło, a mecz momentami stał się wręcz ospały. W 70 minucie wydarzenia na boisku ożywiła honorowa bramka przyjezdnych. Agata Sobkowicz ładnym strzałem głową nie dała szans Annie Szymańskiej. Odpowiedź Czarnych była natychmiastowa. Ponownie w roli głównej wystąpiła Dżesika Jaszek, która tym razem uciekła obrończyniom prawym skrzydłem i podobnie jak przy pierwszej bramce pokonała bramkarkę rywalek strzałem w tzw. "krótki róg". W 87 minucie na placu gry pojawiła się powracająca po półrocznej przerwie Dorota Hałatek, a w 93 minucie bardzo dobrze prowadząca zawody Pani Magdalena Figura-Łyżwa odgwizduje koniec spotkania. Czarne pokonują GKS Katowice 4-1 i powiększają swoją przewagę punktową nad rywalami w tabeli.

Autor: Janusz Dyszkowski