25 wrz
6 kolejka Ekstraligi Kobiet

MEDYK POLOmarket KONIN - CZARNI SOSNOWIEC  3-1 (2-0)

Konin, ul. Podwale 1, 24.09.2016 godz. 13:00
Bramki: Katarzyna Daleszczyk (9), Liliana Kostova (26), Paulina Dudek (82) - Stanislava Liskova (64)
Sędziowie: Karolina Radzik (główna), Karolina Skalska, Roksana Droszczak
Żółte kartki: brak
Pogoda: słonecznie, 16ºC
Widzów: ok. 80

MEDYK: Anna Szymańska - Natalia Pakulska, Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay (81' Klaudia Olejniczak), Liliana Kostova, Dagmara Grad, Katarzyna Daleszczyk (46' Patrycja Balcerzak), Natalia Chudzik (43' Paulina Dudek), Agata Guściora, Sandra Sałata, Anna Gawrońska
REZERWA: Monika Sowalska, Aleksandra Stasiak, Klaudia Łasicka
TRENER: Roman Jaszczak

CZARNI: Weronika Klimek - Patricia Fischerova, Andrea Horvathova (81' Oliwia Cichy), Nikol Kaletka, Karolina Wieczorek (28' Stanislava Liskova), Paulina Zawiślak, Marta Mika, Joanna Operskalska, Julia Wycisk, Petra Zdechovanova, Anna Maria Smidova (16' Patrycja Matla)
REZERWA: Katarzyna Kowalczyk, Magdalena Dragunowicz
TRENER: Grzegorz Majewski, Mariusz Ilnicki

Opis:
W klasyku szóstej kolejki Ekstraligi kobiet zespół Czarnych Sosnowiec niestety uległ na wyjeździe aktualnemu Mistrzowi Polski Medykowi Konin 1-3. O porażce zadecydowało pierwsze trzydzieści minut spotkania w których nasze dziewczyny wyglądały na przestraszone niepotrzebnie oddając inicjatywę gospodyniom, które zepchnęły naszą drużynę do defensywy, a następnie zdobyły dwie bramki. Najpierw w 9 minucie Katarzyna Daleszczyk pokonuje Weronikę Klimek, a w 26 minucie Liliana Kostova podwyższa prowadzenie "Medyczek".
Szybka reakcja sztabu szkoleniowego Czarnych na wydarzenia na boisku pozwoliła unormować grę, dzięki czemu nie straciliśmy już większej ilości bramek do przerwy, a z każdą kolejną minutą meczu prezentując się coraz lepiej.
Rozmowa w szatni w przerwie przyniosła oczekiwany efekt i nasze dziewczyny na drugą część spotkania wyszły z większą wiarą w swoje umiejętności, dzięki czemu w drugiej połowie byliśmy świadkami bardzo zaciętego widowiska w którym sosnowiczanki grały z Mistrzyniami Polski jak "równy z równym" stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich w 64 minucie wykorzystała Stanislava Liskova dając naszej drużynie wiarę w korzystny wynik. W 81 minucie sztab szkoleniowy Czarnych odważnie wysyła "do boju" Oliwię Cichy, jest to najmłodsza zawodniczka jaka wystąpiła do tej pory w rozgrywkach Ekstraligi kobiet. W czasie debiutu Oliwia miała zaledwie 15 lat i 6 dni!
Niestety, minutę po tym historycznym wydarzeniu Medyk zdobywa trzecią bramkę za sprawą Pauliny Dudek. Jak się okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Czarne przegrywają z Koninie z Mistrzem Polski 1-3, jednak za serce i walkę włożoną w to spotkanie (zwłaszcza drugą połowę) należą się naszym dziewczynom ogromne brawa!!